Geen subsidie voor kledingbank GroenRijk Middelburg gaat na bijna drie maanden weer open WALCHEREN r Kerntransport zonder problemen almanak Natuurliefhebber WOENSDAG 20 juni 2012 17 Zonnebloem Middelburg 40 jaar actief 20 Nieuwe architectuur in oude stijl 22 Koppejan: 'Blijkbaar onderkennen politici niet dat een dergelijke organisatie hard nodig is' door Emile Calon MIDDELBURG - Blijkbaar onderken nen politici niet dat een organisa tie als de Kledingbank hard nodig is. Met die woorden reageert voor zitter Susannah Koppejan op het besluit van het dagelijks bestuur van de gemeente Middelburg om geen financiële ondersteuning te geven. De beide colleges van Veere en Vlissingen moeten officieel nog een besluit nemen, maar de kans is zeer groot dat ze het Middelburg se standpunt volgen. Wethouder Marin de Zwarte (Vlissingen) laat via een woordvoerder weten dat hij sympathiek staat tegenover de instelling maar wel vindt dat het om een particulier initiatief gaat. De stichting had de gemeenten om een eenmalige subsidie ge vraagd. De Stichting Kledingbank Zeeland opent komende zaterdag officieel een uitgiftecentrum aan de Raven- steijnweg in het voormalige ge bouw van het ROC. De Kleding bank is een initiatief van een aan tal kerkgenootschappen en is in het leven geroepen omdat er, al dus Koppejan, onder een deel van de bevolking behoefte is aan goe de kleding omdat 'ze daar het geld niet meer voor hebben'. Volgens haar is er goed uitzien zeer belang rijk. Als voorbeeld noemt ze kinde ren die gepest worden als ze op school steeds in afdankertjes ver schijnen. „Ook om succesvol te sol liciteren is het belangrijk dat men sen er goed verzorgd uitzien." B en W van Middelburg geven fi nanciële steun omdat op grond van de Wet Werk en Bijstand mensen bijzondere bijstand kun nen krijgen voor kleding en schoei sel. Ook zijn er volgens het college 'meerdere particuliere initiatieven waar op een goedkope wijze kle ding wordt aangeboden. Tot slot stelt het dat binnen de begroting geen geld beschikbaar is om over te maken naar de Kledingbank. Die organisatie moet volgens het college zelf in staat zijn om vol doende geld op te halen. Koppejan stelt in een reactie dat de kleding bank de enige organisatie is waar mensen gratis kleding kunnen krij gen. „Bij andere organisaties moet worden betaald en is vaak te zien dat het om gedragen kleding gaat." pagina 18 en 19: 'Alleen politici zien de noodzaak niet' door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Bij- GroenRijk in Middelburg wordt keihard ge werkt. Iedereen is in de weer om ervoor te zorgen dat het tuincen trum volgende week donderdag (28 juni) weer open kan. Het is dan bijna drie maanden na die 5e april, de dag dat een kleine brand voor grote gevolgen zorgde. Alles zat onder het roet. „We dach ten toen nog: een paar dagen schoonmaken en tweede paasdag weer open", zegt medewerker Nel- leke van Dis. De schade bleek veel groter. Alles moest schoonge maakt, van de grond tot het dak. De hele inventaris was onverkoop baar. Van Dis: „De eerste drie we ken hebben we alles eruit gehaald. Daarna is er zo'n drie weken schoongemaakt. Vervolgens zijn we weer gaan inrichten." Eén geluk bij een ongeluk: Groen Rijk kan de veranderingen die toch al in de planning zaten, nu al realiseren. Zo is de entree ver nieuwd en komt er vlak daarnaast een winkel met verse bloemen. Verder is de afdeling zijden bloe men uitgebreid en verhuisd naar de ruimte naast de entree. Om plaats te maken voor de nieuwe en tree, verhuizen de kantoorruimtes naar een nieuwe aanbouw. Van Dis is blij dat de zaak weer open gaat. „We hebben door de brand een heel seizoen gemist. Ge lukkig zijn we niet lang in zak en as blijven zitten. We kregen ook veel positieve reacties. Ik heb heel erg veel zin om weer open te gaan en klanten te helpen." BORSELE - Transport van nucleair materiaal vanuit Borssele naar Frankrijk is dinsdagmiddag zonder problemen door Zeeland getrok ken. Bij het Mallardspoorviaduct over de A58 bij Lewedorp was een politiemacht aanwezig om proble men aan te pakken. De politie hoefde niet in actie te komen. Marloes Veldhorst zet de vazen en bloempotten op z'n plek. HEINKENSZAND Streekfonds stimuleert innovatie Om nieuwe initiatieven in de ge meente Borsele een duw in de rug te geven, is de Stichting Streek fonds Land van Borsele opgericht. Deze volgende stap in het project Land van Borsele is dinsdag be kendgemaakt tijdens de Land van Borsele Borrel in Hoedekenskerke. „Het streekfonds wordt een finan ciële bron waaruit initiatieven wor den gestimuleerd", zegt Sandra Dekker van Land van Borsele. MIDDELBURG Inbraak in woning aan Radenhove Tussen afgelopen zaterdag 14.00 uur en dinsdag 10.00 uur is ingebro ken in een woning aan de Raden hove in Middelburg. De ongewenste bezoekers hebben een deur opengebroken. Daarop hebben zij de woning door zocht, aldus de Zeeuwse politie. Voor zover nu bekend zijn er geen goederen uit de woning weggeno men. De politie heeft de zaak in on derzoek. foto Lex de Meester 3S35532E3S9SS2: Tip? redactie@pzc.nl De collega van het Goese kantoor gaat er prat op een echte natuurlief hebber te zijn. Met foto's op Face- book laat ze zien apetrots te zijn op alles wat groeit en bloeit in haar tuin. Zelfs een vlieg doodslaan doet ze niet, want ook dat beestje heeft een functie in de natuur. Wenkbrauwen werden gefronst toen de printer die dag maar liefst 350 velletjes van een of ander rapport over de toekomst van de Oosterschelde uitbraakte. 'Daar is een heel bos voor nodig', zei de plaatsvervangend chef veront waardigd. De natuurliefhebber moest met het schaamrood op de kaken erkennen dat zij op deprintknop had gedrukt. Maar het gaat over de Oosterschel de, was haar verweer. Das ook na tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17