Meiveld wacht op Southpark Spreidingsplan scholen Veere zet opties op een rif 22 'Auto's voor begin nieuw schooljaar niet meer op Stationsbrug' Nog 4 dagen... PZC Bachkoor zingt in Nieuwe Kerk bij cantatedienst vrijdag 22 juni 2012 I 1 door Maurits Sep DOMBURG - Eén school, geen school, meerdere scholen in één gebouw. Het kan alle kanten op met het onderwijs in Veere. Vijf schoolbesturen, Kinderopvang Walcheren en de gemeente zijn nu bezig met het maken van een spreidingsplan voor het onderwijs. Half augustus is het klaar en dan mag iedereen er zijn mening over geven, zegt Hans Berghmans, voor zitter van de stuurgroep die het plan maakt. „In ons plan beschrijven we eerst de uitgangspunten en criteria voor de toekomst. Zo houdt de gemeen teraad vanwege de leefbaarheid zo veel mogelijk vast aan 'elk dorp een school'. Daar houden we reke ning mee. Net als met de emoties van mensen. Iedereen heeft er be grip voor dat het misschien niet lukt om in elk dorp een school open te houden, behalve als de school in zijn dorp dicht moet", vertelt Berghmans - adviseur van de BMC Groep. 'Moet de stuurgroep niet juist over emoties heen springen om tot een goede verdeling te komen waarin de kwaliteit van het onderwijs voorop staat? „Daarom zullen we ook ons alter natief schetsen hoe het helemaal .anders zou kunnen. Bijvoorbeeld door verspreid over de gemeente Veere vijf kindcentra te maken met scholen en kinderopvang. Dat willen we in ieder geval laten zien. Want nu kun je nog kiezen, maar als de keuze gemaakt is, bijvoor beeld voor een nieuw schoolge bouw, dan zit je daar voor veel ja ren aan vast." „In het spreidingsplan maken we daarom ook concrete beschrijvin gen van de huidige situaties in de door Theo Giele MIDDELBURG - Nog voor het begin van het nieuwe schooljaar wordt de Stationsbrug in Middelburg af gesloten voor gemotoriseerd ver keer, met uitzondering van lijnbus sen van Connexxion. De brug is van de provincie Zee land. Op 3 juli neemt het dagelijks provinciebestuur een besluit over de brug. Wethouder Chris Simons verwacht dat de afsluiting in de eerste helft van augustus een feit is. De provincie maakte twee maan den geleden bekend de brug te wil len afsluiten voor gemotoriseerd verkeer. Belanghebbenden hadden zes weken de tijd om hiertegen be zwaren kenbaar te maken. Simons heeft begrepen dat drie mensen dit hebben gedaan. Gers Pardoel is hoofdact op Southpark. Hij staat geprogrammeerd van 19.55 tot 20.40 uur. dorpen: aantal leerlingen, aantal geboorten, situatie van het school gebouw, mogelijke scenario's voor de toekomst, van niks doen tot sluiten. Als derde geven we in ons plan informatie over praktische stappen die gezet moeten worden. Wat moeten scholen doen die wil len fuseren? Welke stappen zet je als je gaat sluiten? Wat betekent dat voor het personeel? Wat zijn de wettelijke grenzen voor scho len? Wat is de ideale grootte? Hoe is het evenwicht tussen jongens en meisjes, en tussen leerjaren bin nen een school?" Hoe belangrijk is de mobiliteit en be reikbaarheid voor jullie spreidings plan van het onderwijs? „Heel belangrijk. Voor de kinde ren, omdat ze bijvoorbeeld veilig naar school moeten kunnen fiet sen. Misschien moet er wel ver voer worden geregeld van en naar school. Maar ook voor het perso neel telt mobiliteit en bereikbaar heid. Bijvoorbeeld als scholen fuse ren of samengaan in één gebouw op een andere plek." Er is nog veel te doen voor half au gustus, als het plan klaar moet zijn. „Ja, maar we zijn al een eind op weg. We leggen er nu de laatste hand aan en half augustus geven we er de laatste klap op. .Daarna horen we wel wat iedereen ervan vindt. Juist omdat we weten dat emoties een rol kunnen spelen, willen we heel open en zorgvuldig handelen. Dorpsraden mogen zich erover uitspreken. Iedereen mag zijn mening geven, ook via de web site die we ervoor hebben ge maakt. Opmerkingen kunnen we daarna eventueel verwerken in de definitieve versie." www.onderwijsopv a ng- spreidingsplan-veere.nl Zaterdag is het zo ver. Dan wordt voor de negende keer het inmiddels alom geroemde South parkfestival gehouden. Het Mei veld in Middelburg is weër het decor voor het gratis evene ment. Donderdag begonnen de voorbereidingen in het park. door Carla van de Merbel De opbouw van het Southparkfestival be gint met een valse start. Nadat donder dagochtend een vrachtwagen de eerste lading hek ken op het Meiveld in Middel burg-Zuid heeft afgeleverd, komt de truck ernstig vast te zitten in de grasmat. De grond is nat. En dan wordt er ook nog noodweer voor speld. Rens van Goudswaard van het be stuur van het Southparkfestival laat zich niet uit het veld slaan en regelt een oplossing. Dit wordt zijn derde Southpark, dus hij weet wel wat er moet gebeuren. Vanwe ge de bodemgesteldheid is het leg gen van rijplaten vervroegd naar donderdagavond. Zo kan vrijdag ochtend vroeg meteen begonnen worden met de aanvoer en op bouw van de drie podia en toilet voorzieningen. Met de hekken die donderdag zijn gebracht, wordt het hele festivalter rein afgebakend. Er is morgen maar één toegangsweg tot het ter rein en dat is over het bruggetje naast het winkelcentrum. Donderdag aan het eind van de middag is Sander Pellikaan van het Southparkfestivalbestuur tevre den over de toestand van het veld en over.de eerste voorbereidingen in het park. „De ondergrond is re delijk. De vrachtwagen heeft van ochtend een behoorlijk spoor ge trokken, maar dat kwam omdat-ie leeg was. Dat gaan we verder voor komen." Pellikaan maakt zich geen zorgen over het weer morgen. „De voor spelling is goed. Negentien graden en een beetje zonnig: perfect festi- valweer." Southparkfestival in Middelburg-Zuid Het Southparkfestival zaterdag op het Meiveld in Middelburg-Zuid be gint rond 12.00 uur met een optre den van jonge Kracht uit Oostka- pelle. Vanaf het winkelcentrum loopt het showkorps naar het park. Rond 18.00 uur is er nog een offi ciële opening, door wethouder Jo- han Aalberts. Naast muzikale optredens zijn er tal van activiteiten, voor jong en oud. O Zo is podium C van 13.00 tot 18.00 uur KOW Kinderpodium. Kinder Opvang Walcheren heeft een programma samengesteld voor kinderen van 4 t/m 13 jaar. Met een kapsalon, workshops mu ziek en graffiti, een kleurwedstrijd, dans, ontmoetingen met Max en Leena van Nickelodeon én gratis ijs jes. Stichting Wijk Dauwendaele zorgt de hele dag voor popcorn, -suikerspin en activiteiten. Als de provincie op 3 juli het ver- keersbesluit neemt, gaat een perio de van zes weken in om hiertegen beroep aan te tekenen. Met het ne men van de maatregel hoeft niet gewacht te worden tot het verstrij ken van de bezwaartermijn. Simons: „In eerste instantie gaat het alleen om het plaatsen van een paar verkeersborden. Mochten de bezwaren alsnog de doorslag ge ven, dan kan de maatregel worden teruggedraaid zonder dat er grote kosten zijn gemaakt." De Stationsbrug zou eigenlijk met een na de opening van de tunnel onder het kanaal voor auto's wor den afgesloten. Maar de gemeente raad wilde eerst een nader onder zoek. Invoering van de maatregel werd zo een jaar vertraagd. De brug was eerder al afgesloten voor zwaar verkeer. voordat de Lezerstour start! Vanaf 26 juni kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour 's Avonds kan bij podium C op schermen naar het EK Voetbal worden gekeken. Verder zijn er sportieve activitei ten, twee straattheateracts, is er een seniorenhangplek met volks dans en linedance en een Wereld markt. G In diverse kramen worden multi culturele hapjes verkocht. Het festival wordt rond 23.30 uur afgesloten. MIDDELBURG - Tijdens een cantate dienst in de. Nieuwe Kerk in Mid delburg aanstaande zondag zal het Bachkoor BWV uit Middelburg op treden. Tiet koor zingt onder meer cantate BWV 147, 'Herz und Mund und Tat und Leben'. Dat is de cantate waarin iedereen de me lodie 'Jesus, bleibet meine Freude' zal herkennen. Barokorkest Aspet- ti Musicali zal het koor muzikaal begeleiden en Rien Balkenende speelt de basso continuo. De solis ten zijn Marieke Steenhoek (so praan), Dave ten Kate (altus), Henk Gunneman (tenor) en Frank Hermans (bas). De dienst beeint om 16.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22