ZorgSaam investeert 43 miljoen euro 'Hé papa, dat zijn joekels' ZEEUWS-VLAANDEREN IJssalon Hulst moet Tinus Tussengas weghalen DONDERDAG 21 juni 2012 17 PZC Bibliotheek Oostburg naar Zwin College 18 Positief resultaat over 2011 van 8,9 miljoen euro, voor een groot deel door eenmalige baten door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zorginstelling Zorg Saam Zeeuws-Vlaanderen inves teert de komende vier jaar niet minder dan 43,7 miljoen euro. Het doel is meer patiënten aan zich te binden, ondanks de groeiende con currentie uit België door de bouw van nieuwe ziekenhuizen bij Eek- lo en Knokke-Heist. Investeringen die dit jaar op de rol staan, zijn: renovatie van de twee, inmiddels 22 jaar oude operatieka mers in het Antonius-ziekenhuis in Oostburg; de bouw van twee verpleegeenheden met samen zes tien plaatsen bij verzorgingshuis Coensdike in Aardenburg en even eens twee verpleegunits bij verzor gingshuis Emmaus in IJzendijke; de aanschaf van een farmafilter in Temeuzen om al het ziekenhuisaf- val te vergisten en het restproduct te gebruiken voor elektriciteits opwekking; en tot slot de aanleg van een datanetwerk dat medewer kers én bezoekers in de gelegen heid stelt draadloos op het inter net te komen. De in geld grootste investering be treft uitbreiding van het aantal bedden en de dialyse-afdeling in De Honte in Terneuzen. In 2013 is hiermee elf miljoen euro gemoeid. Voorzitter Paul Rademacher van de Raad van Bestuur van ZorgSaam spreekt van 'het maken van een kwaliteitsslag'. Zo wordt het aantal één- en tweepersoons kamers uitgebreid ten koste van het aantal meerpersoonskamers. Er komen in 2013 ook meer eerste- klasse operatiekamers in Temeu zen tot in totaal zes. Nu zijn er vier eersteklasse operatiekamers en twee poliklinische operatieka mers waarin minder handelingen mogen worden verricht. ZorgSaam heeft in 2011 overigens heel goed geboerd. De zorginstel ling boekte op een totale omzet van 160 miljoen euro een positief resultaat van 8,9 miljoen euro, te gen ruim vier miljoen euro in 2010. Dit is met name te danken aan eenmalige baten in 2011 van ongeveer vijf miljoen euro. De 'winst' wordt volledig gebruikt om het eigen vermogen te versterken. De bankencrisis heeft de banken ertoe gebracht strengere eisen te stellen. Zij gaan er ook vanuit dat ziekenhuizen meer risico's lopen door de invoering van marktwer king. ZorgSaam zag van 2010 op 2011 het aantal opnamen stijgen van 13.783 tot 14.320. De gemiddel de ligtijd daalde van 5,5 naar 4,9 dagen. mtÊgBBSSSSÊSSBSemama door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - „Hé papa, dat zijn joekels." Het jongetje op de ba gagedrager kijkt vanachter de rug van papa met verwondering naar de spartelende vissen in de vijver aan de Oosthof in Kloosterzande. Het water wordt er langzaam uit gepompt, zodat enkele tientallen vissen, voornamelijk forse karpers, zich spartelend door het ondiepe water moeten bewegen. Medewerkers van de gemeente Hulst hebben er nog een zware dobber aan om met een schepnet alle vijverbewoners eruit te vissen. Een schildpad probeert een goed heenkomen te zoeken, maar kan niet voorkomen dat ook hij in het schepnet belandt. Een grote kar per van zo'n 70 centimeter wordt binnen enkele dagen voor de twee de keer gevangen. Zaterdag werd deze kanjer ook al aan de haak ge slagen door een jeugdige henge laar, weet een omwonende. Een aantal vissen kreeg gisteren een nieuw thuis in de Hulster bin nenvest en de rest is naar een "de naburige vijver verkast. Omdat de vijvers met een buis met elkaar ver bonden zijn, kunnen ze straks naar de Oosthof terugzwemmen als ze dat willen. Er moet dertig centimeter modder uit de vijver worden gebaggerd om de water kwaliteit goed te houden. WESTDORPE Vallende stoelen beschadigen auto's Op de Tractaatweg bij Westdorpe zijn dinsdagmiddag rond half vijf twee auto's beschadigd door afval lende lading. Het ging om twee stoelen die van een aanhangwagen van een personenauto afvielen. De bestuurder merkte er niets van en reed door. De politie verzoekt hem én getui gen van het ongeval te bellen naar 0900-8844. Medewerkers van de gemeente Hulst schepten woensdag de vijver aan de Oosthof in Kloosterzande leeg. De vissen moesten verhuizen omdat de vijver wordt uitgebaggerd. Onder de waterbewoners bevond zich ook een schildpad. foto Mark Neelemans HENGSTDIJK Drankrijder krijgt een rijverbod van 7 uur Een 41-jarige automobilist uit de ge meente Temeuzen werd woensdag rond 03.00 uur op de Koningsdijk in Hengstdijk betrapt op rijden on der invloed van alcohol. Een blaastest wees uit dat de man meer dan 2,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Hij moest zijn rijbewijs inleve ren en kreeg een rijverbod van ze ven uur. HULST - IJssalon Gelato Julliette aan de Houtmarkt in de Hulsterse binnenstad is door de gemeente gesommeerd een groen plastic mannetje met de tekst 'slow' (lang zaam) van de straat te halen. De ijssaloneigenaar is het daar abso luut niet mee eens, maar hij heeft het ventje wel weggehaald. „Zoals velen van jullie weten, rij den veel te veel mensen veel te hard bij ons voorbij", aldus de eige naar op zijn Facebook-pagina op internet. „Tinus Tegengas (het groene mannetje, red.) moet terug komen om de snel voorbij komen de auto's niet vlak langs ons terras te laten racen. Ze rijden zelfs zo dicht langs, dat Tinus al meerdere keren omver is gereden." De kans dat Tinus mag terugkeren, is wat betreft de gemeente nul. Het groene mannetje stond op de straat en dat mag niet, aldus een woordvoerster. Op de stoep kan ook niet, want die is ter plekke erg smal. Tinus zou de doorgang voor mensen met kinderwagens en rol stoelers belemmeren. Poppen a la Tinus horen bij scholen thuis. De woordvoerster: „Als er heel veel ko men, verliest dat groene mannetje ook zijn attentiewaarde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69