Plan vershal gaat even in de ijskast WALCHEREN internetfilmpje: motor met 290 km per uur over N57 almanak Geiten DONDERDAG 21 juni 2012 17 Klok van de Lange Jan Scholenproject maakt doet het weer 18 WO II levend 20 ■*- f - - -»■- Middelburgse wethouder wil eerst overleg met ondernemers en omwonenden Plein 1940 door Theo Ciele MIDDELBURG - De komst van een vershal op Plein 1940 in Middel burg is van de agenda van de raads vergadering van volgende week ge haald. Wethouder Johan Aalberts wil eerst met de omwonenden en on dernemers rond Plein 1940 en de Vereniging Ondernemers Middel burg (VOM) overleggen over de uitvoering van het plan. Iedereen is het erover eens dat er wat moet gebeuren met Plein 1940. Het is nu vooral als parkeer plaats voor auto's en fietsen in ge bruik. Al enige jaren broedt de ge meente op het idee er een hal voor de verkoop van dagverse streekproducten te bouwen. Maandagavond, tijdens de vergade ring van de raadscommissie ruim te, werd namens een aantal belang hebbenden bij Plein 1940, gezegd dat zij mordicus tegen de vershal te zijn. Onder een die avond ver spreide brief stond ook naam van vertegenwoordigers van de VOM. Dat blijkt toch iets genuanceerder te liggen, zo schreven de voorzitter van de ondernemersvereniging Henk Boers en centrummanager Maarten Melissen woensdag aan het college van burgemeester en wethouders. De ondernemersvere niging is niet tegen de komst van een vershal, maar vindt het plan dat de gemeente nu voor ogen heeft veel te kolossaal. Bovendien wil de VOM dat de hal aan de zij de van de Gortstraat komt en niet, zoals nu gepland, grenzend aan de Pottenmarkt. De hal mag in de ogen van de VOM hooguit drie honderd vierkante meter groot worden. Een afschrift van de brief is verstuurd naar de raad en omwo nenden van het plein. Wethouder Aalberts vindt het van belang dat de invulling van Plein 1940 op brede steun kan rekenen. Daarom wil hij met belanghebben den in gesprek over de plannen om het dan na de zomer in de raad te brengen. Wat de wethou der in elk geval niet wil, is jarenlan ge stilstand. Raadsleden van onder meer de WD en PvdA deden maandaga vond de suggestie om de bouw van de vershal een jaar of vijf op te schuiven. Maar dat zou volgens Aalberts niet in het belang zijn van de ondernemers in de binnen stad. Plein 1940 moet een aantrek kelijke schakel worden tussen de Markt en de Geerepassage, die nu met leegstand kampt. VLISSINGEN - Een mooi ondergaand zonnetje, leuke muziek en dan gezellig samen aan de rol. Ouderen in Middelburg en Vlissingen gin gen woensdagavond lekker op pad tijdens de jaarlijkse rolstoeltochten. Vanuit verzorgings huis Rustenburg ging een grote groep oude ren door de stad, begeleid door muziekgroep Obras Samba. Onderweg werden ze getrak teerd op een ijsje van ijsboerderij De Koe hoorn in Meliskerke. In Vlissingen voerde de rolstoeltocht zoals elk jaar over de boulevard (foto). Daar liepen de Dikkuh Nekkuh Bent, de Delta Jeugdband en de Zandlopers. De Vlis- singse rolstoelers kregen niet onderweg een ijsje, maar achteraf een kop koffie, thee of li monade. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - „Heel, heel onverant woord en gevaarlijk." Dat zegt een politiewoordvoerder over de mo torrijder die met een snelheid van 290 km/u over de N57 zou hebben gereden. Zou hebben, want de po litie weet niet of het klopt. Op de website geenstijl.nl staat wel een filmpje van die motorrit. De bestuurder van die groene mo tor zou afgelopen zondag, tijdens de voetbalwedstrijd Portugal-Ne- derland, zo hard hebben gereden. Volgens de woordvoerder weet de politie dat motorrijders zo nu en dan hun machines uitproberen en dan snelheden bereiken die niet zijn toegestaan. Daarom wordt ook regelmatig gecontroleerd en worden met organisaties als het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland en Veilig Verkeer Ne derland campagnes gevoerd. Zij wijst er ook op dat recent enkele nare ongevallen zijn gebeurd waar bij motorrijders waren betrokken. De politie had, mede daardoor, het idee dat motorrijders wat voor zichtiger waren geworden. Want de laatste tijd zijn geen motorrij ders betrapt op veel te hard rijden. Iemand die betrapt wordt met een dergelijke snelheid raakt volgens haar zijn motor en zijn rijbewijs kwijt en een officier van justitie bepaalt vervolgens welke straf ie mand krijgt. „Want rijden met 290 km/u valt buiten alle normen en regels." Gék moeten die mannen er van wor den: 'hoe moet dit?)hoe moet dat?) 'mijn e-mail werkt niet) 'ik kan niet printen'. Dagenlang liepen ICT'ers rond op het Middelburgse kantoor om te helpen met de overstap naar een nieuwe laptop. Met engelenge duld beantwoordden ze de zoveelste domme vraag. Voor één van de com puterproblemen moest een medewer ker toch telefonisch hulp inroepen. „En, zijn er nog coole chickies daar?", informeerde de meneer aan de andere kant van de lijn terloops, niet wetende dat het gesprek door de ruimte schalde. Je staat op de speaker hoor", ant woordde de hulpeloze redactrice, die net de vijftig gepasseerd is. „En er zijn hier alleen ouwe geiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17