Kanaal toch niet twee maanden dicht WALCHEREN Ruimte voor nieuw Sint Willibrord almanak Bagagedrager L VRIJDAG 22 juni 2012 21 Meiveld is klaar voor Southpark 22 Aandacht voor wijk Dauwendaele 24 Provincie houdt niet langer vast aan stremming van twee maanden door Emile Calon MIDDELBURG - Het Kanaal door Walcheren wordt volgend voor jaar niet twee maanden afgesloten. De provincie was dat van plan, maar komt daar na heftige protes ten van bedrijfsleven en water sportverenigingen op terug. Na overleg is er een nieuw plan be dacht voor het groot onderhoud aan de Keersluisbrug Vlissingen, Draaibrug Souburg en Stations- brug Middelburg. De wijzingen hebben wel gevolgen voor het au toverkeer dat gebruik maakt van de Keersluisbrug bij Vlissingen. In de nieuwe opzet staat die brug in 2014 en 2015 in de maand maart vier weken in de stand 'brug op', zodat automobilisten- moeten om rijden via de Sloebrug. Fietsers en voetgangers kunnen in die periode wel oversteken, omdat de provincie de nabijgelegen sluis deuren van de Keersluisbrug zo gaat aanpassen dat die gebruikt kunnen worden. De Draaibrug bij Souburg wordt in het najaar van 2013 op de kant gezet. In het oorspronkelijke plan zou er een 'vaste' pontonbrug ter vervan ging komen. In de nieuwe opzet kiest de provin cie voor het inzetten van een veer- pontje om fietsers en voetgangers over te zetten naar de andere kant van het kanaal. De provincie weet nog niet wat er precies gaat gebeuren met de Sta- tionsbrug bij Middelburg. De werk iwii 1 w 1 iimmii u inwin—w zaamheden aan die brug worden verplaatst naar tenminste 2015. Pro jectleider S. Stelpstra van de pro vincie vertelt dat in de tussentijd wordt bestudeerd wat er allemaal mogelijk is om dan die brug onder handen te nemen zonder dat ge bruikers van de brug en het kanaal daar al te veel overlast van zullen ondervinden. Hij wilde donderdag nog niet vooruitlopen op eventue le mogelijkheden. Als de Keersluisbrug bij Vlissingen omhoog staat, zullen openbaar ver voer en hulpdiensten als ambulan ce en brandweer gebruik maken van de Sloebrug. Die brug mag dan ook maar beperkt open wor den gezet, aldus Stelpstra. Hij benadrukt dat door de voorge nomen maatregelen iedereen eni ge hinder zal ondervinden. Maar het is volgens hem niet verant woord om in deze economisch moeilijke tijd het bedrijfsleven een zijdig zwaar te belasten, zoals in het oorspronkelijke plan de bedoe ling was. MIDDELBURG - Vanaf de Lange Jan oogt de en de Bachtensteene»met rechts de katholie- zijn afgerond, is Bouwgroep Peters begonnen bouwplaats voor het nieuwe woonzorgcen- ke kerk en daarboven het huidige Sint Willi- met de bouw. De eerste palen zijn donderdag trum Sint Willibrord als een gat in de binnen- brord met de rode zonnewering. de grond ingegaan. stad - gelegen tussen de Nieuwe Burg (links) Nu de sloop en het archeologisch onderzoek Stichting Werkt voor Ouderen neemt het nieuwe Sint Willibrord naar verwachting eind volgend jaar in gebruik. Er komen zestig ap partementen voor ouderen in. foto Theo Giele omroep zeeland tv vrijdag 18u30 MIDDELBURG Mosselfeesten op Vlasmarkt Dit jaar zijn er weer mosselfeesten in Middelburg. Acht ondernemers die gevestigd zijn aan de Vlasmarkt doen er aan mee. De straat zal worden ingericht met terrassen en er worden mosselen en andere visgerechtjes aangebo den. De Middelburgse mosselfeesten vindendeze zomer plaats op 27 en 28 juli. TERNEUZEN Personeel ZorgSaam krijgt een bonus Medewerkers van zorginstelling ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen krij gen een gratificatie van tweehon derd euro bruto bij een voltijds werkverband. De Raad van Be stuur van ZorgSaam wil hiermee het personeel belonen voor de gele verde prestaties van het afgelopen jaar. Het gebaar richting het perso neel kost de zorginstelling plusmi nus 380.000 euro. De eerste puberale perikelen begin nen op te komen bij de jongen uit Zierikzee. Af en toe toont hij zich al een beetje dwars. In zijn kleding be gint hij een eigen mening te ontwik kelen en ook hij begint de taal der pubers al aardig machtig te worden. Dat wordt nog wat, dacht zijn moe der onlangs. Hij zit tenslotte nog maar op de basisschool. Ze houdt Tip? redactie@pzc.nl zijn gedragingen dan ook nauwgezet in de gaten en vraagt met enige regel maat naar zijn belangstelling voor de meisjes in zijn klas. Dat bleek toch een brug te ver voor deze pre-puberende jongen. „Nou nee zeg! Gisteren vroeg eentje of ze achterop mijn bagagedrager mocht gaan zitten. Nou echt niet hoor. Daar ben ik nog te jong voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21