effeweg.nl zeeland 23 OM vecht zaak Aarden aan Respect voor iedereen effeweg.nl 0529 - 46 96 67 donderdag 21 juni 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) legt zich niet neer bij de uitspraak van de Middelburgse rechtbank in de strafzaak tegen cof feeshophouder- jGerard- - Aarden. Twee weken geleden werd het niet ontvankelijk verklaard. Het OM had de coffeeshophouder volgens de rechters niet mogen ver volgen omdat het wist, of had kun nen weten, dat Aarden werkte met een zogenoemde stash waar hij ve le tientallen kilo's softdrugs be waarde om zijn shops in Goes en Vlissingen te bevoorraden. Woordvoerder Martine Pilaar stelt dat het OM zich niet kan vinden in die uitspraak. Volgens haar vindt het OM het niet logisch dat gedoogd wordt dat iemand buiten zijn coffeeshop een voorraad soft drugs aanhoudt. „Wij willen de grens trekken bij de coffeeshop." Ze vertelde dat het OM vreest dat als_ dit ..Middelburgse vonnis in stand blijft, straks ook gédöögcL wordt dat iemand hennep teelt voor een coffeeshop. „Wij vinden dat dat niet kan." Het vonnis van de Middelburgse rechtbank is gebaseerd op het ar rest dat begin dit jaar werd uitge sproken door het Haagse gerechts hof in de strafzaak tegen coffee shop Checkpoint in Ter neuzen. Het hof verklaarde het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk omdat het OM wist, of kon weten, dat Checkpoint werkte met een stash. Enkele maanden geleden volgde ook de rechtbank van Lelystad dat arrest en verklaarde ook het OM niet ontvankelijk in een soortge lijk proces tegen de coffeeshop Blowboot in Almere. Ook in deze ~zarrkis het OM in-beroep gegaan. Het gerechtshof in Leeuwarden zal zich eind dit of begin volgend jaar uitspreken over de Blowboot. Het gerechtshof in Den Bosch gaat vol gend jaar de strafzaak tegen Aar den behandelen. Juristen kijken nu al uit naar de uitspraken van die beide gerechts hoven en zijn heel benieuwd of het Checkpointarrest wel of niet wordt gevolgd door de beide ge rechtshoven. Rondreis Noordkaap 15 daagse busreis - Vertrek op 17 aug, 10, 24 sept HOOGTEPUNTEN Bezoek Stockholm Bezoek Helsinki Rovaniemi, Lapland Santa Claus Village Bezoek Lappnemuseum Excursie Noordkaap Excursie Lofoten Bezoek Oslo BezoekTromso en Trondheim— INCLUSIEF 13 hotelovernachtingen lx bootovernachting 14x ontbijt en diner Excursie Noordkaap en Lofoten Stadsrondrit Stockholm, Helsinki, Oslo o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider -* Vervoer perGRATIS-Gomfort-Class touringcar Vermeld bij boeking bockcode 8525 en maak kans op een stedentrip Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief €13,- reserveringskosten per boeking voorlichting kan geen kwaad." Ook SSG De Rede in Terneuzen staat open voor extra lessen over homoseksualiteit. Bestuurder Lex Arnoldus: „Ik vermoed dat we er nog wel iets meer aan kunnen doen. Maar ook zonder subsidie is het heel belangrijk dat leerlingen elkaar begrijpen, respecteren en hier naar handelen." Ook op het reformatorische Cal- vijn College komt homoseksuali teit aan bod, zegt Cees Giljam. „We willen meer weten over (on)mogelijkheden van de subsi die. We wachten op nadere infor matie, tot die tijd nemen we nog geen beslissing." Op de SSG Nehalennia in Middel burg staat de acceptatie van homo seksualiteit al in het lesprogram ma, vertelt locatiedirecteur Moni que Wagensveld. Van de subsidie maken ze waarschijnlijk geen ge bruik: te veel rompslomp. Minister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs scholen kunnen gebruikmaken van subsidie om te zorgen voor meer tolerantie van en respect voor homo's. De Basis besteedt aandacht aan homoseksualiteit. foto Ronald den Dekker Of je nou rood haar, grote voeten hebt of als jongen op jongens valt: voor de leerkrachten van de Montesso rischool De Basis in Goes maakt het niet uit. En dat willen ze over brengen op hun leerlingen. De school wil daarom gebruikmaken van de subsidie van het ministerie. Directeur Anoeska van den Noort: „De extra voorlichting past perfect in ons klimaat: iedere leerling mag zijn wie hij of zij is. Respect voor elkaar vinden we erg belangrijk." De school wil homoseksualiteit on der meer koppelen aan de 'week van de lentekriebels' van de GGD. Deze themaweek gaat over relaties en seksualiteit. „We vragen leerlin gen bijvoorbeeld op wie je alle maal verliefd kunt zijn. En we pra ten over verschillende relatievor men aan de hand van bijvoor beeld homoseksuele relaties in de familie." •Behalve aparte themalessen wil de school homoseksualiteit integre ren in de lessen, leraren deskundi ger maken en ouderavonden hou den. Van den Noort: „Homosek sualiteit moet vooral normaal wor den voor de leerlingen. We willen het bijzondere eraf halen. De kin deren leren dat ze er mogen zijn, ook al zijn ze anders dan hun vriendjes." supervoordelige busreizen Romantische Strasse H 5 daagse busreis - Vertrek op 13 aug HOOGTEPUNTEN Bezoek Kömgswinter Kasteel Weikersheim Natuurtocht Romantische Strasse Bezoek Rothenburg ob derTauber Stadswandeling Würzburg Bezoek Dinkelsbühl Bezoek Nördlingen INCLUSIEF 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Stadswandeling Würzburg o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Rondreis Roemenië 11 daagse busreis - Vertrek op 17 aug, 14 sept, 19 okt, 9 nov HOOGEPUNTEN Tatabanya, Hongarije Stadsrondrit Sibiu Bezoek Poiana Brasov Tocht door de zuidelijke Karpaten Dagtocht Boekarest Burcht Bran Bezoek Sighisoara INCLUSIEF 10 hotelovernachtingen lOx ontbijt en diner Gids in Roemenië Rit met paard en wagen Bazna inclusief wijn Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23