wonen7 vrijdag 22 juni 2012 In de winter willen we warmte, met Halloween gaan we los op het heksenthema, in het voor jaar jeuken onze 'groene vingers' en bij belangrijke sportevenementen, zoals de naderende Tour de France en de Olympische Spelen, komt ons chauvinistische, rood-wit-blauwe gevoel naar boven. De rubriek 'Een huis vol,..' gaat mee met de seizoenen en biedt inspiratie, door Suzanne Dijkstra Nederland is een echt bloemenland. En bij bloemen hoort een mooie vaas. De Holland Vaas van Sander Alblas voor het merk Royal Goedewaagen bijvoorbeeld. Deze designvaas heeft de vorm van Nederland. Ook zonder bloemen is de keramieke vaas heel charmant, omdat de binnenkant rood, wit, blauw of oranje is geschilderd. De Holland Vaas was al verkrijgbaar in een hoogte van 35 centimeter. Sinds kort zijn er ook varianten in 60 en 120 centimeter te koop. Prijs: vanaf 99 euro. De vazen zijn onder andere verkrijgbaar op de Floriade in Venlo. www.royalgoedewaagen.nl Breng een ode aan de Neder landse vlag door stoelen in rood, wit en blauw aan de keu kentafel te zetten. Bijvoor beeld de nieuwe Branch- stoelen van de Zweedse KLEURRIJKE KEUKENSTOEL ontwerper Steffan Holm. Het ontwerp oogt als een eenvou dige simpele klapstoel, maar is niet inklapbaar. Holm liet zich inspireren door de wijze waarop takken uit een boom stam groeien. Het innovatief gebogen hout doet denken aan een iconische caféstoel van Thonet in een nieuw jasje. De Branch-stoelen zijn in april in Milaan gepresenteerd. H www.staffanholm.com ROOD WIT BLAUW Reageren? wonen@wegener.nl KUNST MET TOUWTJES Woondecoratie hoeft niet per se een Hollandse vlag of oranje tintje te hebben om typisch Ne derlands te zijn. Haal eens een Hollandse meester in huis, zon der een fortuin uit te geven op een kunstveiling. Wie een beet je handig is met hamer en spij kers, kiest voor de Pattern Sheets van Mo man Tai. Al tim merend ontstaat het patroon van 'Meisje met de parel' van Jo hannes Vermeer of'Zonnebloe men' van Vincent van Gogh (prijs patroon: 9,90 euro). De te kening wordt compleet door touwtjes tussen de spijkertjes te spannen. Je kunt in de web winkel van Ixxi kiezen voor af beeldingen van schilderijen uit het Rijksmuseum Amsterdam. Door het verbinden van paneel tjes met plastic x-jes ontstaat een modern schilderij (vanaf 24,95 euro). www.momantai-design.com www.ixxi.nu Jute zakken van de PTT zijn typisch Nederlands. Prinses Maxima liep een paar jaar geleden zelfs in een jasje, geïnspireerd op de postzak met Neder landse vlag. Postzakken worden ook in het interieur gebruikt. Bijvoorbeeld om er zelf een kussen van te maken. Kijk eens op www.marktplaats.nl of op www.spoor38.nl voor oude postzakken. Of kies voor een fauteuil met post zakbekleding (onder andere verkrijgbaar bij Nijhof en Loods 5). Fatboy ver koopt zitzakhoezen met het kenmerkende postzakdessin (159 euro). Barbecueën is altijd gezellig. Ook tijdens het volgen van sportevenementen, zoals de Tour. Barbecues zijn allang niet meer alleen zwart of zilverkleurig. Vraag eens naar een kleurrijke barbecue, passend bij het ser vies of de bloemen in de tuin. Zoals deze houtskool barbecue Puur van Barbecook. Steek de brand in drie krantenvellen. Dan kooltjes erop en de Puur is na am per een kwartier klaar voor gebruik. Uiteraard ook verkrijgbaar in rood, wit en blauw of een andere zelf gekozen kleur. Prijs: vanaf 599 euro. H www.barbecook.nl BARBECUE IN STIJL HOLLAND IN EEN VAASJE www.fatboy.com foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51