Blijven geloven in de aanval 33 Vacansoleil vertrekt met vijf Nederlanders naar de Tour de France. Nederlandse formatie bestaat vooral uit renners die een rit kunnen winnen. Wout Poels gaat van start als 'soort kopman'. door Ad Pertijs BREDA - Met vier man zaten ze dinsdagavond in huize Luijkx om de tafel. „Er werd een naam ge noemd en de rest reageerde", zo schetste Michel Cornelisse de or thodoxe manier waarop hij samen met teambaas Daan Luijkx en zijn collega-ploegleiders Hilaire van der Schueren en Jean-Paul van Poppel de negenkoppige Tour-se lectie van Vacansoleil-DCM sa menstelde. De hoofdlijnen lagen al wel vast. Wout Poels gaat van start als een soort kopman. Van de Limburger wordt verwacht dat hij het vlam men in de bergen kan combineren met het rijden van een goed klasse ment. Johnny Hoogerland heeft de vrijheid om zijn moment van glorie te zoeken. Lieuwe Westra was het derde zekerheidje. Hij kan klimmen en hij kan tijdrijden. De Italiaan Marco Marcato was de vier de man die al een tijdje wist dat hij zijn koffer kon pakken. Tijdens het conclaaf in Schijf wer den ook; Rob Ruijgh, Kenny van Hummel, Kris Boeckmans, Rafaël Valls en Gustav Larsson aan de lijst toegevoegd. Opvallendste af wezige in.de gisteren in Bredage gepresenteerde selectie: Thomas de Gendt. De Belg verbaasde de wereld vorige maand met zijn der de plaats in het eindklassement van de Giro. „De negen geselecteer den zijn onze beste renners, op De Gendt na", zegt Luijkx. Waarom De Gendt er niet bij is, lijkt een Belgenmop. De Vlaming Vacansoleil-DCM Vacansoleil-DCM staat in Frankrijk onder leiding van de managers Daan Luijkx en Jean-Paul van Pop- pel alsmede de sportdirecteuren Hilaire Van der Schueren en Michel Cornelisse. C De Nederlandse ploeg boekte dit jaar inmiddels negen overwinnin gen. Kris Boeckmans Johnny Hoogerland Kenny van Hummel Gustav Larsson trouwt zaterdag 30 juni. De dag dus dat de Tour van start gaat in Luik. „Dat vertelde hij ons vorig jaar al op het einde van de Tour", zegt Luijkx. „Wie Thomas kent, weet dat het daarna geen zin meer heeft om hem overhalen die da tum te veranderen. Dan kun je hem beter zoals nu in zetten in de Giro en de Vuelta." De negen die wel gaan rijden, heb ben op een andere manier dan vo rig jaar naar de Tour toegewerkt. „In het begin was er altijd dat ge vecht om mee te mogen doen. 2011 was wat dat betreft een over gangsjaar en dit jaar hebben we voor eerst bewust gas terug geno men na het voorjaar", aldus Luijkx over de ploeg die volgens hem pas in het tweede jaar van haar 'volle vol wassenheid' zit. Etappes werden verkend en ge traind. Het gevolg is wel dat het team niet in vliegende vaart de Tour binnenrijdt. „Sommigen wor den dan nerveus", weet Luijkx over achterblijvende resultaten. Niet voor niets was de ontlading groot bij Westra, toen hij dinsdag avond de nationale tijdrittitel pak te. Hoogerland is ook nog niet aan zijn topvorm toe. „Maar hij staat wel het scherpst van de hele ploeg", zegt Van der Schueren. Het langst discussieerden de vier over Gustav Larsson en Frederik Veuchelen. Twee hardrijders. „Dan toch weer die oude vrijbuitersge dachte naar boven", zegt Luijkx. „Omdat je met Larsson ook de kans hebt om op een dag een rit te winnen, kies je voor hem." Er zijn cynici die menen dat je al leen als klimmer, sprinter of tijdrij- der nog een rit kunt winnen in de ronde. Bij Vacansoleil geloven ze echter nog altijd in de kansen voor de aanvallers. Luijkx: „Juist nu. Er zijn weinig ploegen die de koers nog kunnen controleren. Het is ge woon niet meer te doen." De vijf Nederlanders van Vacansoleil-DCM die naar de Tour de France gaan: (vlnr) Wout Poels, Rob Ruigh, Lieuwe Westra, Johnny Hoogerland en Kenny van Hummel, en de Belg Kris Boeckmans (derde van rechts). foto Robert van den Berge/ANP Marco Marcato Wout Poels Rob Ruijgh Rafael Valls Lieuwe Westra vrijdag 22 juni 2012 Daan Luijkx van Vacansoleil: 'De ne gen geselecteerden zijn onze beste renners, op Thomas de Gendt na' Kénny van Hummel PALMAWS aian*"'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33