naar de haaien 5 27 'Meet the sharks' is voor alle leeftijden Vergadering CDA Zeeland WD'ers naar visserij vragen aan: Albert de Vries Kandidaat- Kamerlid pekaar NU Kood Volg ons op @twitter en /facebook Heerlijke tapasschotel en fles Prosecco bij Beachclub 't Gorsje aan de Brouwersdam. vrijdag 22 juni 2012 MIDDELBURG Vlinders spotten tijdens de Zeeuwse loknacht Eind maart werd het zoutwater- aquarium van Delta Park Neeltje Jans omgebouwd tot subtro pisch haaienbassin. De rovers lij ken het er naar hun zin te heb ben. Vanaf 2 juli kan het publiek helpen voederen. Vanuit een ste vige kooi. door Marcel Modde Goed 26 graden Cel sius en gamba's met capelin aan een knijpstok. Geen alle daags verschijnsel in het Oosterscheldewater. Nog vreemder wordt het wanneer twee meter lange witpuntrif- haaien geruisloos onder ons door schieten. Terwijl de combinatie van een neopreen natpak en het Zeeuwse zout op de lippen zo ver trouwd aandoen. Britta de Wolff glimlacht, voor zo ver haar duikbril en snorkel die gri mas mogelijk maken. „Beetje bij beetje komen ze meer in de buurt van de kooi", zegt ze bij het aan brengen van een nieuwe prooi van af de loopbrug boven het bassin. Een in het niets starende capelin wordt tussen de knijper geklemd. De lange plastic stok reikt tot op de bodem, waar de pijlstaart- en gi taarrog hun slag slaan. Via de stok is goed te horen hoe ze met hun Vlinderliefhebbers kunnen van avond hun hart ophalen. Voor de achtste keer vindt de Nationale Nachtvlindernacht plaats. In Zee botte tanden het skelet van de vis kraken. Dan dringen de twee glad de haaien zich op. De Wolffknijpt snel een nieuwe prooi aan haar stok en slaakt een donkere vreug dekreet via haar snorkel wanneer één van hen toehapt. „Dat hadden ze nog niet eerder gedaan." Het voederen vanaf een niveau ge lijk' met de dieren biedt een bijzon der perspectief. Het zoute water en het dikke glas vervormen het publiek, dat het tafereel bekijkt vanuit in grote zaal van de Aqua- polis, tot schimmen. De kooi is speciaal gemaakt voor het Delta park en wordt sinds een week uit geprobeerd. Via een trap kan een voudig worden afgedaald, tot borst hoogte van een volwassene. Je komt zo, pal onder het waterop pervlakte, in het midden van het drie meter diepe aquarium te staan. Wie het aandurft en een teug lucht neemt, kan op bodem van de kooi gaan liggen om de be woners van het bassin nog beter te zien. Daarbij moet wel de verlei ding worden weerstaan om han den tussen de stalen spijlen door te steken. Veel gevaar dat de haaien hun snuit hongerig naar binnen zullen steken, is er niet vol gens De Wolff en parkdirecteur Bert van de Hoef. „Ze worden tij dig gevoerd en mensen staan door gaans niet op hun menu." Die we tenschap krijgen de kooibezoekers voordat ze het natpak aantrekken nog wel even mee als bagage... e Albert de Vries (56) was eerder: voormalig sectorhoofd grondge bied in Goes, hoofd sectie bou wen en wonen in Vlissingen, hoofd stafbureau sociaal-econo mische zaken in Middelburg. Nu wethouder en loco-burgemeester in die stad en straks wellicht Tweede Kamerlid voor de PvdA. door Jeffrey Kutterink Wanneer hoorde u op welke plek u op de kandidatenlijst staat? „Ik hoorde het donderdagochtend vroeg. Een lid van de kandidaten- commissie belde me terwijl ik op weg was naar een bijeenkomst in Utrecht. In de wandelgangen had ik al wat gehoord, maar het is toch altijd afwachten waar je precies op de lijst terecht komt. Er is tot het laatste moment met de lijst gescho ven. De afdeling Zeeland heeft er hard voor gevochten. Voor de eer ste 30 plaatsen is het een ware knokpartij geweest. Ik ben blij met deze plek op de kandidatenlijst. Ze ker als ik kijk naar welke mensen land kun je op verschillende plaat sen naar de vlinders kijken. Hier zijn ruim 1000 soorten bekend: Info: www.nachtvlindernacht.nl er nog achter me staan. Let wel: ik heb nu een pracht baan, maar ik wil niet tot het einde der tijden wethouder blijven." Wat voor Kamerlid wilt u wor den? Een Zeeuws Kamerlid of een Kamerlid uit Zeeland? Allebei. Omdat ik uit Zeeland kom, ben ik automatisch een Kamerlid uit Zeeland. Maar ik begrijp wat u bedoelt. Ik wil zeker ook een Zeeuws Kamerlid worden. Een Ka merlid dat opkomt voor zaken die voor Zeeland van belang zijn. De PvdA in de Tweede Kamer heeft al heel lang geen echt Zeeuws gezicht meer gehad. In de vorige periode zat Luuk Blom (die toen in Sint Annaland woonde) in de Kamer. Maar omdat hij de portefeuille Eu ropees beleid had, richtte hij zich minder op de provincie. Als ik in de Kamer kom - en daar ga ik na tuurlijk helemaal vanuit - dan wil ik me met hart en ziel inzetten voor Zeeland. Zowel als Kamerlid, maar ook in de fractie. Want ook al voer je het woord niet over be paalde onderwerpen, dan nog kun je mensen in de fractie bijpraten over zaken die in Zeeland spelen." Wat voor portefeuille ambieert u als Kamerlid? „Ik ben heel breed georiënteerd. Maar als die portefeuille kan aan sluiten bij datgene wat ik nu als wethouder doe, zou ik me daar heel senang bij voelen. Denk aan onderwerpen als de Wet Maat schappelijke Ondersteuning, jeugd zorg en woningbouw. Maar het is Tuinverlichting Zwerfkeien Naluurslecnkeien bertratingimalerialen b» Kanaalwcg 83 4401 PE Vlakc 0113 38 16 62 mfo@pckaar.com wwww.pekaar Albert de Vries niet alleen aan mij. Ik vind het een zaak van de fractie. Die moet straks die mensen op onderwer pen zetten die er het beste in zijn." Op 30 juni stellen de leden van de PvdA de definitieve lijst vast tijdens het verkiezingscongres in Utrecht. Stijgt u nog een plek? „Er is nog nooit een kandidaten lijst zonder amendementen van het congres vastgesteld. Het is dan maar te hopen dat er niet te veel mensen over je heen vliegen, want dan zou je zomaar een plek kun nen zakken op de lijst." En nu in de bres voor de campag ne. Valt dat te combineren met het wethouderschap? „De collega's in het college staan achter me en ze begrijpen dat ik me vol op de campagne ga storten. Ik heb er alle vertrouwen in. Op naar de Tweede Kamer." Een 'duikje' naar de haaien van Deltapark Neeltje is mo gelijk voor alle leeftijden, zegt directeur Ber van de Hoef De enige voorwaarde is dat kinderen een zwemdiploma hebben. Het gaat om een speciaal arrange ment, bovenop de normale toe gangsprijs tot het themapark. Dat arrangement kan voor vijftig euro via de internetsite van Deltapark worden geboekt. Is er nog ruimte in het programma, dan kan het ar rangement ook direct aan de kassa worden gekocht. De bezoekers hoe ven in principe alleen eigen bad kleding mee te nemen. Het park verstrekt een natpak, duikbril, snorkel en handdoek. Bij het arran gement hoort ook een rondleiding achter de schermen. Daar wórdt onder meer uideg gegeven over al lerlei filters die nodig zijn om het Oosterscheldewater, dat wordt op gepompt en opgewarmd, in de juiste biologische conditie te hou den. Ook wordt verteld over de na tuurlijke leefomstandigheden van de Aquapolisbewoners. Het pro gramma duurt ongeveer een uur. HEINKENSZAND - CDA-lijsttrekker Sybrand van Haersma Buma komt woensdag 27 juni naar Zeeland. Hij spreekt tijdens de ledenverga dering van zijn partij over het ver kiezingsprogramma 'Iedereen'. Het openbare deel van de ledenver gadering begint om 20.15 uur in De Stenge in Heinkenszand. Het CDA Zeeland benoemt ook een nieuwe voorzitter. DEN HAAG - Zeeland krijgt vandaag bezoek van Tweede Kamerleden van de WD. Het Zeeuwse kamer lid André Bosman bezoekt met Jo- han Houwers, Afke Schaart en Zeeuwse statenleden verschillende bedrijven die gespecialiseerd zijn in het kweken van zeedieren. De li beralen willen meer weten over de innovaties en regelgeving in de tra ditionele bedrijven. €2^,95 vandaag op VAN: €51,- sweetdeal.nl KORTING S1%P @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND Ga lekker loungen bij Beachclub 't Gorsje aan de Brouwersdam! Zak relaxed onderuit met een fles Prosecco en vijf heerlijke tapasgerechten voor 2 personen voor maar 24,95. Enjoy the summer bij Beachclub 't Gorsje!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27