3i Springloer is blijvertje Aanvaller De Barbanson klopt Van de Voorde Uitslagen op je mobiele telefoon Zeeuwse motorcrossers geselecteerd donderdag 21 juni 2012 HULST Beachvolley voor de jeugd in Hulst Volleybalvereniging Volley Hulst houdt vrijdag een beachvolleybal- toernooi voor de jeugd. Deelname staat open voor kinderen in de leef tijd van elf tot achttien jaar. Erva ring is geen vereiste. Er wordt ge speeld op de beachvolleybalvelden aan de Zandstraat in Hulst. De aan vang is 18.00 uur. MIDDELBURG Eddy Smit verbetert stokoud record Eddy Smit is in vorm. De atleet uit Kerkwerve, lid van het Zierikzeese Delta Sport, verbeterde anderhalve week geleden al het Zeeuws record op de 1500 meter bij de masters 60+ en nu verpulverde hij een an dere beste tijd. Tijdens baanwed- strijden in Epe ging het stokoude record op de incourante 2000 me ter eraan. Het stond op naam van clubgenoot Gerard Koornneef. Smit was met 7.28.6 liefst 45 secon den sneller. GOES Scootersprint voor NK in de Poel 2 Stichting Stichting Scooterrace en Brommersport houdt zondag 15 juli in samenwerking met SMWO Goes en cateringbedrijf Onder de Toren een scootersprint in Goes. De sprint maakt deel uit van het Nederlands kampioenschap en zal worden gehouden op het industrie terrein in de Poel 2. Om half tien 's ochtends gaat het evenement van start en om vijf uur 's middags staan de finalewedstrijden op het programma. De entree bedraagt vier euro. Mathilde Matthijsse elfde op NK tijdrijden Wie zondag snel op de hoogte wil zijn van de uitslag van de lan- gebaanwedstrijden in Sluis moet zijn mobiele telefoon meene men. Doordat er voor het eerst met een chip gewerkt wordtzijn de uitslagen vlak na de finish al te zien via de mobiele telefoon. Tientallen zwemmers in actie op de Damse Vaart. Zondag worden in Sluis de langebaanwedstrijden voor de veertigste keer gehouden. archieffoto Peter Nicolai door Lucien Roelandt MIDDELBURG - De Zeeuwse springruiters voelden zich door het bestuur van de KNHS Regio Zeeland tekort gedaan. Al jaren wordt er voor de dressuurruiters op initiatief van het regiobestuur een competitie gehouden en aan de jumpers geen aandacht be steedt. Op initiatief van Sari Han- se, Nel Koster, Martin de Kroo en Kees Willeboer zag de Springtoer Zeeland het levenslicht. Een com petitie van zes wedstrijden waar aan men, om zich te plaatsen voor de eindstrijd, aan drie wedstrijden plus de finale moest deelnemen. De bedenkers zagen hun initiatief door de ruiters beloond met een enorme deelname. „Dit heeft onze stoutste verwachtingen overtrof fen", vertelt Sari Hanse. Niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief bleek de competitie van hoog niveau. Zaterdag begin nen bij stal De Kroo maar liefst tien combinaties met een blanco strafblad aan de finale. Een tiental dat nog niet zeker is van deelname aan de 'Winning Round' waarin de beste twintig combinaties zater dagavond om acht uur van start gaan. Het verschil tussen de foutlo zen en een reeks achtervolgers be draagt immers slechts één spring- föut. Wilma Stouten, die met met de Carolus II zoon Be Impressed getipt wordt voor de eindzege: „We gaan ons best doen, maar het wordt wel spannend. Be Impres sed is er klaar voor. Maar we moe ten zaterdag eerst maar eens zien in de 'Winning Round' komen. Bij het springen ligt een fout in een klein hoekje, je moet ook wat geluk hebben. De ene keer raak je een balk en blijft hij liggen en een volgende keer kiepert hij naar be neden." „En of ik nu win of niet, ik hoop dat deze competitie een vervolg krijgt. Het is een geweldig initiatief', besluit de amazone uit Serooskerke. HULST - In het Rabo Reynaert ten nistoernooi van TC Hulster Am bacht bereikte op het 5-schema de als eerste geplaatste Bas de Barban son de halve finale door met 6-3 6-4 van Henk van de Voorde te winnen. Het betrof een botsing tussen twee speelstijlen. Terneuzenaar De Barbanson speel de zeer aanvallend en zocht tel kens zo snel mogelijk het net op. Hulstenaar Van de Voorde ontre gelde veelal en retourneerde vaak hoog tegen de baseline aan. In de eerste set waren er tot 3-3 geen breaks. In het tweede bedrijf nam de speler van TC Animo een 4-1-voorsprong, maar zijn oppo nent geraakte via soms lange ral ly's nog even langszij. Bas de Bar banson treft zaterdag in de halve eindstrijd Michel Pateer. „Ik was blij dat het geen derde set werd, daar had ik echt geen zin in. Ik heb behoorlijk veel moeten lopen, waardoor ik aardig vermoeid raak te. Bovendien was het warm. Na tuurlijk kost het veel kracht om zo aanvallend te spelen, maar rally's aangaan vanaf de baseline is nu eenmaal niet mijn speltype", aldus Bas de Barbanson, in het dagelijks leven werkzaam als zelfstandig be drijfsarts. In de tweede helft van het schema moeten de lokale favo rieten Chris Meerman en Maxime van Eenennaam het tegen elkaar opnemen. De als tweede geplaats te Meerman bedwong Wesley Rae- mdonck van het Sasse Drive met 6-2 6-4. Meerman boog in de twee de set een 3-0-achterstand knap om. In het vrouwendubbel-5 tus sen de combinaties Monique Elegeert/Fabiènne Péters en Kim van den Berg/Marije Hollestelle gaf routine en tactiek de doorslag: 6-0 6-4. Mathilde Matthijsse uit Grijpsker- ke is als elfde geëindigd op het NK tijdrijden. Matthijsse legde de 22,65 kilometer in de buurt van Emmen af in een tijd van 32.42 minuten. Birgit Lavrijssen uit Wemeldinge werd als 22e geklasseerd 33.55. Ellen van Dijk werd kampioen in 30.27,55. De Amsterdamse won in april de tijdrit van de EPZ Omloop van Borsele. Bij de mannen werd Marco Min- naard dertigste met bijna zes minu ten achterstand op winnaar Lieu- we Westra. MIDDELBURG - De Zeeuwse motor crossers Martin Stroo en Jeffrey van Kempen, beiden afkomstig uit Oost-Souburg, zijn door de Motor sport Organisatie Nederland (MON) geselecteerd om mee te doen aan wedstrijden om het Eu ropees kampioenschap in de Open Klasse onder de vlag van de Inter nationale Motorbond voor Ama teurs (IMBA). De Nederlandse uit gave vindt komende zondag plaats in Oss. De 25-jarige Stroo deed in 2008 al eens een tweetal wedstrijden mee. De 19-jarige Van Kempen debu teert dit seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31