Wat het gaat kosten, is onduidelijk 'Behoud deeltijd-WW' Vervoer steenkool per trein Splinternieuwe BMW gestolen na inbraak commentaar Waterdicht vrijdag 22 juni 2012 Wat het nieuwe ziekenhuis uit eindelijk zal kos ten, blijft voor alsnog gissen. Je moet uitkijken met het noemen van bedragen, zegt ADRZ-woord- voerder Dick Bosscher. Want het getal van 45 miljoen dat nu al ge ruime tijd rondzingt, is 'puur het kale ziekenhuis'. „Dat is nog exclu sief het kantoorgebouw, de medi sche apparatuur en alles wat er ver der nog bij komt kijken." Zorgondernemer Henk van Koe- veringe, die zich als financier voor het nieuwe ziekenhuis teruggetrok ken heeft, noemt dat 'bullshit'. „Dit is nieuw voor mij. Ik heb nog nooit van een hoger bedrag ge hoord dan 45 miljoen. Sterker nog: we zijn begonnen met 30 en dat is al meer geworden. Dit is pre cies wat mijn grootste zorg is ge weest: dat er nog bedragen bijko men." De voorwaarden die Van Koeverin- ge stelde om zijn beleggers te be schermen tegen de risico's van kos- tenoverschrij dingen, leidden tot het uiteengaan van ADRZ en Van Koeveringe. ADRZ-woordvoerder Dick Bos scher: „Wij letten er zelf uiteraard ook op dat er geen overschrijdin gen komen. Waar het verschil van mening om draait, is wie in de ge hele fase - van nu tot en met de oplevering in 2016 - uiteindelijk de baas is. Je zult zien dat er gaande weg nieuwe wensen zijn, nieuwe technieken beschikbaar komen, noem maar op. Wie mag dan zeg gen: we willen de boel toch iets an ders hebben dan gepland?" Van Koeveringe: „Ik heb me juist nooit willen begeven in de zorgin- houdelijke discussie. Dat is niet mijn deskundigheid. Maar ik heb wel al 25 keer een beleggersporte feuille tot stand gebracht. Ik ken Zeeuwen zat die een paar centen in het ziekenhuis wilden steken, maar je kunt beleggers pas een voorstel doen als je exacte bedra gen kunt noemen. Het ziekenhuis heeft tegen mij gezegd: wij willen een ziekenhuis bouwen naar onze zin en smaak en dat kost 45 mil joen. Wij van onze kant hebben Henk van Koeveringe MEaSSlfe MEEST GELEZEN 1Motor met 290 km/u over N57 2. Financier ziekenhuis trekt ?ich te rug (foto geplande ziekenhuislocatie) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De Brabants-Zeeuw se Werkgeversvereniging (BZW) heeft er per brief bij minister Henk Kamp op aangedrongen om de deeltijd-WW en de werktijdver korting niet af te schaffen. De rege lingen hebben wel degelijk een po sitief effect op de werkgelegenheid in Zeeland en Brabant, vindt de BZW. De vereniging is het niet eens met de conclusies die de Tweede Ka mer trekt op basis van een recent onderzoek naar de effectiviteit van de regelingen. Uit de studie van het ministerie van Sociale Zaken bleek dat de deelttijd-WW nauwe lijks effect heeft gehad op de werk loosheid. Volgens de BZW hebben de rege lingen de maakindustrie tijdens de crisis in 2008 en 2009 geholpen en direct daarna in staat gesteld om weer te kunnen profiteren van de groeiende vraag. Met succes: de groei van de regionale economie was in 2010 en 2011 groter dan die van de landelijke economie. gezegd: als u weet wat u wil, als wij het erover eens zijn én het ligt vast; dan wil ik de regie hebben over de bouw. Want ik kan mij niet permitteren dat er kostenover- schrijdingen zijn. Als het ADRZ extra dingen wil die niet uit het budget kunnen, dan moeten ze het geld zelf meebrengen." Dat geld - ook zonder Van Koe veringe - op tafel te brengen, zal volgens het ADRZ geen enkel pro bleem zijn. Bosscher: „We hebben nog een jaar om de financiering rond te krijgen. Het ziekenhuis is een interessante partij voor ban ken en pensioenfondsen, gezien de financiële resultaten." Van Koeveringe: „Een groter be drag lenen is geen probleem, als je in staat bent dat terug te betalen. Die 45 miljoen was tot stand geko men op basis van wat in de exploi tatie op te brengen was. Zijn de verwachte inkomsten ook hoger geworden?" SINT PHILIPSLAND - In een woning aan de Oostdijk in Sint Philipsland is woensdagmiddag ingebroken. De onbekende daders zijn er van door gegaan met de autosleutels van de huiseigenaren. Ze wisten de drie weken oude, grijze BMW te stelen. De auto heeft het kenteken 63-XFL-1 en heeft een waarde van ongeveer 43.000 euro. De artist's impression van het nieuwe zie kenhuis ziet er (ui teraard) veelbelo vend uit. Volgens de planning wordt dit gebouw over 3,5 jaar opgeleverd. Of deze operatie volgens plan zal verlopen, is nog de vraag. Een eerste tegen valler valt al te noteren. Finan cier Henk van Koeveringe haakt af. Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis toont zich niet aangeslagen en verwacht dat banken en pensioenfondsen graag bereid zijn de bouw te fi nancieren. Of die andere par tijen over de brug komen nu be trokken Zeeuwen afhaken, moet nog blijken. Het is opmer kelijk dat twee partijen na in tensief overleg afspraken ma ken, maar nu uiteen gaan om dat ze tot de conclusie komen dat ze het over de cruciale vraag - wat mag 't kosten - on eens zijn. Potentiële financiers zullen gewapend met die ken nis tot waterdichte afspraken willen komen. En dat kan geen kwaad, want het veelgeplaagde ADRZ kan zich geen financiële zeperd permitteren. artist's impression KuiperCompagnon/Royal Haskoning ew&s&sis&&iss&«ss&ss& VLISSINGEN-OOST - Bulkoverslagbe- drijf Ovet in Vlissingen-Oost gaat vanaf volgend voorjaar per trein steenkool afvoeren naar Duits land. Dat betekent dat dagelijks 1 a 2 goederentreinen extra door de provincie rijden. Tot nu toe had Ovet geen mogelijk heden om treinen op een efficiën te manier te beladen. Het bedrijf investeert 3,5 miljoen in een trein- belader om de Duitse markt beter te bedienen. Ovet gaat jaarlijks een half miljoen ton steenkool vervoe ren. „Dit is een belangrijke investe ring. Het betekent een uitbreiding van 10 procent van de bestaande activiteiten", zegt woordvoerder Jan Agten van Ovet. Gisteren werd ook een nieuwe ka de van Ovet in de Kaloothaven of ficieel geopend. De diepzeekade is 310 meter lang en kan schepen ont vangen met een diepgang van 16,5 meter. De eerste 125 meter van de kade is in december al in gebruik genomen. De oude binnenvaartkade voldeed niet meer vanwege beperkte diep gang. „We kunnen nu twee sche pen tegelijkertijd bedienen", zegt Agten. Door de komst van de kade heeft Ovet werk voor tien nieuwe personeelsleden en kan het bedrijf jaarlijks 1 tot 2 miljoen ton extra overslaan. Het Vlissingse bedrijf profiteert van de groeiende vraag_naar im portkolen in Duitsland. Daar gaan de komende jaren veel kolenmij nen en kerncentrales dicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3