Eddies gazonnetje zich? ort 135 Baseline Ook Boonstra vestigt hoop op rechter Schotse hoop vrijdag 22 juni 2012 Andy Murray vormt ook dit jaar weer de Schotse hoop Het Wimbledongras slijt het hardst op de baseline. Twee weken na het in bange dagen. Hij moet de eerste Britse Wimbledon- grandslamtoernooi moet het weer in perfecte staat verkeren voor het tennis- winnaar worden sinds Fred Perry in 1936. toernooi van de Olympische Spelen. Rafael Nadal vorig jaar op het gras van Wimbledon, dat bij de baseline zichtbaar is aangetast. zaad. Dat zou binnen een dag of drie moeten gaan groeien." De kans is wel dat het zaad nog niet zo diepgeworteld is als de Spelen beginnen en dus sneller slijtage zal optreden. Tijdens de Spelen ko men overigens aanmerkelijk min der spelers in actie, en wordt er (de mannenfinale uitgezonderd) om twee gewonnen sets gespeeld. Twaalf banen worden gebruikt UITSLAGEN WÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊkI GOLF Keulen. European Tour. Stand na eerste ron de: 1. Fraser (Aus), Zanotti (Par) 64 slagen (-8),- 3. Willett (Eng), Wood (Eng), McGinley (Ier) 65, 16. o.a. Luiten 68, 29. o.a. Derksen 68, 66. o.a. Besseling 71, 90. o.a. Saxton 72, 109. o.a. Sluiter 73,149. o.a. Lafeber 77. TENNIS Rosmalen. Unicef Open. Mannen, kwartfina les: Ferrer (Spa/1) - Sijsling (Ned) 6-0 6-1, Ma- lisse (Bel) - Muller (Lux) 6-3 4-6 6-1, Paire (Fra) - Ito (Jap) 6-3 7-5, Petzschner (Dui) - Ro- ger-Vasselin (Fra) 6-4 7-6 (6). Vrouwen, kwart finales: Clijsters (Bel) - Schiavone (Ita) 6-3 7-6 (7), Petrova (Rus/8) - Cibulkova (Slw/3) 6-2 6-0, Urszula Radwanska (Pol) - Arvidsson (Zwe) 6-2 7-6 (3). Eastbourne. Vrouwen, kwartfinales: Bartoli (Fra/4) - Safarova (Tsj/7) 6-4 6-2, Zakopalova (Tsj) - Pavlioetsjenkova (Rus) 6-3 7-5, Kerber (Dui/5) - Makarova (Rus) 6-2 6-4. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Dressuur. Landenwed- strijd: 1. Nederland 73,660, 2. Zweden 72,113, 3. Belgie 71,426, 4. Denemarken 70,355. GP, individueel: 1. Vilhelm- sson-Silf- ven (Zwe) Don Auriello 75,830, 2. Gal 74,085, 3. Barbancon (Spa) Painted Black 73,660, 4. Schellekens 73,489, 5. Van Grunsven 73,404. voor de wedstrijden, zeven zijn vrijgemaakt om te trainen. De voor het grandslamtoernooi ge bruikte trainingsbanen op het aan palende Aorangi-complex zijn tij dens de Spelen slechts toeganke lijk voor leden van de All England Lawn Tennis Club. De Spelen mo gen dan nog zo groot zijn, zij gaan niet akkoord met een complete speelstop. Het is vooral de logistie- door Herman Wissink MOLENHOEK - Miranda Boonstra hoopt via een kort geding,^ dat maandag dient in Arnhem, alsnog mee te mogen doen aan de Olym pische Spelen. De Molenhoekse atlete (39) was in april tijdens de marathon van Rot terdam volgens de richtlijn van NOCNSF acht tellen te langzaam om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. In september vorig jaar was Boonstra in Berlijn al dicht bij kwalificatie. Ze werd tiende in een tijd van 2.29,23. Een plaats bij de beste acht had haar een olympische nominatie opgele verd. Boonstra is het niet eens met de ke operatie die de grootste uitda ging vormt tussen grandslamtoer nooi en Spelen. Extra beveiligings hekken moeten worden gebouwd, cameraposities worden verplaatst, ook verandert de boarding. En dat terwijl de groundsmen hun han den vol hebben aan de banen „Hoewel we zeggen dat twee we ken tussen het grandslamtoernooi en de Spelen zitten, zijn dat in rea- starheid waarmee de sportkoepel omgaat met de vastgestelde limiet van 2.27,24. „Bij de marathon is het anders dan bijvoorbeeld bij het zwemmen", legt ze uit. „Een zwemmer ligt altijd in water van dezelfde temperatuur, heeft niet te maken met omstandigheden als re gen en wind en kan zich ook nog eens op meerdere momenten kwa lificeren. Een marathon loop je hooguit drie keer per jaar. Daarbij ben je ook heel erg afhankelijk vjtn de omstandigheden en het deelne mersveld. Daarom vind ik dat de li miet voor de marathon vloeibaar zou moeten zijn." De voormalige steepleloopster vindt dat NOCNSF beter naar de atletiekunie had moeten luisteren. foto Julian Finney/EPA liteit slechts een paar dagen. Twee dagen na de mannenfinale zullen de eerste spelers zich al melden om te trainen. Bovendien moeten we onze eigen leden tevreden stel len, zij moeten ook kunnen spe len. Het is een nachtmerrie", aldus Seaward in Pitchcare Magazine, een Engelstalig blad voor de grasin dustrie, „maar we zien het eigen lijk vooral als een uitdaging." „Ze zijn inconsequent Aan de ene kant maken ze gebruik van de ex pertise van bond bij het vaststel len van de limiet, maar wanneer met diezelfde expertise er door de Atletiekunie toch een voordracht wordt gedaan om mij naar de Spe len te sturen, wordt dat genegeerd. Boonstra voelt zich gesterkt door de reacties van veel andere atleten. „Na Rotterdam was ik lang super- chagrijnig. Ik was teleurgesteld dat de regeltjes kennelijk belangrijker zijn dan Miranda Boonstra. Ik heb heel veel reacties gekregen van col lega's die zeiden dat ik naar de rechter moest gaan." Boonstra vindt haar stap naar de rechter niet te vergelijken met die van andere sporters. De turners Jef- Tour in het kort De Canadese wielrenner Ryder Hesjedal is de kopman van de Gar- minploeg bij' de komende Ronde van Frankrijk. De Noord-Amerikaan se wielrenner won afgelopen mei de Ronde van Italië en focust zich nu volledig op het klas sement van de Tour. „Na dat we voor het eerst een grote ronde heb ben gewon nen, zijn de verwachtin gen voor de Ronde van Frankrijk hooggespannen", meldde teambaas Jonathan Vaughters. Toch focust Garmin zich niet lou ter op Hesjedal. „We focussen ons op het algemeen klassement, maar gaan ook proberen om met Tyler Farrar etappes te winnen", sprak Vaughters over zijn sprinter. Team Sky heeft gisteren de ploeg bekendgemaakt die kopman Brad ley Wiggins moet steunen tijdens de Ronde van Frankrijk. De Britse renner geldt als een van de favorie ten voor de tourzege. Naast Wiggins heeft Sky met Mark Cavendish een belangrijke troef voor ritzeges in het team. De selec tie: Bradley Wiggins (GBr), Mark Cavendish (GBr), Chris Froome (GBr), Michael Rogers (Aus), Richie Porte (Aus), Edvald Boasson Hagen (Noo), Bernhard Eisel (Oos), Kan- stantsin Siutsou (WRu), Christian Knees (Dui). O De Sloveense wielrenner Janek Braj- kovic en de Kazachse vedette Aleksandr Vinokoerov zijn bij Astana de kopmannen tijdens de komende Tour de France. Terwijl Brajkovic zich richt op het alge meen klasse ment, heeft 'Vino' als voornaam ste doel een etappe te winnen. De 38-jarige Vinokoerov begint op za terdag 1 juli in Luik aan zijn laatste Ronde van Frankrijk. Na de Olympi sche Spelen stopt de coureur defi nitief met wielrennen. De Kazach brak vorig jaar in de Tour zijn heup na een zware valpartij. frey Wammes en Celine van Ger- ner, en BMX-ster Lieke Klaus za ten al bij de rechter om deelname op de Spelen af te dwingen. Boon stra: „In hun geval was er een con flict over welke sporter afgevaar digd moest worden. Maar bij mij gaat het niet om de een of de an der, maar gaat het om de manier waarop er met de gestelde limiet wordt omgegaan." Boonstra hoopt dat er snel een uit spraak wordt gedaan. „Dan weet ik waar ik aan toe ben. Nu ga ik er in mijn trainingsprogramma van uit dat ik in Londen aan de start zal staan. Komende week ga ik op trainingsstage. Dat zou ik niet doen, als ik bij de rechter geen en kele kans zou hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35