doet Tsjechen das om spor 31 De skybox 'Nederlanders zijn individualisten en betweters' isteiger heeft part getraind, maar De onverwachte EK-winst in 2004 in spireert zijn team, zegt bondscoach Fernando Santos van Griekenland De Duitse bondscoach Joachim Low EK in net kort Andrei Arsjavin heeft gisteren toch zijn excuses aangeboden voor de snelle uitschakeling van Rusland tijdens het EK. De aanvoerder van het team van bondscoach Dick Ad vocaat zorgde voor veel ophef door open lijk zijn schouders op te halen voor de exit na de groepswed strijden. Hij vond dit vooral een probleem voor de fans. Deze houding zorgde voor veel ergernis bij Gazprom, de eigenaar en spon sor van zijn club Zenit St. Peters burg. Voorzitter Valeri Goloebev noemde Arsjavin een schande voor zijn land. „Hoe kan een inwoner van Rusland de eer van zijn land zo beschadigen. Hij moet het land uit", foeterde de preses. Daarop besloot Arsjavin alsnog zijn excuses aan te bieden. „Het was te leurstellend, natuurlijk, voor al on ze fans. We begrijpen dat. Als aan voerder bied ik daarom namens al le spelers en mezelf mijn excuses aan voor ons optreden en voor de resultaten", krabbelde hij terug. De Poolse voetbalbond wacht niet lang om een opvolger van de opge stapte Poolse bondscoach Francis- zek Smuda te presente ren. De voor zitter van de bond beves tigde gistera vond dat hij twee kandi daten op het oog heeft: de Duitser Ber- ti Vogts en de Pool Waldemar Fornalik. Volgen de week komt het bestuur van de voetbalbond bijeen om beide kan didaten te bespreken. vrijdag 22 juni 2012 Cristiano Ronaldo (liggend) kopt de winnende treffer achter doelman Petr Cech. foto Ivan Sekretarev/AP Photo B55552KKfiBKZ5ï©ffi55SaiiS®5iB: »®8o©o»®®o©aa»e®o®a«e door Dick Hofland foto Koen van Weel/GPD ederlanders zijn zeikerds. En hou den van brutaliteit. „Als er iets mis gaat, sluiten we de gelederen, maar daarna gaan we weer zeuren", zegt radiomaker Prem Radhakishun. „Kijk maar naar het Lenteakkoord. Er moest iets gebeuren, in twee dagen krijgen vijf partijen dat voor el kaar. Dat is heel gedurfd, brutaal, maar nu is er alweer gezeik oven Twee jaar geleden kon het niet op met Oranje en nu het niet goed is ge gaan: hup, zeuren." Het is onzin dat Nederlanders niet dienstbaar zijn, dat ze zich niet kunnen opofferen. „We kunnen het wel, maar we willen het niet. Daar om zijn er ook zoveel politieke partijen, zijn er zoveel afsplitsingen. Omdat we het nét even be ter weten. Wij zijn individualisten, betweters en zijn lastig. Ik hoef niet naar die ander te luis teren, nee die ander moet naar mij luisteren." Er is ook helemaal niet nieuws onder de zon. „Bij het WK van 1974 was er gezeur rond Oran je over het zwembad, bij het WK van 1978 in Argentinië was er heibel rond Cruijff en Van Hanegem die niet mee wilden, in 1990 zijn er dingen gebeurd waarover toenmalig bonds coach Beenhakker zegt dat we nog altijd niet het hele verhaal kennen." Dinsdag begint hij met een nieuw programma op Radio 1: Je kunt het niet meenemen. Gaat over dilemma's bij nalatenschappen. „Wat dit Oran je ons nalaat? Dat wij heel goed zijn in het Ne derlander zijn." Zie boven. Verder geniet hij enorm van het EK. Altijd als Oranje geen kam pioen wordt, mag iedereen het van hem wor den. „Ik ben zo'n loser die altijd, echt altijd in de kansen van het Nederlands elftal gelooft. Ik weet rationeel dat ik geen verwachtingen moet koesteren, maar als het over Oranje gaat, laat ik alle verstand varen. Ik heb nu wel een zwak voor Engeland en Italië, denk dat Frankrijk Spanje er uit kegelt en sluit niet uit dat Grieken land het wordt. Ik gun het de Grieken." Hoewel het werk bij hem altijd voor alles gaat en hij geen sociaal leven heeft, kijkt hij toch al le wedstrijden. „Maar geen voorbeschouwin gen. En na afloop zap ik heel even en dan houd ik het voor gezien. Schande dat de publie ke omroep zo'n hele ploeg in Krakau statio neert en gasten laat overvliegen. VI Oranje bij RTL zit gewoon in Scheveningen en wordt net zo goed of zelfs beter bekeken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31