Liever een etappe dan de bolletjestrui gratis €50.- reistogood! 36I sport Nieuwe ronde, nieuwe kansen voor Tom Boere HeiNationaieuierHondepzoeH.nl .4 4 4P wat is nu DeiangrijK in wenk? 2012 Doe ook mee! Geef louui mening op: Daryl Rawidjan gaat met Oranje naar Rusland vrijdag 22 juni 2012 De Tour van 2012 is de vierde grote etappe koers uit de carrière van Johnny Hoogerland. Hij reed één Ciro, één Vuelta en één Tour. door Barry van der Hooft GENT - Toen ze hem een half jaar geleden vastlegden, wreven de be leidsbepalers van AA Gent zich te vreden in de handen. Met Tom Boere, spits van Jong Ajax, haalde de Belgische club een aanvaller voor de toekomst binnen. De Ter- neuzenaar (19) tekende een con tract voor tweeënhalf jaar en kreeg de tijd om te wennen. „Ik heb min der gespeeld dan ik vooraf had ge hoopt", zegt Boere. „Maar je moet de overstap niet onderschatten. Dit is even wat anders dan Jong Ajax." De eerste maanden is het met ups en downs gegaan. Boere: „Het voetbal in België is anders dan ik gewend was. Het is veel fysieker." Trond Sollied, de trainer, liet ech ter geregeld weten dat hij vertrou wen heeft in de centrumspits. „Af en toe spraken we over hoe het ging. De trainer vertelde me steeds dat ik mezelf de tijd moet geven. Iedere training heb ik honderd pro cent gegeven, ik weet dat er nog veel rek in zit. Dat ik niet veel speelde, was niet eens onlogisch. Als je in een cruciale fase van de competitie zit, is dat niet het Oefenwedstrijden I Wie de komende tijd graag Bel gische profclubs aan het werk wil zien, komt in Zeeland aan zijn trek ken. Volgende week vrijdag komt Club Brugge naar Hoek, om te oe fenen tegen de zaterdag-hoofdklas ser. Het duel begint om 19.00 uur. Vijf dagen later, op woensdag 4 juli, speelt het Zeeuws elftal op het veld van SSV'65 in Goes tegen Lierse SK. Ook dat duel begint om 19.00 uur. Een dag later (5 juli) speelt het AA Gent van Tom Boere om 19.00 uur in Hoek tegen Ironi Kiryat Shmona, de kampioen van Israël. Op 8 juli is RIA W. gastheer voor twee profclubs. In Westdorpe staat AA Gent dan tegenover het Bul gaarse CSKA Sofia. De aftrap is die zondagmiddag om 16.00 uur. - J,- SgsSSpi Tom Boere, met rechts van hem zijn landgenoot Sergio Padt. meest geschikte moment om even een jonge spits uit te proberen." Twee dagen geleden, voor de eer ste training van het nieuwe sei zoen, kwam Boere anders binnen. „Zo voelde het ook echt. Ik heb een half jaar kunnen wennen aan de club, de mensen, mijn medespe lers, noem maar op." Concurrent Elimarie Coulibaly is verkocht, maar met de Zambiaan Rodgers Kola haalde AA Gent al een nieu we spits binnen. Boere vindt het niet erg. „Concurrentie is goed. Dat houdt je scherp." Zijn doelstelling voor dit seizoen is niet moeilijk te formuleren. „Ik wil zoveel mogelijk spelen en be langrijk zijn voor het team. In Ne derland moet je alles kunnen als spits, in België kijken ze vooral naar je rendement-. Doelpunten en assists, daar draait het om." Hij focust zich op AA Gent, maar hoeft niet te vrezen wanneer hij de komende tijd niet aan spelen toe zou komen. Verschillende Ne derlandse en Belgische clubs heb ben al geïnformeerd of hij ge huurd kan worden. Tom Boere: „Op dit moment denk ik daar niet aan. Ik ga er hier vol tegenaan. En mocht blijken dat ik ergens anders meer aan spelen toe kom, dan kan dat altijd nog een optie worden. Maar alleen als dat het beste is voor mijn ontwikkeling." Natuurlijk wil hij de bolletjestrui om zijn schouders in de Tour, maar dat is dit jaar niet het eer ste doel van Johnny Hoogerland. Een etappe winnen, dat staat voorop. „Ik ben tevreden als ik een goede Tour rijd, de Tour is geslaagd als ik een etappe win." door Koen de Vries BREDA - Johnny Hoogerland ver woordde donderdag met zijn wens om in de Tour een etappe te winnen de doelstelling van de he le ploeg. Of het tijdens de presenta tie in het stadion van NAC Breda nu teambaas Daan Luijckx, ploeg leiders Michel Comelisse, Hilaire Van der Schueren of Jean-Paul van Poppel, pr-man Ard Bierens of een van de renners was, allemaal meld den ze dat het winnen van een etappe Het Grote Tour-Doel is. „Natuurlijk willen we ook de gele trui winnen", grapte Hoogerland. „Maar dit is een reële doelstelling." De rolverdeling ligt al enige tijd vast. Wout Poels is de kopman die overal en altijd zo lang mogelijk met de eersten mee moet. De an dere renners moeten hem bijstaan en mogen voor een etappezege gaan. Kris Boeckmans, Marco Marcato en Kenny van Hummel zijn de speerpunten voor de vlakke etap pes, Gustav Erik Larsson en Lieu- we Westra zijn er voor de tijdrit ten en Johnny Hoogerland is met Rob Ruijgh, Westra, Poels en de Spanjaard Rafael Valls een troef op geaccidenteerd terrein. „Dit zijn de plannen die we ge maakt hebben", sprak Hilaire Van der Schueren de vele journalisten toe. „Maar echt vast liggen ze na tuurlijk niet. Na de eerste dag van de Tour kan alles al anders zijn." Natuurlijk speelt die bolletjestrui mee in het achterhoofd van Hoo gerland. „Een paar keer met een goede ontsnapping mee en je maakt kans", weet hij uit ervaring. Het recept van vorig jaar is hij na tuurlijk niet vergeten. De Bevelan der ziet vooral kansen in het mid delgebergte, in etappes zoals die van vorig jaar naar Saint Flour, toen hij in kansrijke positie door een auto in het prikkeldraad gere den werd. Hoogerland: „Je weet van tevoren dat zo'n etappe niet in een massasprint beslist wordt. Je moet dus mee met de goede ont snapping." Hoogerland heeft een neusje om die te vinden. „Carrara zegt dat ik altijd in de goede ontsnapping zit, maar dat is natuurlijk overdreven. Ik heb er wel gevoel voor. Om te beginnen gaat het om parkoersken nis, daarnaast moet je je instinct volgen. Maar de kansen zijn klein. Hoeveel van zulke etappes heb je dit jaar? Drie? Vier? Het zou trou wens mooi zijn als je op tv het eer ste uur van zo'n koers kunt vol gen. Dat is vaak boeiender dan het laatste uur. Er wordt zo ontzet tend veel gedemarreerd. Je moet de koers lezen en keuzes maken. Het liefst de goede." De eerste week zal Hoogerland zich koest proberen te houden. De Tour start met een serie vlakke etappes. Op 7 juli begint het zwaar dere werk, met twee ritten in het middelgebergte als begin. Hilaire Van der Schueren maakte m En praat na op: facebook.com/JobTrackNL zich vorige week wat zorgen over Hoogerland. Hij was na een büik- griepje niet op z'n best in de Ron de van Zwitserland. „Ik twijfelde niet aan zijn vorm. Wel aan zijn fit heid", aldus de ploegleider „Maar dat is over. Vergelijk Johnny met andere renners en zie hoe scherp hij staat. Johnny is niet onrustig na Zwitserland. Hij heeft juist veel zelfvertrouwen. Ik' verwacht dat hij er vanaf de eerste etappe staat." En dat zou wel eens kunnen klop pen, want de Belg is een John- ny-kenner. Hij weet als geen ander de gevoelige snaar bij hem te ra ken. Sterker, hij heeft een zwak voor hem. En Johnny gelooft in elk woord dat de Belg zegt. Eigen lijk zijn het dikke vrienden. Ze hebben aan één blik genoeg om el kaar te begrijpen. Ook tijdens de presentatie in Breda. „Johnny heeft er zin in, hij is nog gemoti veerder dan vorig jaar. Z'n enige probleem is dat hij moeilijk van huis kan. Hij laat twee schapen en een hond achter", lacht hij. John ny lacht met hem mee. Wat de mooiste herinnering van Van der Schueren aan de Tour van vorig jaar is? Dat was de dag dat Jo hnny in het prikkeldraad viel. Nee, niet de val zelf natuurlijk. Maar al les wat er daarna gebeurde. „Toen Johnny weer op z'n fietst stapte. En later toen hij op het podium de bolletjestrui aantrok en weende. Maar het allermooist was het toen hij de volgende dag gewoon weer op de fietst stapte. Dat zijn gewel dige herinneringen die je nooit ver geet." De 64-jarige ploegleider die door alle wateren gewassen is, zegt het met een brok in z'n keel. MIDDELBURG - Daryl Rawidjan is opgenomen in de definitieve selec tie van het Nederlands beachsoc- certeam voor het WK-kwalificatie- toernooi in Rusland. Oranje opent het toernooi in Moskou op zondag 1 juli tegen Turkije. Maandag 2 juli is Spanje de tegenstander, dinsdag 3 juli wordt de laatste poulewed strijd tegen Noorwegen gespeeld. De vier beste teams van het kwali ficatietoernooi plaatsen zich voor het WK, dat in 2013 op Tahiti wordt gehouden. Het Nederlands team staat momenteel veertiende op de Europese ranglijst. Rawidjan maakt sinds januari weer deel uit van Oranje. Naast de Zeeuws-Vlaming, die op het veld in België speelt, selecteerde bonds coach Niels Kokmeijer ook oud-profvoetballers als Roël Lief den, Patrick Ax, Leo Koswal en Charlie van den Ouweland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36