Srétenje viert jubileum met Russisch Festival 2 luit donderdag 21 juni 2012 Jj 9 Srétenje COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl VRIJDAG 22 JUNI Groede Slotconcert Zeeuws-Vlaams Orgelfesti val, met Erwin Neve (orgel), Maaike Roe- lofs (cello) en Martha Roelofs (contra bas). Grote Kerk, 20.00 uur Terneuzen Concert The Spudmonsters, legendari sche hardcoreband uit Cleveland, USA. De Pit, 22.00 uur ZATERDAG 23 JUNI Goes Concert 125-jarige Muziekvereniging Euphonia. Manhuistuin, 14.00 uur Middelburg Southparkfestival met o.m. Gers Par- doel, Nul Elf Acht, Chagall, Milkbar, Pio neers of Love, Marisela, Steady New Sounds, Drumcorps Johan Friso, Meiveld, 12.30-18.00 uur Buitenplaatsconcert SCEZ in teken componist Gerard von Brucken Fock door Rien Balkenende (piano) en Berna- dette ter Heyne (mezzosopraan). Buitenplaats Ter Hooge, 19.45 uur (voor af wandeling vanaf 19.00 uur) Gratis concerten door jonge musici in kader van Muziekfestival Middelburg. Kruidentuin Abdij, 11.00 uur Zeeuws Museum, 12.15 uur Zeeuws Veilinghuis, 14.00 uur Concert Muziekfestival Middelburg, door Collegium Pro Musica: Stefano Bag- liano (blokfluit), Erich Oskar Huetter (cel lo) en Andrea Coen (klavecimbel). Pro gramma: 'In Italiaanse stijl'. Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur Oostburg Bluesclub: The Jives, The Lane, 20.00 uur Terneuzen Fun-Q-Bator Theme Night: Pirates, met Filthy Ken (dubstep, drum 'n' bass), Franky Nuts (dubstep, drum 'n' bass, elec tro), Sub Skit (drum 'n' bass). jaardagsfeest hebben." En het is gelukt. Mede dankzij fi nanciële steun van fondsen, bedrij ven en overheden is een uitge breid festival op touw gezet. Het koste Srétenje weinig moeite om uiteenlopende gezelschappen naar Vlissingen te krijgen. „We hebben niet hoeven zoeken", zegt Louwes. „We kregen direct heel veel posi tieve reacties. Iedereen vindt het leuk dat deze koren nu samen op één festival zijn te horen. Dat ge beurt zelden. De laatste keer was jaren geleden, in de buurt van Zaandam. Daarna is er niets meer geweest. Dat is ook de reden dat men nu graag komt." De gezelschappen die zaterdag in Vlissingen worden verwacht zijn De Pit, 22.00 uur Veere Rondje Zeeland, Zeeuws Jeugdorkest o.l.v. Carlo Nabbe. Grote Kerk, 20.00 uur Vlissingen Russisch Festival met Het Byzantijns koor en diverse kozakkenkoren en dans gezelschappen uit Nederland en Rusland. St. Jacobskerk, 19.30 uur ZONDAG 24 JUNI Aardenburg De 8e Zomer van galeRichel, met ac- cordenist Evgeni Svorkin. GaleRichel, 14.00-17.00 uur Goes Concert De Echo en Oefening Uit spanning. Manhuistuin, 12.00 uur Kortgene Kaaihoeveconcert EMM-Advendo, Tuin van de Kaaihoeve, 14.00 uur Middelburg Picknickconcert blaaskwintet Zeeuws Koper, in kader van Muziekfestival Mid delburg, Muziektent Molenwater, 12.00 uur Openbare repetitie zomer-concertse- rie Het Zeeuws Orkest, Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Retranchement Optreden Martijn Dendievel met pia notrio Trio Telepatico, Ned. Hervormde kerk, 11.00 uur Sint-Anna ter Muiden Optreden Jong Talent: laureaten van de Zeeuwse Muziekschool. Ned. Hervormde kerk, 15.00 uur Veere Afscheidstournee Willem Breuker Kol- lektief, Grote Kerk, 15.30 uur door Rolf Bosboom Kinderfolkloregroep Matryoshki treedt op tijdens het Russisch Festival. Vlissingen verkeert zater dag in Russische sferen. Russische en Byzantijn se koren verzorgen op di verse plaatsen in de binnenstad in loopconcerten. 's Avonds volgt, als afsluiting van de dag, een groot ge zamenlijk optreden in de Sint Ja cobskerk. Initiatiefnemer voor dit Russisch Festival is het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje. „We bestaan dit jaar vijftien jaar", zeggen Jannie Bom en Ruud Louwes van het koor. „Het idee is ontstaan om het jubileum met een korenfestival te vieren. Als dat zou lukken, dan zouden we een heel bijzonder ver- 2wsr« Plaatwerkerij Oiwe Lieve Vrouwekork Voorat. Lutherse kerk Bellamypark Stheldepleln Russisch folklore, ensemble Qttada Helmonds Slavisch koor Slavisch BysantijnsKeer Zwolle Kinderfoikloce- groep Matryos.hki (tot14,20i) Ense.hede's Byzantijns Kozakken Koor Kamerkoor Qktoieh Donkozakken- koor Nederland (13.S0-14.15u,) Helmonds Slavisch Koor (14,25-14,50 u,) Kinderfolklore groep Matryoshki (14.35-14.55 u.) Russisch sprekende Zeeuwen - :;A Donkrwakketv koor Nederland Russisch folklore» ensemble Qtrada Kamerkoor Qktoieh Slavisch Byzantijns Koor Zwolle Enschede's Byzantijns Kozakken Koor Melmpuds Slavisch Koor Russisch Zeeuwen KlnderfolMore- gronp Matryoshki Russisch folklore ensemble Otrada Slavisch Byzantijns Koor Zwolle Demkmakk«?n- koor Nederland Kamerkoor Qktoieh Enschede's Byzantijns Kozakken Koor VLISSINGEN Inloopconcerten 23 infögraphïc Rolant Quist bron RFV uni 2012 HiyaEW"p*rawiy.«*yaiyqrni O O O O O O O Onze Lieve Vrouwekerk Theo van Doesburgcentrum Scheldeplein Zware Plaatwerkerij Lutherse Kerk Sint Jacobskerk Bellamypark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42