Zorgcentrum Weyevliet blijft open 181 zeeland Joyce van der Plas Kunstroute door Ritthem Bestuurder rijdt door na veroorzaken botsing Huizen bouwput te koop ofte huur donderdag 21 juni 2012 mtmrnmrnmemmmsm KgaxaiMMSS&KWSKRSS Raad van State verwerpt beroep omwonenden door Jan van Ommen DEN HAAG - De toestemming die de gemeente Vlissingen aan Stich ting Werkt voor Ouderen gaf om de tijdelijke opvang voor verzor gingshuis Weyevliet tot en met 2016 open te houden, was terecht. De Raad van State heeft de beroe pen van bewoners van de wijk Bos- senburgh verworpen. De bewo ners vinden dat de gemeente zich niet aan haar afspraak houdt met het besluit uit 2006 om het tijdelij ke verzorgingshuis Weyevliet na vijf jaar te sluiten. Maar volgens de Raad van State heeft de gemeente geen ondubbelzinnige toezegging gedaan dat de noodvoorziening per 1 juni 2011 zou verdwijnen. Stichting Werkt voor Ouderen bouwde de tijdelijke opvang om het verzorgingshuis Ter Reede te kunnen renoveren. Daarvoor moes ten de bewoners naar de tijdelijke huisvesting bij het Scheldemond College uitwijken. Maar de stich ting kwam er tijdens de verbou wing achter dat ze het noodge bouw tot september 2016 nodig heeft en niet al dit jaar kon sluiten. Behalve met Ter Reede is Werkt voor Ouderen ook druk bezig met de renovatieplannen voor de zorg centra Scheldehof bij het stadhuis en de Zoute Viever in Oost-Sou burg. Directeur Jan de Graaf van Werkt voor Ouderen zei te ver wachten dat de renovaties in 2016 zijn afgerond en dat alle bewoners dan weer in de vernieuwde woon-zorgcomplexen terecht kun nen. Dat betekent dat de noodop vang in 2016 kan sluiten. Volgens bezwaarmaker M. van Om- bergen, namens de bewoners van Bossenburgh, brak de gemeente haar afspraken, omdat al voor het eerste besluit voor de tijdelijke huisvesting bekend was dat Werkt voor Ouderen ook van plan was de zorgcentra Zoute Viever en Schel dehof te renoveren. De omwonen den vinden dat een tijdelijke vesti ging ook tijdelijk moet zijn en niet verlengd mag worden. De Raad van State stelt dat de tijdelijke noodopvang mag worden gebruikt zo lang de nieuwbouw niet klaar is. Sterker, de noodopvang mag van de Raad zelfs 'voorlopig' naast de nieuwbouw blijven staan. RITTHEM - Vijftien kunstenaars uit Ritthem exposeren zaterdag in de historische kerk in het dorp. Tij dens de kunstroute 'Ritthem bom vol kunst' zijn hun werken ook te zien op diverse plekken in het dorp. De kunstroute wordt zaterdag om 10.00 uur geopend door weerman Jos Broeke. Bezoekers kunnen met een programmaboekje in de hand een route door Ritthem volgen langs de verschillende kunstenaars en hun exposities. Ook is het mogelijk om deel te ne men aan de workshop tekenen en schilderen. Verder is er een ten toonstelling van oldtimers, een de monstratie Oosterse vechtkunst, een openluchtconcert van de Kelti sche folkband Windbroke, is de bunker opengesteld voor bezoek en stellen enkele dorpsbewoners hun tuinen open voor belangstel lenden. Bovendien is er sjezenrij- den. Het dorpshuis Ons Dorpsleven is de gehele dag open voor drankjes en eten. Meer informatie over de kunstrou te is te vinden op de website. www.dorpsraadritthem.nl 'Pas toen de wijzers weg waren, kwam ik erachter dat ik vaker op de Lange Jan keek dan op mijn horloge. Ik heb ze dus echt gemist. Zo merk je ook pas hoe erg je van hem houdt.' Monteurs van Royal Eijsbouts worden met een hijskraan naar zeventig meter hoogte getakeld om de wijzers van de klokken van de Lange Jan terug te zetten. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - Na het veroorzaken van een aanrijding in het centrum van Middelburg is een automobi list doorgereden. Het ongeval gebeurde volgens de politie afgelopen dinsdag om streeks 23.00 uur op de kruising Molenwater/Noordpoortplein. Een dertigjarige vrouw uit de ge meente Veere stond, aldus de poli tie, achter een andere auto bij het bewuste kruispunt. Ze wilde in de richting Klein Vlaanderen rijden. Plotseling kwam een auto vanuit de richting Noordpoortstraat de bocht om en raakte de auto van de Veerse vrouw. Haar voertuig raak te bij die aanrijding aan de bestuur derskant zwaar beschadigd. De be stuurder die het ongeval veroor zaakte, reed door zonder dat hij uitstapte of kenbaar maakte wie hij was. De politie is op zoek naar de ver oorzaker van het ongeval om hem te horen. Het verlaten van de plaats van een ongeval, zonder ge gevens achter te laten en zonder te informeren hoe het gaat met even tuele slachtoffers, is strafbaar. Ook hoopt de politie in contact te ko men met de automobilist die voor de Veerse vrouw bij de kruising stond en andere getuigen. door Theo Giele MIDDELBURG - Een aantal wonin gen dat de gemeente Middelburg rond de bouwput aan de Zuidsin gel heeft aangekocht, wordt ver kocht of verhuurd. Toen in 2005 verzakkingen ont stonden door een lek in de bouw put, heeft de gemeente de (cosme tisch) beschadigde huizen gekocht. Andere woningen werden ge kocht, omdat op die plaats ge bouwd zou worden. Het gaat om de woningen Zuidsin gel 26 en 28 en Korte Noordstraat 32 en 34. Deze huizen wil de ge meente verkopen. De woningen aan de Korte Noordstraat wil de gemeente binnen een half jaar in de huidige staat verkopen. De ko per zal moeten garanderen dat de woning hersteld wordt. Lukt het niet deze huizen binnen een half jaar te verkopen, dan zal de ge meente het herstel zelf uitvoeren en de woningen in herstelde staat verkopen of verhuren. Drie woningen aan de Koning straat 26, 28 en 30 worden niet te koop aangeboden, maar worden door de gemeente verhuurd. Volgens het college van burgemees- te en wethouders bestaat de kans dat het 'nog geruime tijd gaat du ren eer er een bouwplan op de lo catie Zuidsingel ontwikkeld gaat worden'. Het college vindt het niet verantwoord om te wachten met herstel van de woningen, want de huizen gaan er in kwaliteit niet op vooruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18