'Het Schenge wordt stuk onveiliger' iorsele verlost van vierkante meters asbest 18 Fietsendieven gepakt 'Nu al sparen voor brede school Krahbendifke' PP Wachttijd huurhuis loopt op in Zierikzee De Meestoof donderdag 21 juni 2012 Forse kritiek clubs op voorkeursvariant college door Frank van Cooten GOES - Voor de Goese voetbalvere nigingen SSV'65 en Robur zijn de herinrichtingsplannen van sport park Het Schenge zoals die door het college aan de gemeenteraad worden voorgelegd, onbespreek baar. Beide clubs vinden het onder meer niet te verteren dat één veld wordt opgeofferd voor een parkeer terrein. De zogenaamde variant 4-c stuit daarom op grote bezwa ren, laat het bestuur van SSV'65 weten in een brief aan de gemeen teraad. „Natuurlijk zouden wij ge bruik kunnen maken van veld 3 en veld 2, maar daarmee voldoen onze kleedkamers niet meer aan de afstandseis van de KNVB. Uiter aard krijgt onze zustervereniging Robur hier ook last van", aldus voorzitter Patrick Simpelaar. De door het college gekozen va riant kan daarom rekenen op on voldoende draagvlak van sportver enigingen, doet afbreuk aan de so ciale veiligheid op het park en is een ruimtelijke misser, luidt de kri tiek van beide voetbalclubs. „Door het college wordt gesteld dat voor deze variant veel draagvlak is. Hier mee wordt door het college wel volledig voorbij gegaan aan onze uitdrukkelijke protesten." Door het weghalen van de cen traal gelegen parkeerplaats wordt het park volgens SSV'65 ook onvei liger. Na Robur start ook SSV'65 volgend seizoen met een meisjes team. „In het verleden zijn er al in cidenten geweest op het huidige donkere park, met name bij de hockey. Een parkeerplaats centraal gelegen op het park zorgt voor meer sociale controle." De gekozen variant is volgens Sim pelaar ook een ruimtelijke wanor de. Was de voetbal in overige varia- nen geclusterd, in de gekozen va riant ligt het nieuw aan te leggen voetbalveld aan de zuidelijke kant van het sportpark, volledig afge scheiden van de overige voetbalvel den. De voorkeursvariant van het college lost volgens Simpelaar ook niet de geluidsoverlast van de hockey voor bewoners van de Goe se Polder op. Dat kan alleen door de aanleg van een geluidswal. „On derzoek naar een gewenste geluids wal, dat tevens kan dienen als groe ne long tussen de wijk en het sportpark, is toch het minste wat het college kan doen." De variant keuze staat vanavond op de agen da van de commissievergadering. De twee verenigingen spreken in. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Door de subsidie regeling 'Asbest van het dak' is ruim tienduizend vierkante meter asbest uit de gemeente Borsele ver wijderd. Er is voor ruim dertigduizend eu ro aan gemeentelijke subsidie ver strekt aan meer dan twintig agra riërs. Door de regeling konden agrariërs tot tweeduizend euro sub sidie ontvangen voor het verwijde ren van asbest van hun opstallen. De subsidieregeling is gestopt om dat het geld op is. Fractievoorzitter Arno Witkam van de PvdA vindt het echter belangrijk dat er een nieuwe regeling komt. Volgens hem ligt er immers nog 83.000 vierkante meter asbest op boeren schuren. Volgens de gemeente biedt een landelijke regeling nieuwe moge lijkheden voor het verwijderen van asbest. Afgelopen week is dui delijk geworden dat demissionair staatssecretaris Atsma een Green Deal met landbouworganisatie LTO afsluit. Voor de agrarische sec tor wordt subsidie voor zonnepa nelen gestapeld op een aantal an dere fiscale maatregelen. Die moe ten bevorderen dat de sanering van oude asbestdaken wordt ge combineerd met het aanbrengen van zonnepanelen. Door deze sta peling in een Green Deal is een fis caal voordeel van ruim twaalf pro cent te behalen. GOES - De politie heeft vier fietsen dieven aangehouden. Het gaat om drie personen uit Goes en één uit de gemeente Reimerswaal. Begin deze maand deed de politie een oproep om de eigenaren te achterhalen van twee fietsen die bij een onderzoek waren aangetrof fen. De eigenaren meldden zich, waarna camerabeelden werden be keken van de plek waar hun fiets was gestolen. Dat leidde tot de aan houding van een 26-jarige Goese- naar. Hij gaf bij zijn verhoor zo veel informatie dat ook een 29-jari- ge man uit Reimerswaal, een 46-ja- rige vrouw uit Goes en een 35-jari- ge man uit diezelfde plaats konden worden aangehouden. Ze worden verdacht van meer diefstallen. De haven in Sint-Annaland vormt mede het decor van het nieuwe evenement 'Setalland heeft het'. door Lilian Dominicus KRABBENDIJKE - De CDA-fractie van de gemeente Reimerswaal ziet het liefst dat een groot deel van het positieve resultaat op de jaarre kening 2011 van 787.000 euro al vast in een spaarpot wordt gestopt voor een nieuw schoolgebouw in Krabbendijke. „In 2022 is een nieuw gebouw no dig voor de school in Krabbendij ke. We hebben al met de raad vast gesteld dat we graag een brede school willen, liefst op het oude veilingterrein. De ervaring van de afgelopen jaren is dat als je pas drie of vier jaar van tevoren begint om geld te reserveren, het te laat is. Dan moeten de kinderen nog een paar jaar in klaslokalen zitten die niet meer voldoen", zegt CDA-raadslid Peter Koeman. De gemeenteraad besluit dinsdag over het labelen van het overschot. Er ligt nu een voorstel om het be drag toe te kennen aan de algeme ne reserve. Een deel ervan, 350.000 euro, wordt gelabeld aan de algemene reserve voorziening pensioenen wethouders. De rest is geld zonder specifiek label. Koe man: „De algemene reserve is al vet genoeg, daarom zullen wij tij dens de besluitraad een amende ment indienen." ZIERIKZEE - December vorig jaar stonden bij Zeeuwland 2495 wo ningzoekenden ingeschreven, ruim 300 minder dan in januari. Zeeuwland verschafte hiermee vijf tig huishoudens meer onderdak dan in 2010. Maar de gemiddelde wachttijd voor een huis steeg ook: van 17,7 maanden in januari naar 18,1 maanden in december. Dat blijkt uit het jaarverslag 2011 van woningbouwvereniging Zeeuwland. Redenen van de op lopende wachttijden zijn de be perkte doorstroming van huurders naar koophuizen en het toewijzen van vervangende woningen we gens nieuwbouw of renovatie. Ook streekmuseum De Meestoof doet mee aan het evene ment 'Setalland heeft het'. Op het programma staan onder meer een demonstratie van Zeeuwse klederdrachten, een fo to-expositie van oude winkeltjes uit het dorp, een demonstra tie smeden en een weegwedstrijd voor de lichtste familie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64