G-E KÖ B Nieuw project maakt oorlog levend 201 zeeland Opening kinderdagverblijf Kinderboiwerk Benefietsroute langs boerenbedrijven Kinderdagverblijf Kinderboiwerk gereed donderdag 21 juni 2012 Vandaag feestelijk heropening voor kinderen en ouders! Vandaag, donderdag 21 juni, vindt de officiële opening van het geheel ver nieuwde kinderdagverblijf Kinderboiwerk plaats. Kinderdagverblijf Kinderboiwerk ligt vlak achter het Veerse Bolwerk aan de Nederstraat 39 in Middelburg en is een locatie van Kinderopvang Walcheren. De afgelopen maanden is er hard gewerkt om kinderdagverblijf Kinderboiwerk een frisse hedendaagse uitstraling te geven. Er is een kinderdagverblijf gecreëerd waar zowel voor de kinderen als de pedago gisch medewerkers een fijn pedagogisch klimaat heerst. Kinderboiwerk is een ruime en groene locatie. Er is een prachtige tuin waar kin deren kunnen spelen, leren, genieten en ontdekken. Onderstaande ondernemingen feliciteren Kinderopvang Walcheren met de vernieuwde locatie. Er zijn 4 groepen. Een babygroep voor kinderen van 0 tot 2 jaar, twee peutergroepen voor kinderen van 2 tot 4 jaar en een verticale groep voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Op alle groepen is de maximale groepsgrootte 16 kinde ren. Op kinderdagverblijf Kinderboiwerk hangt een ongedwongen sfeer, waar ouders en kinderen zich welkom voelen. De kinderen gaan geregeld met de pedagogisch medewerkers op pad om een stukje over het Bolwerk te wande len en de eendjes te voeren. Ook is er de mogelijkheid om samen met de kinderen uitstapjes naar het centrum te maken en bijvoorbeeld met de bolderwagen naar de bibliotheek te gaan. Uw kind is van harte welkom om te ko men spelen, leren en genieten op kinder dagverblijf Kinderboiwerk. We zijn graag uw partner in groei! Voor meer informatie kijkt u op www.kinderopvanawalcheren.nl of belt u met de medewerkers van Advies Planning: 0118-614532 Gefeliciteerd met de opening bouwgroep peters bv 4>. Oostperkweg 19 Tel. (0118) 616616 4332 SB Middelburg Installatiebedrijf West Wij feliciteren Kow met de vernieuwde locatie De Padweie 19a 4353 RW, Serooskerke. Tel.: 0118-571097 Fax.:0118-570532 E-mail: info@westinstallatie.nI Web sitewww.westinstallatie.nl Uketo-Vni ^4 EL E K T R O lichtinstallaties krachtinstallaties Logistiekweg 20 medische installaties vmssingefl datanetwerken Tel. (01 1 8) 430808 glasvezeltechniek www.geko-elektro.iil i monoiAL itiouers Vogel Verhuizingen feliciteert... door Maurits Sep WESTKAPELLE - Ademloos luisteren de ruim twintig havoleerlingen van de CSW naar Pou Lous. Uit respect natuurlijk, maar zeker om dat hij zo indrukwekkend vertelt over het, bombardement-op West- kapelle in 1944. Over het kapotge schoten huis waarin hij met zijn ouders, broers en zus woonde; over de vlucht naar Aagtekerke en Oostkapelle, het water dat het dorp overspoelde. 1 „Hoe hebt u dat allemaal kunnen verwerken?", vraagt één van de leerlingen zich oprecht verwon derd af. Omdat hij geen familie heeft verloren in de oorlog, ant woordt Lous. „Maar ik ken ie- inand, een jongen toen, die net even niet thuis was. En toen hij na het bombardement terug naar huis ging, was er niks en niemand meer." Dan is verwerken een heel ander verhaal, wil Lous maar zeg gen. De ontmoeting van de CSW-leer- lingen met Lous is één van de vier onderdelen van een nieuw scho lenproject over de Tweede Wereld oorlog. Het is opgezet door het Pol- derhuismusem in Westkapelle, de CSW en de Stichting Cultureel Erf goed Zeeland om de oorlog tot le ven te wekken. De andere onderdelen zijn een fietsspeurtocht langs oorlogsmonu menten, een_ bezoek aan het Pol derhuis waar tien opdrachten ge maakt moeten worden en bezichti ging van de film De slag om de Schelde. Gisteren bezochten 120 CS W-ha- visten Westkapelle om als eerste aan het project mee te doen. Hun ervaringen worden gebruikt om het nog verder te verbeteren. Daar na wordt het aangeboden aan alle havo's in Zeeland, zegt initiatief neemster Ada van Hoof van het Polderhuismuseum. „Kinderen ho ren op school wel veel over de Tweede Wereldoorlog, maar wij willen die geschiedenis vertalen naar de verhalen van mensen. Daarom laten we ooggetuigen hun verhaal doen", legt Van Hoof uit. „Het is belangrijk dat jongeren het verhaal van hun eigen opa of oma kennen. Op school krijgen ze al leen de grote lijnen, hier horen ze de persoonlijke kant van een oog getuige." Pou Lous is zo'n ooggetuige en hij staat helemaal achter het idee om het verhaal door te vertellen aan MIDDELBURG - Lions Club Middel burg houdt zaterdag een fietstocht voor het goede doel: de Middel burgse afdeling van de Zonne bloem die deze maand haar 40-ja- rig jubileum viert. De tocht is 'Benefietsroute' ge doopt Die voert langs twaalf be drijven die Zeeuwse streekproduc ten maken en verkopen. Op elk be drijf staat een culinaire verrassing klaar of een drankje dat is bereid met een product dat daar te koop is. Tussen de stops kunnen kortere en langere toertochten worden ge maakt. Om mee te doen, moeten deelne mers een benefietskaart kopen bij Piet Voskamp Tweewielers of bij één van de deelnemende bedrij ven. Ze zijn er in twee soorten: een passepartout a 20 euro die toe gang geeft tot alle culinaire stops, en de zes-stopskaart van vijftien euro voor wie zes proeverijen ge noeg zijn. Kinderen tot en met vier jaar mogen gratis mee. De deelnemende Walcherse bedrij ven zijn: kaasboerderij Schellach, Van Eenenaam Hogelande, Asper gepunt Walcheren, Boomgaard De Zoete Kers, Pitteperk, De Koe hoorn, wijnmakij 't Vierendeel, Seafarm, Zeeuws Water, biologi sche boomgaard Ter Linde, Bio- duin en 't Hof Welgelegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20