21 wonen mmmmmm vrijdag 22 juni 2012 Zitten in het veld Weltevree is een Nederlands label dat inspeelt op de beleving van het boer derijleven: zeg maar lekker buiten, strobalen en loeiende koeien. In Milaan presenteerden Weltevree-ontwerpers Floris Schoonderbeek en Dick van Hoff hun samenwerking met het Betere BoerenBed, een organisatie die sfeervol en stijlvol logeren op een (actief) boerfenbedrijf mogelijk maakt. Dit leverde een aantal nieuwe producten op. Die staan niet alleen op de logeerlocaties, maar zijn ook te koop in de webwinkel van Weltevree. Bijvoorbeeld de Fieldchair, een houten stoel die heel geschikt is om na een lange dag lekker op onderuit te zakken. Het ontwerp van de stoel is geïnspi reerd op een slimme boerenconstructie. De stoel biedt een comfortabele zit plaats in het hoge gras of voor de buitenkachel. Een schapenvel erop en het landelijke plaatje is compleet. Prijs voor een set van twee: 320 euro. H www.weltevree.nl Stoere tuinset Een robuuste boerderijtuin verdient stoere meubels die tegen een stootje kunnen. De collectie van Woedz wordt gemaakt van steigerhout en steiger buizen in combinatie met zachte foamkussens. Kies voor een lange stamtafel met een bank of een loungeset. Ook aan de kinderen is gedacht getuige een paar robuuste speeltoestellen. In speelhuisje Lobke kunnen kinderen zich urenlang vermaken. Een paar ge ruite gordijntjes voor de ramen maken het boerderijgevoel compleet. Woedz biedt ook een stoere wipwap en schommel. Speelhuis Lobke kost 1.950 eu ro. SI www.woedz.nl Strobaalstoel Een strobaal zit niet echt comfortabel. Het prikt een beetje. Oplossing: de Dutch design chair met een afbeelding van stro erop. Het eenvoudig in elkaar te zetten krukje is een handige bijzetter op een drukbezocht tuinfeestje. Of gebruik het als bankje tijdens het wieden van het on kruid. De kruk kan met gemak 200 kilo dragen. Prijs: 19,95 euro. www.dutchdesignchair.com Zonder pootje Boerenarbeiders in Friesland maakten vroeger lange dagen tijdens het bin nenhalen van de oogst. Als beloning na al dat harde werk dronken ze na af loop een glaasje Beerenburg. Een klein glaasje neerzetten in het veld was las tig, daarom werd het pootje eraf gebroken, zodat het glaasje in de grond kon worden gestoken. Bijzettafeltje Pintable van het merk Menu heeft hetzelfde principe. Steek het tafeltje met de poot in de tuingrond en gebruik het ver volgens om er een welverdiend drankje op te zetten. Dit merk heeft boven dien sfeerlichtjes voor buiten die zo in'ruw hout kunnen worden getimmerd. H www.menu.as Beeeh! In een boerderijtuin mogen dieren niet ontbreken. Is er geen plek voor rond scharrelende konijnen, kippen of schapen, dan zijn de Happy Sheep van Ngis- peN een onderhoudsvrije en geluidsloze oplossing. Deze polyester schapenfa milie is oorspronkelijk ontworpen voor het Nederlandse paviljoen op de We reld Expo in Shanghai. De Happy Sheep hebben een geelbeige kleur die over eenkomt met de kleur van echte schapen. Ze zijn sterk genoeg om op te zit ten. Er is een Happy Sheep vader, moeder, lam en grootvader. Prijs: vanaf 329 euro voor het lammetje. Liever een kunstkoe in de tuin? Koop of huur dan een Funnycow. Prijzen zijn op aanvraag. www.gispenthestore.nl www.furinycow.nl Snelle levering vakkundige montage. MaatGarant: Keralit-Specialist! wwv/. maatgarant.nl Vestigingen in Koudekerke 0118--551444 Oud Beijerland 0186-616633 foto's Dirk-Jan Gjeltema Wie: Aak van lersel. Hij woont in Rotterdam, maar heeft in Zierikzee een huis nagebouwd in een loods. Waar: Industrieweg 36-5, Zierikzee Laatst aangeschafte object: Het bed in de slaapkamer maakte Aak twintig jaar geleden. Hij ontwierp het niet zelf, maar voerde een examenopdracht uit van een student aan de kunstacademie. Onlangs kocht hij het bed terug omdat de huidige eigenaren er vanafwilden. Zo 'woont' Aak van lersel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46