op één lijn PER MAAND!! binnenland 15 Wetsvoorstel: zowel hoogte als duur partneralimentatie omlaag m Postcode Loterij moet 'fantastisch cadeau' uitkeren Nederlander opgepakt in zaak kasteelmoord icomj [KQMi KORTING 1 Nokia 100 donderdag 21 juni 2012 door Frouke Tamsma DEN HAAG - De partneralimentatie moet worden versoberd - zowel de hoogte als de duur van de betaling aan de minst verdienende partner na echtscheiding moet omlaag. Dat staat in een initiatiefwetsvoor stel dat WD, PvdA en D66 van daag indienen. In veel gevallen hoeft straks nog maar vijf jaar partneralimentatie te worden betaald, tegen twaalf jaar nu. Voor exen die korter dan drie jaar getrouwd zijn geweest, komt de regeling helemaal te ver vallen. In geval van huwelijken lan ger dan vijftien jaar gaat de part neralimentatie de helft van het aantal huwelijksjaren duren, tot een maximum van tien jaar. Vaak is het nu de vrouw die part neralimentatie ontvangt omdat zij geen baan, of een klein baantje heeft. In de nieuwe regeling wor den gescheiden vrouwen gestimu leerd om aan het werk te gaan. „We kiezen voor een stelsel waar bij het huwelijk niet langer bepa lend is voor het inkomen daarna", zegt WD-Kamerlid Ard van der Steur. Alleen als het huwelijk lan ger dan vijftien jaar heeft geduurd, of als een van de partners bedui dend meer voor de kinderen zorgt dan de ander, staat de nieuwe wet een langere partneralimentatie toe. In het laatste geval geldt dit tot het jongste kind twaalf jaar is geworden. De kinderalimentatie, waarbij een partner betaalt aan de ouder die de (hoofd-) zorg voor de kinderen heeft, blijft onge moeid. De PW kwam eerder dit jaar met een voorstel om de partneralimen tatie nog verder in te perken. Die partij vindt dat onder alle omstan digheden nog maar vijfjaar aan de ex zou hoeven worden betaald. Dit gaat de andere partijen te ver. Na de verkiezingen wordt duide lijk of er een Kamermeerderheid voor het wetsvoorstel is. AMSTERDAM - Iedereen voelt zich wel eens 'bedrogen' door brieven van loterijen die de meest fantas tische prijzen beloven. Zes men sen die in 2010 meededen aan de 'Gouden Munt'-actie krijgen nu ook daadwerkelijk het 'fantastisch welkomstgeschenk' van de Postco de Loterij, nadat ze er een zaak van hadden gemaakt De kantonrechter in Amsterdam heeft bepaald dat de beloofde 2500 euro moet worden uitge keerd. Volgens de Postcode Loterij stond op de achterkant van de brief dat het slechts ging om een 'kans' om dat geld te winnen. De rechter vindt dat de brief niet naar de tekst op de achterkant ver wijzen. BRUSSEL - In de zaak van de Bel gische kasteelmoord is een vierde verdachte aangehouden, een Ne derlander. Dat-meldde het Vlaam se commerciële tv-station VTM gis teren. Plet Brugse parket heeft het nieuws nog niet bevestigd. Het zou gaan om een Nederlandse tussenpersoon tussen de opdracht gevers en de daders van de moord op Stijn Saelens. Er zaten in de zaak al drie verdachten in de cel. De schoonvader en de zwager van de eind januari vermoorde kasteel heer Saelens worden ervan ver dacht de opdracht voor de moord te hebben gegeven. De derde ver dachte wordt ervan verdacht het lichaam te hebben gedumpt. De speurders zijn nog steeds op zoek naar degenen die Saelens daadwer kelijk hebben vermoord. De 34-jarige Saelens woonde in een kasteel bij Wingene, ten zui den van Brugge. Eind januari ver dween hij. Zijn vrouw vond bij thuiskomst een enorme plas bloed en kogelhulzen in de hal. Van de hal naar de oprit liep een bloed spoor. Het gevonden bloed was van de kasteelheer. Het lichaam van Saelens werd en kele weken later aangetroffen in een bos in het nabijgelegen Ma- ria-Aalter. zicht goed wordt georganiseerd. „Want alleen op die manier kun nen we de gezamenlijke Europese munt en de gezamenlijke Europe se markt versterken." Ook Merkel vindt dat Nederland en Duitsland op hetzelfde spoor zitten als het gaat om de toekomst van Europa. Er moet stevig wor den ingezet op groei, aldus Merkel. Daar staan Nederland en Duits land samen helemaal achter, zei ze. Merkel stak uitgebreid de lof trompet over de samenwerking tussen beide landen: „Een zeer in tensieve verhouding." Verschil tussen hem en Merkel is er wel, erkende Rutte, maar dat zit hem meer in de aanpak. We gaan stap voor stap vooruit, aldus Mer kel, en we moeten ons niet ver plichten tot beloften die we niet waar kunnen maken. Dat tast vol gens haar de geloofwaardigheid aan. Merkel benadrukte verder dat de landen allemaal hun 'huiswerk' moeten doen als het gaat om een politieke unie in Europa. foto Guido Bergmann/EPA 6 maanden inclusief internet (500 MB) lartphone 8.0 megapixel Icm 2-jarig Vodafone Bel+Sms+Web Vaak 50 (Incl. 200 belmin onbeperkt sms 500MB) Videobellen mogelijk! Icm 2-jarig T-Mobile iSmart 200 abonnement (Incl. 200 min I onbeperkt sms onbeperkt internet") Inclusief 250 belmin/sms lste9mnd€12.50! [Inclusief grab's laptop! [Inclusief gratis GSM! <:<3K)A B s H' Kleurenscherm FM radio 840 uur standby-tijd l-jarig abonnement! Incl. 70 min/sms/MB Inclusief Nokia 100 op basis van cashback (€47.40). internet, 24 mnd gratis EBHEB (K) %kpn TELE2 SiU Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestiaai 18 Breda 076-5141945 Karreslraat 7 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Etten-Leur 076-5441441 Markthol 7 Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Middelburg 0118-651691 Markt 63a Oosterhout 0162-420033 Arendshol 5 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 ïerneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Tilburg 013-5454785 Heuvelstraat 115 Vlissingen 0118-430290 Wolstraat'?9 Otlll Hukt WWl.vijk. t-'ijnacker Sp.Vm>v OuO-Baoiland N.v.ld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5