Bij BMX heerst haat en nijd niet snel uit de band sport 129 donderdag 21 juni 2012 dan met een warme relatie met pers en publiek Sport in het kort BBBssm 4G& -s.: aaestss UITSLAGEN HOCKEY Oefeninterland vrouwen in Arnhem. Nederland - China 4-1. Doelpunten Oranje: Paumen (2x), Van As, Van Maasakker. TENNIS Unicef Open in Rosmalen. Mannen, tweede ronde: Sijsling (Ned) - Oli vier Rochus (Bel) 7-5 7-6 (4), Ferrer (Spa/1- Mayer (Arg) 6-3 6-1, Ito (Jap) - Melzer (Oos/3) 6-2 6-2, Paire (Fra) - Kubot (Pol/8) 6-3 0-6 6-4, Roger-Vasselin (Fra) - Cipolla (Ita) 6-2 3-6 6-1, Petzschner (Dui) - Pavic (Kro) walkover, Malisse (Bel) - Lorenzi (Ita) 7-6 (3) 6-2, Muller (Lux) - Falla (Col) 6-3 6-0. Vrouwen, tweede ronde: Arvidsson (Zwe) - Rus (Ned) 6-4 6-1, Vinci (lta/6) - Niculescu (Roe) 6-3 6-7 (4) 6-0, Schiavone (Ita) - Begu (Roe) 6-2 2-6 7-6 (8), Flipkens (Bel) - Gavrilo- va (Rus) 7-5 7-6 (4). Eastbourne. Vrouwen, tweede ronde: Bartoli (Fra/4) - Wo- zniak (Can) 6-2 16-2, Kerber (Dui/5) - Schee pers (ZAf) 6-3 6-2, Safarova (Tsj/7) - Watson (GBr) 7-6 (5) 6-1. Mannen, tweede ronde: Istomin (Oez) - Gra- nollers (Spa/2) 6-1 4-6 7-6 (2), Seppi (lta/3) - Berlocq (Arg) 7-6 (2) 6-3, Fognini (Ita) - Tomic (Aus/4) 4-6 6-3 7-5. WIELRENNEN NK tijdrijden in Emmen. Mannen: 1. Westra (Tijnje) 45,3 kilometer in 55.27; 2. Boom (Vlijmen) 0.08; 3. Terpstra (As sendelft) 0.21. Vrouwen: 1. Van Dijk (Amsterdam) 22,6 km in 30.28; 2. Van Vleuten (Wageningen) op 0.13; 3. Slappendel (Ouderkerk a/d IJssel) 1.07. door Kosse Stegman UTRECHT - Een ijzige stilte vooraf gaand aan de rechtszaak. BMX-ster Lieke Klaus en haar coach zitten in de Utrechtse rechtbank aan de ene kant van de hal, bondscoach Bas de Bever en zijn gevolg van de Wielerunie aan de andere kant. De twee partijen zien elkaar niet, een dikke muur verhindert het zicht. Pas als de deur van de zaal opengaat, kijken ze elkaar noodge dwongen in de ogen. Er valt geen woord. De gang naar de rechter van de 22-jarige Wijchense heeft haar verhouding met de bonds coach op een dieptepunt gebracht. Klaus doet deze woensdagmiddag een uiterste poging deelname af te dwingen aan de Olympische Spe len van Londen. De Bever heeft volgens haar ten onrechte gekozen voor de talentvolle Laura Smul ders uit het Gelderse Horssen. Haar belangrijkste punt: de selec tieprocedure is ondoorzichtig en subjectief Wielerunie KNWU be strijdt dat uiteraard. Veel meer nog dan de formele de tails, speelt sentiment een rol in de hele zaak. Klaus en De Bever kunnen sinds 2008 niet meer door één deur. De bondscoach verwij derde haar uit de nationale selectie met het argument dat ze op de mo derne 'supercrossbanen' minder goed uit de voeten zou kunnen dan de andere vrouwen in zijn se lectie. Klaus is het daar vanaf het begin niet mee eens geweest. Van een terugkeer in de bondsploeg is het nooit gekomen. De twee speelden het geschil vaak via de media. Klaus deelde meer malen een sneer uit in scherpe in terviews. De Bever moest soms schoorvoetend toegeven dat de Wijchense zijn ongelijk bewees doordat ze goed presteerde, maar hij hield uiteindelijk vast aan zijn standpunt. Tot een goed gesprek is het nooit meer gekomen. De feiten in de zaak lijken duide lijk. Zowel Klaus (vierde op de WK van 2011) als Smulders (finale plaats bij de wereldbeker van Arn hem in 2012) heeft zich genomi neerd voor Londen. Omdat Neder land bij de vrouwen slechts één deelneemster mag afvaardigen, is het laatste woord aan de bonds coach. Zo staat in de reglementen van de KNWU. De Bever koos voor Smulders. De wielerunie is vervolgens hoog uit slordig geweest in de communi catie. Zo werd gezegd dat Smul ders op basis van een 'interne ran king' de voorkeur had gekregen bo ven Klaus. Maar wat blijkt: de Wijchense staat daarop één punt hoger dan haar concurrente. Klaus vroeg schriftelijk om opheldering bij technisch directeur van de KN WU Thorwald Veneberg. In een gesprek dat daarop volgde, verdui delijkten De Bever en hij dat de keuze niet was genomen op basis van die interne ranking, maar dat de internationale verhoudingen doorslaggevend waren geweest. Onhandig. De advocaat van Klaus wijst nog op een ogenschijnlijke kleinigheid. De wereldbekerwedstrijd waar Smulders zich officieel nomineer de, die van Chula Vista in 2012, staat niet op het lijstje van kwalifi catiemomenten. Een vergissing van de KNWU? Het zal voor de rechter hoogstwaarschijnlijk geen reden zijn om de keuze voor Smul ders ongedaan te maken. Daarvoor zijn de argumenten van Klaus te fragiel. Voor bondscoach De Bever is de rechtszaak hoogstens een hin derlijke onderbreking in het tra ject richting de Spelen. De uit spraak volgt op 29 juni. Amsterdam heeft Rotterdam ver slagen in de strijd om de kandida tuur voor de Olympische Spelen van 2028. Minister Schippers maak te gisteren officieel bekend dat Am sterdam 'naamgever' is van een eventuele kandidatuur. In 2016 wordt besloten of Nederland zich ook echt kandidaat stelt. De Neder- i,-. landse voet- balsters heb- |j ben de kans op deelna- me aan het k||^S EK van 2013 in Zweden nog in eigen hand. Oran je won giste ren in Jako- vo met 4-0 van Servië. Daarmee verzekerde Oranje zich in elk geval van de tweede plaats in de poule en een plek in de play-offs om kwalifica tie. Voor Nederland scoorden Ma- non Melis (2x), Lieke Martens en Daniëlle van de Donk. Roger Federer is ook komend jaar te bewonderen in sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Het Zwitserse tennis- fenomeen verdedigt tijdens de 40e editie van het World Tennis Tour nament zijn titel. Michaëlla Krajicek heeft zich afge meld voor Wimbledon. De Neder landse tennisster gaf vorige week wegens een virusinfectie al op tij dens haar wedstrijd in de eerste ronde in Birmingham en liet vervol gens ook verstek gaan op het Uni cef Open in Rosmalen. Arantxa Rus, op de tennisbaan meestal een en al concentratie. Het hielp haar gisteren in Rosmalen weinig. ik een mooi punt speel vind ik leuk. Maar een gebalde vuist ofzo, dat doe ik gewoon niet. Ik vind het niet zo belangrijk." Rus, die op Roland Garros voor het eerst in haar carrière reikte tot de vierde ronde van een grand- slamtoernooi, houdt zich vooral bezig met tennis, minder met een warme relatie met pers en publiek. Een uur na haar verloren tweede- rondepartij had ze al voor zichzelf geanalyseerd waar het mis was ge gaan. De backhand ging goed, de forehand langs de lijn minder, vooral aanvallend. „Daar ga ik de dagen voor Wimbledon aan wer ken." Dan nog de vraag of ze al een keer op Wimbledon had gespeeld. „Ia, één keer. Tegen wie? Een Chinees meisje. Of een Japanse, dat weet ik niet meer. In drie sets verloren." Veel meer woorden maakt Rus er niet aan vuil. Ondertussen is ze, mede dankzij de wisselvalligheid van Misa Krajicek, wel aan het uit- foto Peter Dejong/AP groeien tot aanvoerster van het Ne derlandse vrouwentennis. Haar doel voor eind dit jaar is een plek bij de eerste zestig van de wereld. Dat zou best wel eens kunnen luk ken. Met lange persconferenties verdien je geen ranglijstpunten, weet Rus. Dat doe je op de tennis baan. Geen woorden maar daden. Marianne Vos maakt zaterdag op het NK op de weg zo goed als ze ker haar ren tree na een sleutelbeen breuk. „Vrij dag is er een laatste test en als ook die goed is, rijd ik", zei Vos gis teren in Emmen, waar het NK tijdrijden voor haar te vroeg kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29