zeeland 123 WMd Extra waarschuwing voor drugstoeristen Optredens op hoofdpodium en podium B Schooltje in Ritthem voor het allerlaatst open m jk<i 'Mgm! ^HBSEESSSSII^l. vrijdag 22 juni 2012 Southpark, juni 2010. foto Ruben Oreel Rens van Goudswaard bij aanvang van de werkzaamheden. Hoofdpodium: 12.45-13.20 uur: de Rotterdamse rapper Ibra (hij vervangt Going Dutch, die heeft afgezegd). 14.10-14.45: zangeres Marisela met muziek waarin Zuid-Amerikaanse roots te horen zijn. 15.40-16.25 Chagall met soul/popmuziek. 17.20-18.55 uur: Move the furnitu re, een project van de Hobbyisten en Rosemotion. Rond 18.00 uur wordt dit optreden kort onderbro ken door wethouder Johan Aal- berts die een toespraak houdt. 19.55-20.40 uur: de Nederlandstali ge zanger Gers Pardoel (bekend van onder meer de singles 'Ik neem je mee' en 'Bagagedrager'. 21.30-23.30 uur: de coverband Un dercover speelt nummers van de Rolling Stones. Podium B: 12.20-12.40 uur: Mae Uku Jospan geeft een optreden met Molukse dans. 13.30-14.05 uur: Steady New Sounds, een jonge band uit Mid delburg. 14.50-15.35 uur: de Amsterdamse band Milkbar, bekend van 3FM, De wereld draait door en andere tv-programma's. 16.30-17.15 uur: Rina Mushonga, zangeres zingt zelfgeschreven lied jes, béïnvlqëd door rock, reggae, folk en bluesmuziek en begeleidt zichzelf op gitaar. 19.00-19.45 uur: de Zeeuwse hip- hopformatie Nul Elf Acht, inmid dels aangevuld met dj Vindictiv. 20.45-21.25 uur: Pioneers of love, viermansformatie brengt dansbare muziek en energieke liveshow. door Wendy van den Hurk RITTHEM - Vandaag is de allerlaat ste schooldag voor het schooltje in Ritthem. De leerlingen brengen de volgende week door op de andere vestiging van de Burcht-Rietheim in Souburg. Vandaag nemen ze afscheid van Ritthem. Voor de kinderen is er daarom een sportdag op het veld van korfbalvereniging Atlas, voor de ouders is er een receptie. Met de sluiting komt een einde aan 129 jaar onderwijs in Ritthem. In 1883 werd daar namelijk het eer ste schooltje gebouwd. In 1972 gin gen de Ritthemse kleuters voor het eerst met de bus naar een kleu terschool in Souburg. In 1986 werd het huidige schoolgebouwtje, aan de Zuidwateringstraat, gebouwd en niet veel later werd het oude ge bouw gesloopt. De laatste jaren heeft het schooltje het steeds moeilijker gekregen. Rit them vergrijst en ontgroent tegelij kertijd. Dit jaar had de Burcht-Riet heim er maar 33 leerlingen, vol gend jaar zou dat aantal met nog eens zes dalen. Dat is geen doen meer; luidde de conclusie na een ouderavond in februari dit jaar. Dat betekent dat de Ritthemse kin deren vanaf volgend schooljaar da gelijks naar Souburg fietsen. BRESKENS - Grootschalige contro les op onder meer het Breskense Veerplein en in horecagelegenhe den hebben de overlast van drugs toeristen in Sluis al behoorlijk te ruggedrongen. Maar de gemeente wil - ook na invoering van de wiet- pas - laten zien dat ze serieus blijft optreden tegen overlast van drugs(ver)kopers. Daarom worden vanmiddag op het Veerplein bij Breskens informa tieborden geplaatst om Belgische drugstoeristen nadrukkelijk te waarschuwen. De Belgen maken vaak gebruik van bus en fietsvoet- veer van Breskens naar Vlissingen om naar Vlissingen of Middelburg ,°<o Opslag voor bedrijf en particulier foto Ruben Oreel te gaan. Plaatsen waar ze tot de in voering van de wietpas op 1 mei in coffeeshops terecht konden voor softdrugs. Ook nu dat door de wietpas niet meer kan, blijft het Sluise gemeentebestuur bena drukken dat ze bezit en verkoop van drugs op geen enkele manier gedoogt. Coffeeshops mogen alleen nog aan Nederlanders met een wietpas softdrugs verkopen. Overigens zijn alleen in Vlissingen nog coffees hops open; Middelburg heeft er geen meer. En volgens de gemeen te is de overlast door drugstoeris me in Vlissingen ook al afgeno men door de wietpas. AAGTEKERKE Rommelmarkt voor goede doel Streekproducten zijn te koop en leuke activiteiten voor de kinderen te doen tijdens de rommelmarkt za terdag 9.00 tot 15.00 uur op het dorpsplein in Aagtekerke. In de ochtend worden spullen bij opbod verkocht. De kerk is open voor bezichtiging en is opgesierd met artistieke pro ducten van dorpsgenoten. De op brengst is voor het onderhoud van de kerk, een project in Gambia en de Voedselbank. WESTKAPELLE Lezing over werking codeermachine oorlog In de Tweede Wereldoorlog werd een codeermachine gebruikt om berichten onherkenbaar te verstu ren en weer te vertalen in begrijpe lijke tekst. Over de werking van deze machi ne, Enigma, vindt vanavond een le zing plaats in het Polderhuismu seum in Westkapelle. Er is een elektrische replica van de Enigma aanwezig. Toegang tot de lezing is gratis. De lezing begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Kanaalweg twee dagen deels dicht In verband met wegwerkzaamhe den is de Kanaalweg in Middel burg volgende week donderdag en vrijdag in de buurt van de kruising met de Schroeweg afgesloten voor verkeer. Aannemer ZAO gaat de straatste nen vervangen door asfalt. Deze stenen waren tijdelijk gelegd na werkzaamheden aan leidingen. De Kanaalweg is alleen in de richting van Schroeweg naar station dicht voor verkeer. NIEUW- EN ST JOOSLAND Historische tuin open voor bezoek Hof Nieuwlandsrust in Nieuw- en Sint Joosland beschikt over een au thentiek boerenerf met een histori sche tuin. Zaterdag stellen de eige naren van de Hof hun erf en tuin open voor belangstellenden. Die kunnen er van 10.00 tot 17.00 uur gratis een kijkje komen nemen. Hof Nieuwlandsrust is te vinden aan de Oude Dijk 14. www.hofnieuwlandsrust.nl MIDDELBURG Porsche gestolen in Middelburg Een zwarte Porsche is donderdag tussen 08.35 en 15.30 uur gestolen in Middelburg. De auto stond op een parkeerter rein aan de Buitenruststraat. De Porsche is van het type Cayenne met kenteken 70-TX-XT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23