van littala wonen 15 Rocken in de kerk vrijdag 22 juni 2012 In juli en augustus staan tweede huisjes in het buitenland in deze rubriek centraal. Wie ook zo'n (vakantie)huisje bezit, kan zich aanmelden via wonen@wegener.nl Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept VarmSand. fTj De meeste staan in eigen tuin. door Jan van Mullem De tweede huisjes worden met de week groter. Dat van jul lie zou als dorpshuis niet misstaan. Tosca Kemner-Neggers: „Het is een flinke, dat klopt. De oppervlakte van het gehele tweede huisje beslaat zo'n too vierkante meter, inclusief de garage. Het is trouwens grappig dat je dat zegt, 'dorpshuis'. Een van de vórige eigenaren was een pastoor. Die organiseerde er af en toe kerkdiensten voor mensen uit de buurt." Musiceren, toiletteren: wat doen jullie nog meer in het café? „De jongens slapen er wel eens. Als het buiten nat of koud is, zetten ze hun tent binnen op. Soms wordt er een schoolfeest gehouden. Laatst nog, met Halloween, een themafeest. Als ik in de verdere toekomst vooruit blik, zouden we er wellicht kunnen gaan wonen. De jongens in ons 'eerste' huis en wij in het tweede. Het is gelijkvloers, dus dat is praktisch. Bovendien zijn alle voorzieningen er aanwezig, op een douche na." Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl Het Sarjaton-servies nodigt uit tot mixen en matchen. Er zijn aardse tinten en decoraties gebruikt die voorkomen in (Se Finse traditie. foto's PR Serviesmarkt in beweging jij li oewel littala met zijn nieuwste servies kiest voor mix and I match, worden er ook nog altijd complete serviezen uitge- 1 bracht. Velen kennen het met bloemen beschilderde servies goed van Janneke Brinkman voor Blokker. Nieuw zijn het Kakelbonte servies van Yvon - Boer zoekt vrouw- Jaspers voor Marskramer en de re cente aanvullingen van de dames van Blond Amsterdam op hun populai re I love Holland-servies, onder meer verkrijgbaar bij V&D en Intratuin. Volgens Villeroy Boch zijn er nog steeds veel mensen die een servies sparen. Wel is de markt totaal veranderd. „Het compleet maken van één servies is niet meer de basis van de serviesbranche", vertelt Herman Rooswinkel van Villeroy Boch. „Op een complete tafel staat veel meer dan de standaard onderdelen uit een serVies, zoals dat vroeger het geval was. Bovendien kunnen onderdelen op verschillende manieren worden gebruikt. Bijvoorbeeld een schaal als slakom en fruitschaal." Ook klassie ke merken als Wedgwood gaan met hun tijd mee door beroemde desig ners te vragen een servies te ontwerpen. De decors op het servies zijn be wust handgetekerid voor een au thentieke look and feei. Elk onderdeel uit dé Sarjaton-serie is te herkennen aan het stempel met een vis. De rode kleur van het servies is afge leid van de verfkleur waarmee Fin nen hun houten huizen schilderen. Op je foto's zie ik geen kansel meer, maar wel een podium. -„Preken is verleden tijd, haha. Wij hebben de ruimte omgetoverd tot café, 'Sam en Sjuuls Rockcafé'. Vernoemd naar onze beide zonen, respectievelijk 11 en 9. Ze spelen in hun eigen rockband The young rockers en gebruiken het podium om te repe teren. Zij niet alleen trouwens. Ook mijn man Arjan en ik zitten in een band. Met z'n achten vormen we de coverrockband Endless wire. Normaal gespro ken repeteren we in een kroeg hier dichtbij. Als daar geen plek is, verhuizen we naar ons café in de tuin." NAMEN Arjan Kemner (45) en Tosca Kem ner-Neggers (43) BEROEPEN hij: lasinstruc- teur; zij: dierenarts WOONPLAATS Best TWEEDE HUISJE sinds 2002 FUNCTIE café, repetitieruimte, 'tweede huiskamer' Hebbenjullie veel aan jul lie tweede huisje moeten verbouwen? „Ja, vooral Arjan is er druk mee geweest. Er moest veel gebeuren. Er lag dikke vloerbe dekking. En er stonden oude kasten, zelfs een volière. Arjan heeft het gestript en als een café ingericht, inclusief de toog. Ook is er een ve randa gekomen, waar we in het voorjaar en in de zomer regelmatig zitten om wat te drin ken. Als het kouder wordt, steken we de haard aan. Er staat een mooie, oude kalkzandstenen schouw. Bin nen heeft ons tweede huis de sfeer van een bruine kroeg. Met een paar leuke blikvangers, zoals het voor front van een Chevy Impala '74 aan de muur. Op de wand in de wc hangen tweehonderd foto's. Vinden we heel grappig, al is ie daardoor wel vaak lang bezet." Arjan'en Tosca Kemner hebben hun tweede huisje omgetoverd tot een rockcafé. foto's TK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49