Van de vismijn zo in de ioluit agenda donderdag 21 juni 2012 de mensen dan vrij zijn. De mees te klanten komen uit Middelburg en Vlissingen, maar we zien ook veel Duitsers. Dat is nu met het EK misschien even minder leuk, maar het zijn trouwe klanten. We zien ook vaak werklui in busjes langskomen om even te lunchen. Soms bellen ze van te voren even om alvast te bestellen. We bezor gen namelijk niet. Die kosten ver dienen we niet terug." bloemstillevens in waterverf en acryl voor het goede doel. Tevens open tuin. Singelhof, Singel 22-24, 10.00-17.00 uur Koudekerke Afrikaanse kunstenaars Walter Mariga en Tonderai Nyagato beeldhouwen in de tuin. De Houtenhandsche hof (Wielemakers- baan), 10.00-17.00 uur Middelburg Picknickmiddag met natuurbeleving, historie en vermaak, doorlopend verschil lende gratis activiteiten aan en rondom het water. Buitenplaats Ter Hooge, 12.00-15.00 uur WOENSDAG 27 JUNI Henk werkt al jaren met vader en zoon Toet. „In 2000 hebben Dave en ik de winkel van Jack overgeno men. We hebben er een goed team van gemaakt en vader Toet komt ons nog altijd meehelpen in de zaak." Dave Toet (34) begon in de winkel van zijn vader als afwasser. Nu staat hij op een werkblok een arm lange kabeljauw te ontdoen van kop en staart. Hij verwerkt ze tot Middelburg Boekpresentatie 'Doornse Levens kunst' van Aarnoud van der Deijl e.a. De Drukkerij, 16.30 uur. ZATERDAG 23 JUNI Biervliet Erleijne Verwilghen-Robesin verkoopt bloemstillevens in waterverf en acryl voor het goede doel. Tevens open tuin. Singelhof, Singel 22-24,10.00-17.00 uur Koudekerke Afrikaanse kunstenaars Walter Mariga en Tonderai Nyagato beeldhouwen in de tuin. De Houtenhandsche hof (Wielemakers- baan), 10.00-17.00 uur Middelburg Openingsdag expositie 'Eenmaal, an dermaal: de porseleinschatten van Wil lem Bal'. Zeeuws Museum, 11.00-17.00 uur Nieuwerkerk Diverse festiviteiten in kader van dorps feest Nieuwerkerk Bruist, zoals wielerron de, demo Kynologenclub en disco. door Pieter van Geldere Op vrijdag, aan het begin van de mid dag, is het bij vla gen een drukke be doening in zeevis handel Cash 8c Carry in Vlissin gen. De avond tevoren is de vis aan land gebracht; de volgende dag ligt deze in de vitrine van de zaak aan de Hermesweg. Bij binnenkomst zit mede-eige naar Dave Toet met zijn vader Jack (74) aan de schoonmaaktafel de ha ringen klaar te maken voor het happen. Jack begon de winkel 35 jaar geleden. Zoon Dave heeft de zaak nu in handen, samen met Henk van der Linden, die ook al 35 jaar in de winkel werkt. Rotter dammer Jack Toet had het in het begin niet makkelijk op Walche ren. „Je bent toch die buitenstaan der die hier een zaak komt opzet ten. Dan zijn de Zeeuwen in het begin niet enthousiast. Maar met de gebakken vis had ik al snel suc ces. Gebakken vis verkopen deden ze hier toen nog niet. En het sloeg aan." In 1988 verhuisde Toet met de win kel naar de huidige locatie aan de Hermesweg. Het winkelcentrum waar ze nu in zitten staat deels leeg, maar Lidl wil er een super markt openen waardoor Toet meer nieuwe klanten denkt te be groeten. „Maar we hebben ook eens een on gewenste klant gehad. Een grote meeuw die in steeds naar binnen glipte, op de toonbank sprong en snel een visje gapte. Die vogel hoorde je de winkel niet binnenko men, dus werden we er steeds meer alert op. Echt een brutaal beest. Na een tijdje hebben we hem niet meer gezien." Constant lopen mensen de winkel in en uit. Vier medewerkers staan klaar om ze te helpen. De klanten schuiven zijwaarts voor de etalages met vis om een keus te maken. Henk van der Linden (55): „Dat is wel onze kracht, die verse vis. Zo van de vismijn naar de winkel. Eten moet lekker zijn, dus vers. Op zaterdag is het trouwens nog drukker dan nu. Gewoon omdat Ring en dorpshuis, 11.00-23.00 uur. Noordgouwe Kerktuinfeest ter gelegenheid van 550 jaar Ned. Hervormde Kerk. Driekoningenkerk, 11.00-16.00 uur Ouwerkerk Open dag Stichting Ojee adhd, Zorgboerderij, Bloteweg 1,11-16 uur Serooskerke (S) Rommelmarkt in en om het dorpshuis, van 10.00 tot 16.00 uur. Zierikzee Open huis Victoiria Kliniek, Buurtpen- sion en Zorgboulevard Zierikzee. Emil Sandströmweg, 10.00-14.00 uur. ZONDAG 24 JUNI Biervliet Erleijne Verwilghen-Robesin verkoopt DONDERDAG 21 JUNI Nieuwerkerk Sport- en spelmiddag als opening dorpsfeest. Op grasveld rond de kerk, 13.00 uur Vlissingen Bijeenkomst Vlissingse Filatelisten Vere ning. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaar- straat 2, 20.00 uur. VRIJDAG 22 JUNI Goes Avondvierdaagse, 5 en 10 kilometer, Sportpunt Zeeland, 18.30-19.00 uur. Nieuwerkerk Braderie. De Ring, 18.00 tot 23.00 uur. Cash Carry in Vlissingen Claude Monet: Vrouw in een tuin, 1867.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50