Oud-tuinder wil bouwen op eigen grond 'Maak eens kennis met je buren' 241 zeeland PZC Dauwendaelers: Ineke Sweere Jonneke Schuurbiers citymarketeer Goes Herinnerings- en verwerkingsdag voor kinderen en jongeren De oorlog van dichtbij vrijdag 22 juni 2012 Conflict met Middelburg voor Raad van State door Jan van Ommen DEN HAAG - Gepensioneerd tuin der Wim Marinissen zou graag met zijn vrouw in een modern, on derhoudsvrij huis op zijn geboorte grond aan de 'Nieuwhovenseweg willen wonen. Maar de gemeente Middelburg weigert Marinissen toestemming te verlenen voor de bouw van een nieuwe woning naast de oude familieboerderij. Volgens de gemeente Middelburg past een nieuwe woning niet bij het historische karakter van de Nieuwenhovenseweg als oude toe gangsweg tot Middelburg. „Hoezo historisch? Van dat histori sche karakter is weinig meer over sinds er een hele nieuwe woon wijk om heen gebouwd is",zei de raadsman van Marinissen donder dag tijdens een rechtszaak bij de Raad van State. Marinissen stopte in 1997 met zijn kassenbedrijf dat naar het buitengebied van Middel burg is verplaatst en door zijn zoon wordt gerund. Een deel van de kassengrond is bebouwd met woningen. Volgens Marinissen had de gemeente Middelburg 'in WESTKAPELLE - Voor kinderen die iemand uit hun omgeving hebben verloren is in Westkapelle zondag een dag voor ontmoeting met lot genoten. Op de Zeesterrendag 'Samen Ver der' kunnen kinderenen hun ouders/verzorgers met elkaar in contact komen en workshops vol gen. Door middel van drie work shops praten deelnemers over wat er gebeurd is, hoe het daarvoor was en hoe het nu verder gaat. De deelnemers worden verdeeld in de leeftijdsgroepen: kinderen vanaf 4 jaar, jongeren en volwassenen. Ver- 1996 al toegezegd dat hij later op de open plek naast de boerderij een nieuwe woning voor eigen ge bruik mocht bouwen. Maar de ge meentewoordvoerster van Middel burg ontkende dat er ooit een toe zegging is gedaan. Marinissen vindt het vreemd dat de gemeente nu nee verkoopt en wijst op een stedenbouwkundige visie die nog niet in beleid is vastgelegd. Staatsraad N. Koeman wilde we ten waarom de gemeente niet te vermurwen is. „Wij willen niet dat in de historische lintbebou wing langs de Nieuwhovenseweg alle lege open plekken worden vol gebouwd", aldus de woordvoer ster. Marinissen benadrukte daar op dat er elders langs de weg tien jaar geleden ook nieuwe wonin gen zijn gebouwd. Marinissen hoopt in ieder geval dat de Raad van State de gemeente nog op an dere gedachten kan brengen. „Mijn vrouw wil graag een moder ne, nieuwe, levensloopbestendige woning en ik wil graag op mijn ge boortegrond blijven wonen, ik wil hier niet weg", besloot Marinissen. Uitspraak volgt over enkele weken. Eén op de acht inwoners van de gemeente Middelburg woont in Dauwendaele, de wijk die ruim 40 jaar geleden werd gebouwd. Dit jaar wordt gepraat over de toekomst. De PZC schenkt de komende tijd extra aandacht aan de wijk. door Theo Giele Vroeger is een woord dat vaak valt als Will Sweere het over zijn wijk Dauwendaele heeft. Ruim veertig jaar geleden verhuisde hij vanuit Den Helder naar de toen nog piep jonge Middelburgse nieuwbouw wijk. „Ik heb de noodwinkels aan de Rozenburglaan nog gekend." Sweere houdt als voorzitter van de wijktafel en wijkbemiddelaar el ke donderdagmorgen 'spreekuur' in het kantoortje naast de super markt in het winkelcentrum. Klei ne en grote problemen ziet hij langs komen. Soms helpt wat goe de raad al. Hij wijst de mensen door naar de juiste instantie of klimt zelf in de telefoon om een oplossing te regelen. der is het vooral een gezellige dag met muziek en een picknick op het strand, een wensboom en een troostmuur. De Zeesterrendag duurt van 09.30 uur tot 20.00 uur. Kosten: 30 euro, inclusief lunch, diner en vier con sumpties. Belangstellenden kun nen voor aanmelding bellen naar 0118-618050 of e-mailen naar aanmeld en@ zeeuwssteunpu nt voo rverliesenrouw.nl De Zeesterrendag wordt georgani seerd door het Zeeuws steunpunt voor verlies en rouw in samenwer king met Indigo Preventie. Ineke Sweere Op de dubbel-DVD De oorlog van dichtbij - Onbekende verhalen uit de Tweede Wereldoorlog ziet u bijzondere afleveringen van de veel geprezen televsie- serie Andere Tijden. De verhalen stellen gangbare ideeën over de Tweede Wereldoorlog bij. Ze prikken mythes door en maken het beeld grilliger, tegenstrijdiger, maar daardoor echter, leder verhaal brengt u dichter bij de werkelijkheid van toen. Adviesprijs 14,95 Lezersprijs€ 12,50* ♦exclusief verzendkosten 1 pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games De gemeenschapszin in de wijk is in de loop der jaren minder gewor den. „Mensen hebben het te druk. Vader én moeder moeten werken, kinderen vinden niemand thuis als ze van school komen. Vroeger waren de meeste moeders de hele dag thuis." Toen hij met zijn vrouw Ineke in Dauwendaele neer streek, werd de wijk voornamelijk bevolkt door jonge gezinnen met kinderen. Oudere mensen zag je bijna niet. Maar inmiddels zijn we veertig jaar verder en de léeftijds- verschillen binnen de wijk zijn groot. In nog maar een derde van de huishoudens zijn ook kinde ren, bijna de helft van de bewo ners is 45 jaar of ouder. Sweere: „Ik merk dat veel mensen die in de wijk klagen over overlast zelf geen kinderen meer thuis heb ben. Die mensen willen rust." Weer komt Sweere op vroeger, toen hij met zijn Ineke nog aan het Rustenburgplantsoen woon den. „Ik kwam in de winter 's avonds thuis en hoorde een hoop lawaai en muziek. Wat bleek, buurtbewoners hadden een ijs baantje gemaakt. Muziek erbij, hartstikke gezellig. De hele buurt deed mee. Dat zie je tegenwoordig niet meer." Een losse stoeptegel is een klacht die met één belletje naar de ge meente is op te lossen, maar Swee re krijgt ook te maken met hard nekkiger problemen, zoals onenig heid tussen buren. „Vroeger praat ten mensen gemakkelijker met el kaar. Nu hebben ze vaak een kort lontje." Zelf zal Sweere niet uit Dauwen daele weggaan. „Het is een leuke wijk. We hebben goede buren en dat is meer waard dan een groot huis. Ik heb regelmatig contact met mensen van de wijkbeheer- groepen uit andere delen van de stad en dan hoor je dat ze daar met dezelfde problemen kampen. Er is overal wel wat." Een goede raad heeft hij wel voor de mensen in zijn wijk. Leèr je bu ren kennen. „Maak eens met ze kennis, ook al hebben ze een ande re achtergrond dan jezelf." Hij hoopt ook dat de wijktafel - waarin bewoners hun zegje kun nen doen over de wijk - een bete re doorsnede wordt van de wijk. Nu wordt die vooral bevolkt door oudere, blanke Dauwendaelers; weinig mensen van onder de vijf tig en. nauwelijks mensen van niet-Nederlandse afkomst. Dat mag wel wat jonger en gekleurder. Naam: Ineke Sweere, 63 jaar, woont met haar echtgenoot in een koopwoning die ze voor heen huurden, e Adres: Meanderhof Ineke woont sinds 1970 in de wijk Dauwendaele. Leukste aan Dauwendaele: „De saamhorigheid van de men sen direct bij ons in de buurt. le- dereen zegt elkaar altijd gedag, zelfs de kinderen. Het is ge woon heel belangrijk om je bu ren te kennen." Wens voor de wijk Dauwen daele: „Daar moet ik even over nadenken. Misschien dat ieder een in de wijk meedoet, ook de mensen die hier nieuw zijn ko men wonen." msmtmBSKesaammKBSfememamiasmtBamaKm GOES - Jonneke Schuurbiers is de nieuwe citymarketeer voor Goes. De Stichting Goes Marketing heeft haar in die functie benoemd. Schuurbiers gaat aan de slag om de naamsbekendheid van 'het merk' Goes te vergroten en het imago van Goes als woon- en werkstad te verbeteren, met het doel dat meer bedrijven, organisa ties en burgers zich binden aan Goes. Jonneke Schuurbiers was eerder werkzaam als (Online)Marketeer bij Roompot Vakanties. Zij regelt tevens Businessclubactiviteiten en alle marketing en pr voor Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). Tom de Koning was al eer der aangesteld als evenementen coördinator van Stichting Goes Marketing. De Koning coördineert en organiseert de evenementen die bijdragen aan het imago van Goes als woon- en werkstad. De Koning bekleedde deze functie eer der al sinds juli 2010 vanuit het voormalige Stichting Goes Promo tie. Die is feitelijk opgegaan in De Stichting Goes Marketing, die naast Schuurbiers en De Koning verder bestaat uit Loes Meeuwisse, Carolien Eijkelenboom, Marco Ra ve, Ron Berks, Esther Suijkerbuijk, Steven Quast, Ad de Korte, Maar ten Sas en Bram de Jonge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24