Wachttijd voor huurhuis loopt op SCHOUWEN-DUIVELAND Opening parkeerterrein Kriekemeet Pretpark Havenplein almanak Geiten DONDERDAG 21 juni 2012 17 PZC Kinderboerderij De Punt een blijvertje 18 Zeeuwland hielp in 2011 ruim driehonderd mensen aan woning door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - December vorig jaar stonden bij Zeeuwland 2495 wo ningzoekenden ingeschreven, ruim 300 minder dan in januari. Zeeuwland verschafte hiermee vijf tig huishoudens meer onderdak dan in 2010. Maar de gemiddelde wachttijd voor een huis steeg ook: van 17,7 maanden in januari naar 18,1 maanden in december. Dat blijkt uit het jaarverslag 2011 van woningbouwvereniging Zeeuwland. Redenen van de op lopende wachttijden zijn de be perkte doorstroming van huurders naar koophuizen en het toewijzen van vervangende woningen we gens nieuwbouw of renovatie. De zoektijd naar een huurhuis is overigens onder jongeren lager dan onder ouderen. Een 65-plus- ser wacht gemiddeld 23,6 maan den, tegenover 15,4 maanden voor iemand jonger dan 23 jaar. Een kandidaat-huurder bij Zeeuwland kan zichzelf urgent verklaren. Maar weigert hij of zij de eerst aan geboden woning, dan vervalt die urgentie meteen. In de praktijk blijft het aantal urgente woning zoekenden op 180 hangen. Zeeuwland stelde zich ten doel 90 procent van leeggekomen wonin gen binnen veertien dagen op nieuw te verhuren. Dat is niet ge lukt. Het percentage bleef steken op 55. De gemiddelde leegstand be draagt een maand. Zeeuwland verkocht afgelopen jaar twintig huurhuizen. Dat lukte net, dankzij een hypotheek-actie. Tot en met 2015 verwacht Zeeuw land nog wel te kunnen voldoen aan het streven jaarlijks twintig huurhuizen te verkopen. Daarna wordt dat lastiger. Boven dien wordt het lenen van kapitaal duurder en gaan naar verwachting de bouwkosten stijgen. Zeeuwland heeft tot die tijd nog volop moge lijkheden om bij te sturen, maar de Raad van Commissarissen schrijft in een brief bij de jaarstuk ken dat zij 'deze ontwikkeling na drukkelijk volgen'. Zeeuwland scoort een 8,1 in een onderzoek naar de waardering van haar huurders. Daarmee blijft Zeeuwland in de top 5 van de ruim 200 deelnemende corpora ties. In 2010 en 2009 eindigde Zeeuwland met 8,2 punten op de tweede plaats. De 53 medewerkers van Zeeuw land waren in 2011 minder vaak (3 procent verzuim) en korter (ge middeld 5 dagen) ziek dan in 2010. mmismsemm wsasaBsmemsmmmst ZSERIKZEE - In de muziekkiosk op het Haven plein in Zierikzee was woensdagmiddag een workshop graffiti. Die maakte deel uit van het personeelsuitstapje van het Hoornbeeck Colle ge, een mbo-opleiding op reformatorische grondslag. Aan het uitstapje namen 75 docen ten deel. Behalve aan de workshop graffiti van Mo Ezzy uit Etten-Leur, konden zij meedoen aan het bolussen bakken, fotograferen, spek- steenhouwen en een wijnproeverij in het zaal tje van de Gasthuiskerk. Er was meer te doen op het zonovergoten Ha BURGH-HAAMSTEDE - De werkzaam heden aan het parkeerterrein Krie kemeet in Haamstede zijn afge rond. De gemeente wijdt woens dag 27 juni om 16.00 uur een offi ciële opening aan dit opgeknapte parkeerterrein. In januari werd met de werkzaam heden begonnen. Met enige vertra ging door de vorst kon het gehele terrein half juni worden opgele verd. Sinds april was het parkeer terrein al gedeeltelijk weer beschik baar voor het parkeren van auto's, maar nu is het hele terrein openge steld. Het parkeerterrein Kriekemeet ligt aan de entree van Haamstede, tus sen de Noordstraat, Serooskerkse- weg, Scheepswerfstraat en de Boomwei. Het terrein biedt nu ruimte aan ruim 160 auto's. Bus- venplein. Het was het decor voor een vossen jacht, Ria Geluk leidde toeristen rond en na tuurlijk stond er het koetsje voor een ritje door de stad. foto Dirk-jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl sen kunnen parkeren op de rij baan aan de noordzijde van het parkeerterrein. Om de sociale vei ligheid te vergroten is op het hele terrein verlichting aangebracht De viskar .van Snepvangers heeft op vrijdag en zaterdag zijn oor spronkelijke plaats op het parkeer terrein Kriekemeet terug ingeno men. Ook de oudpapiercontainers komen terug. Gék moeten die mannen er van wor den: 'hoe moet dit?', 'hoe moet dat?', 'mijn e-mail werkt niet', 'ik kan niet printen'. Dagenlang liepen ICT'ers rond op het Middelburgse kantoor om te helpen met de overstap naar een nieuwe laptop. Met engelenge duld beantwoordden ze de zoveelste domme vraag. Voor één van de com puterproblemen moest een medewer ker toch telefonisch hulp inroepen. „En, zijn er nog coole chickies daar?", informeerde de meneer aan de andere kant van de lijn terloops, niet wetende dat het gesprek door de ruimte schalde. „Je staat op de speaker hoor", ant woordde de hulpeloze redactrice, die net de vijftig gepasseerd is. „En er zijn hier alleen ouwe geiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57