Kamer zaagt Hillen door over kazerne 221 zeeland 50% korting Homo's zijn niet speciaal Bioboeren geven inkijkje in bedrijf KNRM: 'Bij twijfel niet het water op gaan' Speciale aanbieding voor PZC lezers op een abonnement én een Apple iPhone 3GS 8 GB voor slechts 39,-! Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc donderdag 21 juni 2012 Veel vragen over financiën en onderbouwing verhuizing door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft minister Hans Hillen (Defen sie) 124 schriftelijke vragen gesteld over zijn voornemen om de Van Braam Houckgeestkazerne te ver plaatsen van Doorn naar Vlissin- gen. De door Kamerfracties schriftelijk gestelde vragen zijn vertrouwelijk, maar in handen van deze krant. De Kamer heeft eerst informatie verzameld door middel van een hoorzitting en technische briefing. Nu wordt de minister aan de tand gevoeld. De vragen zijn op te de len in grofweg drie categorieën: fi nanciën, verhuizen of renoveren en de keuze voor Zeeland. De Kamer vraagt zich af waarom Zeeland de kosten voor nieuw bouw meer keren heeft bijgesteld en één maal significant heeft ver laagd. Rekent de minister eventue le Europese-subsidies en verkoop opbrengsten van Doorn mee en hoeveel is dat dan? Ais de kazerne naar Vlissingen gaat, wat kost dan het tussentijds overeind houden van Doorn? En hoe zit het nou precies met de exploitatiekosten? De Kamer vraagt of de minister de plannen voor verhuizen en renova tie met elkaar te vergelijken vindt. En stel dat het besluit met een half jaar wordt uitgesteld, wat kost dat dan? Partijen willen het naadje van de kous weten over het aantal mariniers dat in Doorn overnacht. Defensie en Utrechtse Heuvelrug (waar Doorn onder valt) gaan uit van verschillende cijfers. Dat beïn vloedt de kosten voor renovatie. Ook over de keuze voor Zeeland stelt de Kamer veel vragen. Waar om zoekt Defensie een groter ter rein, terwijl Defensie inkrimpt en steeds minder ruimte nodig heeft? Als de kazerne in Vlissingen komt, trainen mariniers dan nog in Den Helder en op Texel? Of komen de schepen Johan de Witt of Rotter dam naar Zeeland? Hillen moet ook uitleggen of Defensie door Doorn is tegengewerkt bij eerdere uitbreidingsplannen. Ook moet Hillen vertellen sinds wanneer er contact is met Zeeland en waarom niet is gekozen voor bijvoorbeeld Den Helder. Welke toezeggingen zijn aan Zeeland ge daan en speelt de Hedwigepolder daarin een rol? Ook vraagt het par lement uitgebreid naar welke con tacten er voor en na het misluk ken van het Catshuisberaad zijn ge weest met Zeeland en Utrecht, zo wel ambtelijk als bestuurlijk. OOSTKAPELLE - Kom zaterdag 'Lek ker naar de Boer'. Biologisch boe ren zetten hun erf open en overal zijn activiteiten. In Zeeland doen in elk geval vijf bedrijven mee. Bio boeren laten zien hoe er samenge werkt wordt met de natuur. Het is de vijftiende keer dat biologische boeren en tuinders een Open Dag houden. Met de leus 'Spring op de fiets en snuif de geur van het platteland op', proberen de agrariërs gasten te trekken. 'Maak kennis met de biologische fruitteelt en bewonder de fruitbomen'. Steeds meer mensen kiezen voor biologisch eten. In de schappen van de supermarkten liggen steeds vaker biologische producten. Zater dag krijgt u een inkijkje in de vol gende bedrijven: Boomgaard Ter Linde, Oranjezonweg 3a, Oostka- pelle. familie Dekker, groenteteelt, Perduinsweg 3, in Koudekerke. Zonnemaire, Korteweg 6. Kwekerij de Noordhoek (Biopoint) Noord- hoeksewegeling 5, Kapelle. 't Hof Welgelegen. Noordweg 402, Mid delburg. iSMsmnmnnaB 24 maanden Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs Toestelprijs 180 120 300 Mb £407- €20.- €69.- 240 180 400 Mb £457- €22.50 €49.- 360 240 400 Mb £557- €27.50 €39.- Het gemiddelde verbruik in Nederland ligt op ongeveer 150 mb per maand. Kijk op de website voor gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 cctws/gesprew „Homoseksualiteit komt al geregeld ter sprake in de lessen, maar extra voorlichting kan geen kwaad" Eugène Fagg, Scheidemond College Vlissingen Er is niets bijzonders aan homo seksualiteit. Toch voelen homo seksuele jongeren zich vaak an ders. Scholen kunnen zich vanaf deze week aanmelden voor sub sidie om extra voorlichting te ge ven. Onder Zeeuwse scholen is er nog weinig animo. door Matthanja Schipper Het is een misvatting dat homoseksualiteit taboe is op (christelij ke) scholen, stelt An- ko van Hoepen, di recteur van de Alpha Scholen- groep (16 christelijke basisscholen op de Bevelanden). Gelukkig maar, want sinds februari dit jaar zijn scholen verplicht om aan dacht te besteden aan seksuele di versiteit. Vanaf deze week kunnen scholen zich inschrijven voor sub sidie, die ervoor moet zorgen dat homoseksuelen zich veiliger en meer geaccepteerd voelen. Het mi nisterie van Onderwijs stelt ruim 1,2 miljoen euro ter beschikking. Het gaat om een experiment van twee jaar. Minister Marja van Bijs- terveldt, denkt dat scholen behoef te hebben aan handvatten. In Zeeland lijkt er nog niet veel animo te zijn onder de scholen. Ve le vinden de subsidie overbodig. Toch hebben landelijk al heel wat scholen enthousiast gereageerd. In totaal kunnen 140 scholen gebruik maken van het geld. Het COC Zeeland, de belangenver eniging homoseksuelen, is erg blij met het geld dat beschikbaar komt. Secretaris Willibrord van de Kerkhove: „We zijn enthousiast omdat we merken dat kinderen meer begrip krijgen na onze voor lichtingen." Van de Kerhove merkt ook dat Zeeuwse scholen de laat ste twee jaar meer aandacht beste den aan homoseksualiteit. Volgens Van Hoepen wordt het thema vaak behandeld op scholen. „Als leerlingen vragen wat een 'weigerambtenaar' is besteden leer krachten automatisch aandacht aan alle vormen van seksualiteit." Homoseksualiteit moet volgens Van Hoepen geen uitzonderings positie krijgen. „Respect is belang rijk, maar aparte lesprogramma's voor alle minderheden lijkt mij overbodig." Sommige scholen denken wel dat de subsidie van het ministerie kan helpen om de tolerantie van ho moseksualiteit te bevorderen. Het Scheidemond College in Vlissin gen denkt erover om zich aan te melden voor de subsidie, zegt sec tordirecteur Eugène Fagg. „Homo seksualiteit komt al geregeld ter sprake in de lessen, maar extra vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. MIDDELBURG - Het zonnetje schijnt vandaag het grootste gedeelte van de dag, maar barbecuen is van avond geen goed idee. Aan het eind van de middag wor den zware onweersbuien ver wacht in Zeeland. Daarbij zijn ha gel en zware windstoten van 80 tot 100 kilometer per uur moge lijk, zo waarschuwt het KNMI. Ook kan er in korte tijd veel neer slag vallen. De Koninklijke Nederlandse Red dingsmaatschappij (KNRM) Zee land waarschuwde de scheepvaart gisteren via twitter al voor nood weer. Watersporters moeten de weerberichten goed in de gaten houden, alvorens ze het water op gaan, adviseert Kees Groeneveld van de KNRM, station Neeltje Jans. „Bij twijfel: niet doen." Treinreizigers moeten donderdag middag en -avond rekening hou den met vertraging en uitval van treinen, zo meldden de Nederland se Spoorwegen gistermiddag. Blik seminslag en zware windstoten kunnen elektrische installaties be schadigen en bij harde wind zijn vallende bomen een risico voor de bovenleiding. Daardoor is er meer kans op storingen op het spoor. De NS adviseren treinreizigers voor vertrek de meest actuele in formatie te raadplegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22