Kippen en varkens zeeland19 Rabelink boort laatste paal project Maarstraat donderdag 21 juni 2012 GOES Dancetour op zoek naar talentvolle dj's Lokaal dj-talent uit Goes en omge ving krijgt ook dit jaar weer de kans om op te treden voor een drukke Grote Markt in Goes. -Dj's kunnen inschrijven op www.face- book.com/dancetour. Ze mogen maximaal 15 minuten muziek laten horen. Uit de inzenders kiest de ju ry er drie, die met elkaar in de slag gaan op 13 juli in café Pubbles in Goes. De winnaar verdient een plek achter de draaitafels van de Dancetour op zondag 29 juli. De in schrijving op facebook sluit 11 juni. BURGH-HAAMSTEDE Geluidswandelingen rond Bewaerschole In een ode aan bomen heeft kunste naar Gerben Kokmeijer in De Be waerschole in Burgh-Haamstede geluiden van bomen genoteerd en vastgelegd, zodat ze daar beluisterd kunnen worden. Ook Esther Kok meijer levert een bijdrage aan deze tentoonstelling met geluid van om gekapte bomen. Bezoekers kunnen zondag met Kokmeijer geluiden ontdekken in een wandeling van circa een uur rond de Bewaerscho le. De wandelingen beginnen om 11.00 u., 13.30 u. en 15.00 uur. MIDDELBURG Automobilist rijdt door na botsing door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink heeft woensdagochtend nu eens niet de eerste, maar de laatste paal geboord. Het gaat om het kleinschalig bouwproject aan de Maarstraat in Zierikzee. Daar komen vier winkels en even zoveel appartementjes. Ook op de hoeken van de Meelstraat en de Melkmarkt wordt gebouwd. Het totale project van bouwbedrijf Boogert in Oosterland moet rond mei 2013 klaar zijn. Voor alle winkels zijn inmiddels huurders. De makelaar is nog wel op zoek naar investeerders voor de panden. Van de appartementen staan er er ook nog een paar te koop. Aan de Maarstraat stonden monu mentale pakhuisjes, die door ge brek aan onderhoud door de ge meente in 2008 zijn ingestort. Kun stenares Erna Jurg voerde actie voor herbouw van de pandjes. Bij het begin van de werkzaamhe den begin deze maand zijn resten van bebouwing uit de 14de eeuw aangetroffen. Die ontdekking heeft geen gevolgen voor de bouw. „Het moet een prachtig pleintje worden", sprak Rabelink nadat hij de paal de modderige bodem in had gedraaid. VLISSINGEN 'Trap de spierziekte ALS de wereld uit' ALS Zeeland heeft voor zaterdag twee mooie fietstochten op Wal cheren uitgezet, om geld mee in te zamelen voor het goede doel. Deelnemers aan de fietstochten over Walcheren kunnen kiezen uit afstanden van twintig en vijftig ki lometer, die beide om 10.00 uur starten vanaf autobedrijf De Voogd in Vlissingen. Meedoen kost tien euro per per soon of 25 euro per gezin. Deelne mers aan de lange tocht lunchen op 't Hof Welgelegen. Vele dieren hebben hun leven gesleten op de kinderboerderij in Zierikzee. Naast de gei ten en kippen zijn dat varkens, vogels, een ezel en ook een paard. Maar een paard houden was niet zo'n succes, want zo'n dier heeft veel verzorging nodig. RENESSE Provincie betaalt mee aan Concert at Sea Gedeputeerde Staten van Zeeland verlenen tienduizend euro subsi die aan Concert at Sea. Dat heeft het college dinsdag besloten. Het gaat om een resultaatsubsidie. De provincie subsidieert ook het pro ject Pop aan Zee, waarvan een gese lecteerde band tijdens Concert at Sea mag spelen. Het jaarlijkse pop festival aan de Brouwersdam bij Renesse wordt op vrijdag 29 en za terdag 30 juni gehouden. Golden Earring, Ilse de Lange, Acda en De Munnik, Van Velzen, De Dijk en na tuurlijk Blof zijn de topacts. Ballen gooien tijdens het feest van de kinderboerderij foto's Dirk-Jan Gjeltema Na het veroorzaken van een aanrij ding in Middelburg is een automo bilist doorgereden. Het ongeval ge beurde dinsdag omstreeks 23.00 uur op de kruising Molenwater/ Noordpoortplein. Een dertigjarige vrouw uit de gemeente Veere stond daar achter een andere auto om in de richting Klein Vlaande ren te rijden. Plotseling kwam een auto vanuit de richting Noord poortstraat de bocht om en raakte de auto van de vrouw. Haar auto raakte bij die aanrijding aan de be stuurderskant zwaar beschadigd. Gerard Rabelink aan het werk. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59