Ommetjes maken Dreischor nog leuker 15 Wandel mee donderdag 21 juni 2012 f 1 i www.fi2c.nl/uit Geef dan uw favoriete wandeling door '/x aan de redactie. E-mail: f' j.vandamme@pzc.nl Postadres: PZC t.a.v. Jan van Damme, Postbus 91, 4330 AB Middelburg door Esme Soesman Het slingerbos in Dreischor. Een fanatieke wandelaar is Leone van der Sar ei genlijk niet. Zou de dorpsraadvoorzitter van Dreischor geen hondje hebben, dan zou ze hoogstwaar schijnlijk zelden de polder intrek ken. Leve de 7-jarige Diesel - type Friese stabij - dus. Dagelijks na het werk (man Sietse en dochter Lieke draaien de eerdere 'diensten') trekt ze er met Diesel op uit. „En ja, daar geniet ik van. Het is hier niet woestdruk. Heerlijk. Even bij komen. Dreischor is ook een leuk dorp om te lopen. Het heeft een prettige uitstraling. Niet zo saai." Zitten weer en tijd mee dan gaat Leone voor een wandeling naar het strandje. Over de Achterweg naar de Grevelingen en via de Wel- leweg weer terug. Al met al goed voor een kilometer of 10, gokt ze. Haar dagelijkse blokje is nog geen drie kilometer lang. Vanuit haar woning aan de Bogerdweg is het de meest gevarieerde route, waar je het minste last hebt van verkeer. „Die auto's moeten er ook rijden hoor. Mensen moeten naar hun werk, om boodschappen. Maar het loopt minder lekker." De korte route dus.-Via het met schelpen belegde paadje van het Slingerbos, waar het - ondanks de poepzakjesautomaat bij de ingang - manoeuvreren blijkt tussen de hondendrollen. Leone is met een voorraadje zakjes in haar jaszak voorbereid, maar Diesel gedraagt zich voorbeeldig. Zelfben ik voor al onder de indruk van het lom merrijke paadje waar je goed zicht hebt op fraaie achtergevels en dito tuinen. Ik woon zelf in Dreischor, De pasveersloot. maar heb duidelijk géén hond. Bij Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg (nee, een terrasje hebben we nog niet verdiend) slaan we rechtsaf de Molenweg in. Langs grondzeiler Aeolus, waar („ons oudste") dorpsraadlid Jaap van Wezel woont. Soms kletst Leo ne en passant even met hem bij. Haar tochtjes met Diesel gebruikt ze sowieso regelmatig om even iets te bekijken waar ze door dorpsgenoten op aangesproken is. „Geen politie agentje spelen hoor, maar kijken waar mensen het over hebben." Het is ook door haar be trokkenheid bij de dorpsraad dat Leone weet dat er met de omme tjes hele leuke dingen staan te ge beuren in en rondom Dreischor. Als onderdeel van het provinciale Wandelnetwerk zijn er verschillen de ommetjes in de maak. Zo moet het straks mogelijk zijn vanaf wijn hoeve De Kleine Schorre tussen de druivenranken door naar na tuurgebied Dijkwater te wandelen. En zal vanaf de voormalige land- bouwhaven Beldert - langs een wa terloop - dwars door landbouwge bied kunnen worden overgestoken richting Pasveersloot. „Heel leuk", vindt Leone. Vooral omdat er straks via Q_R 'codes allerlei infor matie over het gebied beschikbaar komt voor bezoekers. „Dreischor heeft - met al die bekende plekken zoals de wijnboerderij, het mu seum en de kerk ook zeker wat te bieden." Verder door de Bellaertweg waar Leone geniet van steeds weer ver anderende vergezichten. „Dat is het leuke als je er elke dag loopt. Hé, denk je dan, daar zijn de aard appels weer." Het is rustig tot op de Zuiddijkweg richting Sirjans- land, waar het toenemend autover keer mengt met de bedrijvigheid van houtzagerij Beuzenberg. Op de uitgekiend neergezette picknick- bank op het hoger gelegen Beldert waan je je echter meteen in een vredige oase. Met aan je voeten de wijngaard van de Kleine Schorre en een paar 100 meter verder het (inmiddels hebben we het ver diend toch?) bij de wijnhoeve gele gen terras. Nog een klein stukje druk bereden weg te gaan. Het fietspad tussen Dreischor en Nieuwerkerk komt er aan en dat lijkt zo vlak buiten het dorp geen overbodige luxe. Nu nog ééntje tussen Dreischor en Schuddebeurs/Noordgouwe, maar welllicht dat het Wandelnetwerk- project een rol kan spelen in die al jaren spelende wens. „Als dorps raad willen we heel graag een vrij- liggend fietspad onder aan de dijk. Maar het is ook de bedoeling dat die ommetjes van verschillende dorpen op elkaar worden aangeslo ten. Daarin kunnen we samen mis schien iets doen." foto's Dirk-Jan Gjeltema Leone van der Sar en Diesel op Beldert, met links de wijngaard en rechts de waterloop die dwars door de akker loopt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55