'Setalland heeft het' moet dorp promoten eeland 119 And ré van Ast Recreatiewoning in voormalige veldschuur aan Zuidweg Nisse Centrum Heinkenszand obstakel mindervaiiden donderdag 21 juni 2012 'Wellicht krijgt het evenement een vervolg. Dat is al aan de orde gekomen. Er zijn zelfs al wat ideetjes voor een tweede editie. Maar laten we niet op de zaken vooruit lopen en eerst kijken hoe het zaterdag verloopt.' door Rob Paardekam foto's Ronald den Dekker Met het evenement 'Setalland heeft het', dat komende zaterdag plaats vindt, wil onderne mersvereniging Activa uit Sint-An- naland het dorp op de kaart zet ten. Het 60-jarig jubileum van de vereniging vormt de aanleiding. „Maar er gaan al gedachten op om er een jaarlijks evenement van te maken", zegt André van Ast van Activa. Volgens Van Ast is het jubileum van de ondernemersvereniging eer der dit jaar al gevierd door de on dernemers zelf. „Maar we wilden ook iets voor de bevolking doen", zegt hij. „Daar hebben we de wa tersportvereniging bij betrokken. De haven vormt tenslotte ook een heel belangrijk onderdeel van ons dorp. Zo is het idee ontstaan om ons evenement te combineren met de traditionele schout- en schepenrace." Het ochtendprogramma speelt zich afin en rond de haven. Vanaf tien uur houdt de stichting Natio naal Park Oosterschelde in samen werking met de schout- en sche penrace allerlei activiteiten voor de jeugd. Het gaat om onder meer een zeehonden- en bruinvissensa- fari aan boord van de Frisia, strandjutten, zeilen op een platbo dem, het bezichtigen van een poli- tieboot en een nattelaarzentocht. In de middag verplaatsen de activi teiten zich richting het centrum, waar vrijwel alle ondernemers iets speciaals hebben opgezet. „Het is geen braderie", benadrukt Van Ast. „Die vindt later plaats. De on dernemers proberen zich nu op een wat lossere manier te presente ren. Zo kunnen bezoekers bijvoor beeld meedoen aan een wedstrijd varkenspoot hakken." Verder staan op het programma onder meer modeshows, auto shows, oud-Hollandse spelen, mu- ziekoptredens, straattheater en al lerlei demonstraties, onder meer van de brandweer. Ook in streek museum De Meestoof is van alles te doen. Vanaf 18.00 uur kunnen bezoekers deelnemen aan een grote barbe cue op het Havenplein. Dorpsbe woners kunnen daarvoor deze week al een vleespakket bij elkaar sparen bij de winkeliers. Tijdens het eetfestijn zijn er optredens van door Het Schorrekoor en het Thoolse meezingkoor Oor ons Us. Van Ast benadrukt dat 'Setal land heeft het' niet alleen voor de eigen inwoners is bedoeld. Integendeel. „We willen ons juist ook op andere mensen richten. Ons mooie dorp aan de Oosterschelde heeft veel te bieden. Dat willen we aan iedereen laten zien." Hoewel het jubileum van de on dernemersvereniging de aanlei ding vormt voor de evenementen dag, zou deze best wel eens een structureel karakter kunnen krij gen. „Toevallig hebben we gisteren een vergadering gehad en toen is dat aan de orde gekomen", stelt Van Ast. „Er zijn zelfs al wat idee tjes voor een tweede editie. Maar laten we niet op de zaken vooruit lopen en eerst kijken hoe het zater dag verloopt." Met de jubilerende onder nemersverenging gaat het trouwens prima. Tot pak 'm beet een jaar geleden was Activa nog een middenstandsvere niging, maar nu kunnen ook on dernemers in de bredere zin van het woord lid worden. „Dat heb ben ze ook gedaan", zegt Van Ast. „We zijn gegroeid van 32 naar 56 leden." Meer informatie over Activa en het evenement 'Setalland heeft het' is te vinden op de website. www.sint-annaland.nl Ook in de Voorstraat, waar veel winkels zitten, is van alles te doen. KWADENDAMME Slavisch koor zingt mis in Bonifaciuskerk Het Helmonds Slavisch koor zingt zondag de mis in de Bonifacius kerk in Kwadendamme. Het thema van de viering is Tot Ziens vanwe ge de afsluiting van het schooljaar voor de kinderen van de basis school. Ook zij leveren hun bijdra ge aan de viering. Voorganger is pastoor Paul Verbeek. De viering begint om 10.45 uur- Het Hel monds Slavisch koor is in Zeeland vanwege het Russisch Slavisch fes tival zaterdag in Vlissingen. KRABBENDIJKE Nieuwe dijkbekleding voor Karelpolder Projectbureu Zeeweringen ver sterkt vanaf maart 2013 de dijken bij Krabbendijke. Het gaat om het dijktraject grenzend aan de Karel polder en de Nieuwelandpolder. Het onderhoudspad wordt verhard waardoor wandelen en fietsen langs het gehele traject mogelijk wordt. Belanghebbenden kunnen tot en met woensdag 1 augustus reageren op het ontwerpbesluit. De stukken liggen ter inzage bij de Provincie Zeeland. GOES 's Heer Elsdorpweg veiliger voor fietser De gemeente Goes gaat de 's Heer Elsdorpweg richting Kloetinge voor fietsers verbeteren. Er komt een brede rode fietsstrook die de fietsers meer ruimte geeft. Uit re cent landelijk onderzoek bleek dat veel fietsers met een trapper of voorwiel tegen stoepranden aanko men. Daarom worden er schuin af lopende randen geplaatst. De verbe teringen zijn onderdeel van het plan 'Goes Fietst Verder.' BIEZELINGE Basisschool de Linge viert jubileum gebouw De christelijke Basisschool de Lin ge in Biezelinge viert vrijdag het dertigjarige bestaan van hun schoolgebouw aan de Noordstraat. Voor de gelegenheid is er een oud-Hollandse kermis op het schoolplein met veel spelletjes, eten, drinken en muziek. De dress- code voor het feest is 'Rood', de kleur van De Linge. De kermis is gratis te bezoeken tussen 17.00 uur een 20.00 uur. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De voormalige agrarische veldschuur aan de Zuid- i weg 37 in Nisse mag mogelijk wor- den verbouwd tot recreatieapparte ment voor maximaal zes perso- i nen. Daarnaast mag de eigenaar l het perceel gebruiken voor onder meer excursies, demonstraties hoogstamfruitbomen snoeien en wilgen knotten. Het dagelijks gemeentebestuur van Borsele wil medewerking ver lenen. Het plan past in het provin ciale en gemeentelijke beleid voor l kleinschalige dagrecreatie in een rustig gebied, stelt het college in een voorstel aan de raad. De schuur is al jarenlang inzet van een gerechtelijke procedure tussen de vorige eigenaren en de gemeen te. Die eigenaren verbouwden de schuur volgens de gemeente zon der bouwvergunning. De huidige eigenaar heeft de ge meente in 2009 al verzocht een an dere invulling te geven aan de veld schuur. De schuur staat in de buurt van de Hoeve van der Meu- len. Met de restauratie van deze boerderij, de mogelijkheid tot lo gies en het uitzetten van wandel routes is een recreatieve impuls ge geven aan het gebied, tussen 's-Heer Abtskerke en Nisse. De ei genaar van de schuur wil hierop inspelen door de realisatie van het recreatieappartement. De intentie is een duurzaam en ecologisch ver antwoorde, kleinschalige verblijfs- voorziening voor natuurtoerisme te realiseren. Bij de Boerderijen Stichting Zeeland (BSZ) is advies gevraagd in hoeverre de veld schuur aangemerkt kan worden als een karakteristiek pand. Con clusie van de BSZ is dat de karakte ristieke uitstraling met enkele aan passingen nog kan worden ver sterkt. De eigenaar is bereid dat te doen. Het voorstel komt donder dagavond aan bod tijdens de raads vergadering. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Met name de Dorpsstraat in Heinkenszand is voor mensen die slecht ter been zijn onveilig. Dat vindt de Dorps raad Heinkenszand. Auto's parkeren volgens de dorps raad regelmatig buiten de vakken, trottoirs lopen scheef af en lan taarnpalen zijn ongelukkig ge plaatst. De dorpsraad en MinderValiden Belangengroep Borsele (MiVaBel) willen deze situatie onder de aan dacht brengen van de gemeente raad Borsele. Daarbij hebben beide organisaties wel de steun nodig van mensen die deze problemen zelf ondervin den. De dorpsraad en MiVaBel roepen mensen daarom op te laten weten tegen welke obstakels zij in de Dorpsstraat aanlopen en wat voor hen een mogelijke oplossing kan zijn zodat deze straat veilig en be reikbaar is voor iedereen. En mogelijk zijn er andere straten en/of trottoirs in Heinkenszand waarvan mensen denken dat ze ook voor verbetering vatbaar zijn. Reacties kunnen worden gegeven op onder meer dorpsraad@heinkenszand.info en info@mivabel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65