Schooltje Waarde over een jaar dicht Apps voor Kapelle en Reimerswaal BEVELANDEN/THOLEN Sleutelsteken bij opening wooncomplex gehandicapten Geiten DONDERDAG 21 juni 2012 17 PZC Sint-Annaland moet op de kaart 18 Ministerie stopt per augustus met financiering, stichting SOM bekostigt laatste schooljaar zelf door Lilian Dominicus WAARDE - Openbare basisschool D'n Bogerd in Waarde sluit het schooljaar 2013-2014 de deuren. Ouders zijn daarover woensdaga vond ingelicht door de stichting SOM (Samen Onderwijs Maken), het samenwerkingsverband van tien openbare basisscholen in de gemeente Reimerswaal en de Bra bantse Wal. Stichting SOM houdt het schooltje met 33 leerlingen nog een jaar op eigen kosten open. Het ministerie van Onderwijs stopt met ingang van 1 augustus 2012 al met de be kostiging. Dat besluit is onherroep- pelijk geworden; een bezwaar schrift van de stichting SOM mocht niet meer baten. „Ik ben persoonlijk naar Den Haag gegaan om de argumenten toe te lichten. Er zijn scholen in Fries land die kleiner zijn dan de onze die voorlopig open mogen blijven. Maar dan moet je aantoonbaar ma ken dat er uitzicht is op een sa menwerking met een grotere school", zegt stichtingsvoorzitter Leo Soffers. Ondanks alle pogin gen is dat niet gelukt. „Maar ik blijf wel zoeken naar fusiepart- ners. "Ander argument van de mi nister is dat in een straal van min der dan vijf kilometer nog een openbare school is gelegen. „Krab- bendijke ligt hemelsbreed 3,6 kilo meter van Waarde." Stichting SOM stelt wel een voor waarde aan het openhouden van de school na de zomer. „We vra gen aan de ouders hun kinderen dat ene jaar op school te laten. We moeten een minimaal aantal leer lingen van 25 overhouden. Als te veel ouders besluiten hun kinde ren alvast elders onder te brengen, dan wordt het voor ons te duur. Om 33 leerlingen openbaar onder wijs te geven, moeten we per jaar circa 100.000 euro neerleggen. Als we volgend schooljaar met minder leerlingen beginnen, dan moeten we per kind meer betalen." Het overgangsjaar wil de stichting SOM gebruiken om naar oplossin gen te zoeken voor onder meer vervoersproblemen. Mogelijk kan er een bus gaan rijden, zoals ook in Baarland is gebeurd. „Maar daar moet dan wel geld voor komen. Ik mag het onderwijsgeld dat de stichting krijgt niet aanwenden voor vervoer", zegt Soffers. Ook komen er kennismakingsdagen op de scholen in de buurt. Zowel Krabbendijke als Kruiningen zijn mogelijkheden. 3SSa<3C5S6S&3KaStt 1 - - /-- - v - 'S-CRAVENPOLDER - Het traditionele ringste- De Beukelaar, een nieuw appartementencom- heid. Voorafgaand aan het sleutelsteken was met woningcorporatie R&B wonen. De zor- ken werd in 's-Cravenpolder woensdag eenma- plex van Siloah. Negentien verstandelijk ge- er in de Elimkerk van de gereformeerde ge- gaanbieder is al 28 jaar actief in 's-Gravenpol- lig vervangen door sleutelsteken. Dat gebeur- handicapten kunnen daar begeleid wonen, meente een openingsbijeenkomst. De nieuwe der. Er zijn nog twee woonvoorzieningen: De de in het kader van de officiële opening van maar hebben toch een grote mate van vrij- woonlocatie heeft Siloah samen ontwikkeld Boog en De Rondas. foto Ronald den Dekker KAPELLE - Kapelle en Reimerswaal bieden hun inwoners de mogelijk heid aan gemeentelijk informatie voortaan op te zoeken op smart- phone of tablet. De apps zullen donderdag 28 juni door wethou ders Evert Damen (CDA, burgerza ken) en Hans de Kunder (CDA, di gitale dienstverlening) worden ge lanceerd. De apps maken het mogelijk om nieuwsberichten, informatie over werkzaamheden, evenementen of vacatures bij de gemeente via smartphone of tablet te bekijken. Bovendien is het ook mogelijk om via de app meldingen van proble men in de openbare ruimte te doen. Inwoners kunnen middels een tekst, een locatie of een foto de ge meente op de hoogte stellen van deze problemen zodat de gemeen te deze op kan lossen. Wanneer de melding is opgelost, volgt automa tisch een berichtje. De apps zijn vanaf 28 juni 2012 gra tis te downloaden in de App Store of Google Play (voorheen Android Market). Gék moeten die mannen er van mor den: 'hoe moet dit?', 'hoe moet dat?', 'mijn e-mail werkt niet', 'ik kan niet printen'. Dagenlang liepen ICT'ers rond op het Middelburgse kantoor om te helpen met de overstap naar een nieuwe laptop. Met engelenge duld beantwoordden ze de zoveelste domme vraag. Voor één van de com puterproblemen moest een medewer ker toch telefonisch hulp inroepen. „En, zijn er nog coole chickies daar?", informeerde de meneer aan de andere kant van de lijn terloops, niet wetende dat het gesprek door de ruimte schalde. „]e staat op de speaker hoor", ant woordde de hulpeloze redactrice, die net de vijftig gepasseerd is. „En er zijn hier alleen ouwe geiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63