Tegenvaller Stadhuis Terneuzen tot oktober in de steigers 19 Volwaardige bibliotheek verdwijnt uit Breskens Schoolbibliotheek donderdag 21 juni 2012 Het besluit om de volwaardige bibliotheekvestiging in Breskens te sluiten, is een tegenvaller voor veel inwoners van het dorp. Die streden de afgelopen jaren tot twee keer toe intensief voor behoud van de bieb. Een schoolbibliotheek, die Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen op vier plekken in de gemeente Sluis wil realiseren, is volgens directeur Rudi Crombeen een fleurige en kleurige plek' waar leerlingen aan de slag kunnen met taal- en leesprojecten. De bibliotheek in Breskens komt na de sloop niet te rug in de huidige vorm. In de nieuw te bouwen brede school komt alleen een ophaalplek voor boeken die leden via de website van de bibliotheek kunnen bestel len. Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen streefde er lange tijd naar om in Breskens een 'echte' bibliotheek te behouden. Bij het besluit om al leen een 'afhaalpost' te realiseren, spelen niet alleen financiële over wegingen een hoofdrol, vertelt di recteur Rudi Crombeen. „Ook door de toenemende digitalisering denken we dat dit het maximaal haalbare is voor Breskens." Crom been wijst erop dat leerlingen van de Breskense basisscholen straks wel gebruik kunnen maken een schoolbibliotheek. Mensen die niet kunnen omgaan met een com puter, worden verwezen naar de dienst 'Boeken aan Huis'. Daarbij gaan vrijwilligers bij ouderen langs om bibliotheekboeken te brengen en op te halen. De huidige bibliotheek in de wijk Ghistelkerke sluit op 9 juli de deu ren. Het gebouw wordt gesloopt om plaats te maken voor de brede school. Die moet volgend jaar klaar zijn. In de tussentijd bivak- eert de bieb in de bso-ruimte van basisschool De Golfbreker. Die opent op 30 juli en is bereikbaar vanaf de Dorpsstraat. Crombeen is tevreden met die tussenoplossing. door Wout Bareman Woensdag werd begonnen met het opbouwen van de steigers. Het hele stadhuis verdwijnt er straks achter. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Het 'oude' gedeelte van het stadhuis in Terneuzen krijgt een grondige opknapbeurt. Dat was hard nodig, want er was de laatste jaren betonrot ontstaan, de kozijnen en het andere hout werk waren aan een nieuw verfje toe en de stalen randdorpels on der de ramen waren deels ver roest. Het hele karwei, dat wordt uitge voerd door schildersbedrijf De Schrijver uit Kloosterzande, Leen- houts uit Sluis en Repstone uit Ameide, neemt maanden in be slag. Als alles goed verloopt kun nen de steigers eind oktober weer verdwijnen. De hele opknapbeurt kost drie ton. Woensdag werd be gonnen met de opbouw. Dat neemt alleen al meer dan twee we ken in beslag. Projectleider Adrie Kaan van de gemeente: „Het is door alle hoeken en gaten een hele klus om die steigers goed neer te zetten. Daar is wat tijd mee ge moeid." Het is acht jaar geleden dat schilderwerk werd uitgevoerd. Kaan: „Dat is nu weer hard nodig. En omdat er toch steigers staan, wordt alles in één keer uitgevoerd. Daar is wel een hele goede plan ning voor nodig, want de mensen moeten elkaar natuurlijk niet in de weg lopen." De hoofdingang van het stadhuis wordt vrijgehou den voor speciale gelegenheden. Kaan: „Vooral voor trouwerijen. Want het is natuurlijk niet leuk als je trouwauto er niet door kan." PAAL Boerenvrijdag wegens succes geprolongeerd De eerste Boerenvrijdag in Paal was een succes. Daarom wordt morgen (vrijdag 22 juni) de tweede editie gehouden, het is een net werkdag voor mensen uit de agrari sche sector. Het evenement wordt in een ontspannen sfeer vanaf 20.00 uur gehouden in café In 't Zicht der Schelde aan de Haven straat 20. Onder het genot van een hapje en een drankje kan worden bijgepraat, ook over de kansen en moeilijkheden van het boerenbe drijf. TERNEUZEN Fotowedstrijd met als thema 'Hallo Wereld' Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt deze zomer een fotowed strijd rond het thema 'Hallo We reld'. Foto's kunnen tot 1 septem ber gemaild worden naar pr-zvl@ bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl Er zijn twee leeftijdscategorieën: jeugd en volwassenen. Zowel een vakjury als het publiek kiezen een winnaar. Publiek kan de inzendin gen in september bekijken op de website van de bibliotheek. De prijswinnaars worden in oktober bekend gemaakt. TERNEUZEN Eerste poprockdiner in De Zeeuwse Hoek Restaurant De Zeeuwse Hoek op De Blokken in Terneuzen houdt vrijdag voor het eerst een poprock diner. Tijdens een driegangenmenu treedt de Zeeuwse coverformatie Tape-it op. Zij brengen rockballads en stevige bluesrock, geënt op de muziek van The Doors, Neil Young en Bob Dylan. Het Zuid-Beveland- se gezelschap speelt tijdens het di ner vooral rustige nummers. Reser veren kan op telefoonnummer 0115-691563. TERNEUZEN Grote zeskamp en barbecue op Wijkdag Bewoners van de woonwijken Ser- lippens en Noordpolder in Terneu zen kunnen zich tot zaterdag aan melden voor een grote zeskamp voor jong en oud én een aansluiten de barbecue. Het zijn de hoogte punten van een Wijkdag op zater dag 30 juni, waarmee de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk een serie buurtactiviteiten afsluit. Vooraf gaand aan de zeskamp en barbecue stelt wethouder Cees Liefting een aantal nieuwe speeltoestellen in ge bruik. Aanvang: 15.00 uur. TERNEUZEN AanZ houdt sessies 'aangepast bewegen' Welzijnsorganisatie aanZ houdt de ze zomer wekelijks wandelingen en sessies 'aangepast bewegen' in Terneuzen. De wandelgroep ver trekt vanaf vandaag tot en met 30 augustus elke donderdag om 9.30 uur bij Bodyline op Sportpark Oude Vaart. Deelname kost een eu ro; de wandelafstand is in overleg. De groep 'aangepast bewegen' is voor iedereen met een chronische aandoening of beperking. Er wor den in Sportcentrum Vliegende Vaart vrijdag 22 en 29 juni van 14.00 tot 15.00 uur oefeningen ge daan. Deelname 3,50 euro per keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71