binnenland5 3 dagen sfeervol Delft! 49,50 WD noemt CDA-kritiek op Rutte verkiezingsretoriek r Vijftig partijen willen Tweede Kamer in Brinkman en TON fuseren tot DPK strohalm voor bijna uitgeprocedeerde tolk maakt zich op voor André Rïeu 'tk Ik Wt' mt www.weekendcompany.nl SB IflB woensdag 20 juni 2012 K»ü8W8BBa)BBBgaa« den haag - Wie geijkte partijen als de WD, het CDA en de PvdA maar niets vindt, kan bij de ko mende Tweede Kamerverkiezin gen mogelijk zijn stem uitbrengen op de Kleptocraten, P.V.D.M. en al le overige aardbewoners en de Club van Niet Kiezers. In totaal vijftig partijen lieten zich daarvoor registreren, zo maakte de Kiesraad gisteravond bekend. Partijen die willen meedingen naar de zetels in de Kamer zijn ver plicht eerst bij de raad een verzoek in te dienen om hun naam vast te leggen. Die beoordeelt vervolgens of de partij wel een politiek doel heeft en of haar naam niet te veel lijkt op die van een bestaande par tij, niet in strijd is met de openba re orde of misleidend is. Zo oor deelde de raad dat de partij 'Occu py Politiek' te veel de indruk wek te gelieerd te zijn aan de beweging 'Occupy'. Die mocht zich dan ook niet registreren. Is een partij eenmaal goedgekeurd, dan betekent dat nog niet dat zij ook meedoet aan de verkiezingen. Zij moet zich daarvoor nog eens officieel inschrijven. Dat moet ui terlijk op 31 juli gebeuren. Daarvoor moet ze diep in de bui del tasten. Meedoen met de verkie zingen kost ïi.ooo euro. De partij krijgt dat geld terug wanneer ze 75 procent van het aantal stemmen krijgt dat nodig is om één zetel te halen. Bijde vorige verkiezingen in 2010 lieten 61 partijen zich regis treren. Op negentien van die par tijen kon uiteindelijk worden ge stemd. Nog een greep uit de geregis treerde partijen: de IQ-Partij, de Anti Euro Partij, de Partij voor het Volk en de Partij van - de Toe komst. „In Irak wacht mij enkel de dood." Khalil is niet de enige Irakees die voor zijn leven vreest als hij terug naar Irak zou moeten. Enkele hon derden uitgeprocedeerde asielzoe kers, meest uit Irak en en Somalië, verzamelden zich vorige maand in een tentenkamp in Ter Apel. Ze weigeren terug te keren. Asielminister Gerd Leers beloofde hun tijdelijke opvang totdat hij een oplossing kon regelen met zijn collega uit Irak, minister Dindar Duski. Gisteren begon dat overleg en het wordt vandaag hervat. Dus ki gaf eerder aan niet mee te wer ken aan gedwongen uitzetting. Terwijl gisteren de twee ministers in Den Haag met elkaar spraken, boog de rechter in Assen zich over de geschiedenis van de nog niet he lemaal uitgeprocedeerde Khalil. De gang naar de rechter is zijn laat ste strohalm. De Irakees werkte jarenlang in Bag dad als tolk voor het VS-leger. Kha lil kan de ene Amerikaanse onder scheiding na de andere tonen. Na de moord op zijn vrouw stopten de dreigementen niet. „De Ameri kanen zijn vertrokken, maar het gevaar is gebleven", betoogt hij. Zijn oudere broer Khalid is al twee jaar spoorloos verdwenen. Maar de Immigratie- en Naturalisa tiedienst (IND) wees zijn asielver zoek vorig jaar af. De dienst ge looft Khalil niet. Zijn verhaal be vat te veel tegenstrijdigheden, ver telt de IND-zegsvrouw aan de rech ter. De IND gelooft wel dat hij voor de Amerikanen heeft ge werkt, maar hij 'behoort daardoor niet tot een risicogroep'. Uitspraak over zes weken. DEN haag - Het Democratisch Poli tiek Keerpunt (DPK), de nieuwe 'rechtsliberale' flisiepartij van de Onafhankelijke Burger Partij van Hero Brinkman en -Trots op Neder land, moet een 'megagroot5 gat op rechts gaan opvullen. Dat zei Hero Brinkman gisteren bij de presenta tie van de partij. Volgens Brinkman zal DPK 'een zeer krachtig geluid op rechts' ge ven. Dat is nodig omdat de PW 'fi- nancieel-economisch even links is als de SP', terwijl de WD haar 'al oude achterban van de onderne mer binnen het mkb (midden- en kleinbedrijf) en de hardwerkende burger keihard in de steek heeft ge laten'. Hij ziet DPK als de definitieve erfe nis van Pim Fortuyn. Brinkman is gekozen tot partijleider en lijsttrek ker. Hij denkt bij de verkiezingen van 12 september zeker vijf zetels te halen en is bereid met iedereen te praten. Hij verwacht na de ver kiezingen een Kunduzcoalitie. Als die geen meerderheid haalt, wil hij zich daarbij wel aansluiten om rechts sterker te maken. Brinkman benadrukte dat een fu sie op rechts in Nederland nog nooit is vertoond. „Hoezo versplin tering?", zegt Brinkman, die eer der dit jaar uit de partij van Geert Wilders stapte. De slogan van DPK wordt: Voor een sterker Ne derland. DPK hoopt het nieuwe programma over twee tot drie we ken te kunnen presenteren. Speerpunt van de partij wordt een kleinere overheid: Brinkman wil een kwart van alle ambtenaren er uit schoppen. En de rijke eurolan den moeten de handen ineenslaan en de euro vervangen door een sterke eigen munt, een 'neuro'. Brinkman roept lokale politici op zich bij de nieuwe partij aan te sluiten. DEN HAAG - De VVD doet de CDA-kritiek op het Europese ge halte van Mark Rutte af als 'onjuis te verkiezingsretoriek'. „De pre mier verwoordt het kabinetsstand punt. Als de CDA-fractie daar moeite mee heeft, heeft ze een pro bleem met haar eigen mensen in het kabinet want die volgen dezelf de koers", stelt WD-fractievoorzit- ter Stef Blok. Hij zegt dat de CDA-aanval hem 'verrast' heeft. Minister-president Rutte zelf rea geert niet op de harde woorden die CDA-leider Sybrand van Haers- ma Buma eerder deze week over hem bezigde. Volgens Buma hob belt Rutte van de ene naar de an dere kant als het over Europa gaat. In Brussel belijdt de premier zijn liefde voor Europa maar in Den Haag doet hij alsof hij er weinig van wil weten, aldus de CDA-lei- der. Op die wijze stelt Rutte zich volgens hem in eigen land op als 'PW-light'. Daar komt tot verbijstering van het CDA bij dat de WD zich dit weekend voorstander toonde van korting van 3 miljard euro op ont wikkelingssamenwerking. Dan zou anderhalf miljard euro over blijven. De PW is afkerig van Eu ropa en de partij wil het budget voor ontwikkelingssamenwerking met ruim vier miljard korten. Het CDA wil dat coalitiegenoot WD er rond voor uitkomt dat Ne derland veel te danken heeft aan Europa, aldus Buma. Hij vindt dat Rutte er vandaag tijdens zijn be zoek aan de Duitse bondskanselier Angela Merkel alles aan moet doen om samen op te trekken. PW-leider Geert Wilders vindt de WD eerder een 'D66-light'. „Het meeste ontwikkelingsgeld gaat naar Zuid-Europa." Campagne Omtzigt om op CDA-lijst te komen Gepasseerd Tweede Kamerlid Pie- ter Omtzigt gaat een voorkeurscam pagne voeren voor een plaats op de CDA-lijst. De Twentenaar legt zich niet neer bij het negatieve oordeel van de CDA-selectiecommissie. Omtzigt speelt zich momenteel in de kijker als 'pensioenrapporteur' namens de Tweede Kamer. Zijn taak is te voorkomen dat de Euro pese Unie zeggenschap krijgt over het Nederlandse pensioengeld. Omtzigt hakte vrijdag de knoop door, nadat verschillende CDA-afde- lingen hem hadden gebeld en ge zegd hem graag op de lijst te zien. Het CDA stelt op het congres van 30 juni de kandidatenlijst definitief vast. van André Rieu in volle gang. De vio list en zijn orkest spelen vier avon den op rij een thuiswedstrijd. De voorstellingen in de Limburgse dag 26 juni. hoofdstad vinden plaats op vrijdag 22, zaterdag 23, zondag 24 en dins- 1 foto ANP Marcel van Hoorn È"fpt W - 4&: 'jp fi.ll 3» 2 overnachtingen incl. ontbijt - Gratis gebruik panoramasauna Gratis parkeren en wifï Evèn buiten het centrum gelegen Verblijf t/m 28 september 2012 vaniJtee^ J2522Ï3IE Westcord Hotel Delft Delft 137 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur - 16.00 uur zo 12.00 - 16.00 uur "Prijs ö.b.v. 2-persoonsbezetting en excl. reserveringskosten 12,50 per boeking, Kijk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 20 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5