PIP-siliconen niet giftig' buitenland9 prominent ij Hoopvol gesprek met Iran loopt vast Herstart voor Frans kabinet 500,- inruilkorting voor uw oude bank! B Bon voor e Bon voor een gratis brochure dinsdag 19 juni 2012 "5» Brits onderzoek naar risico's van ondeugdelijke borstimplantaten MOSKOU - Iran en de wereldmach ten zijn er gisteren, op de eerste dag van hernieuwde gesprekken over het nucleaire programma van Iran, niet uitgekomen. Rusland en de EU spreken van moeizame ge sprekken, die plaatsvinden in Mos kou. Volgens de Russen zijn de posities van Iran aan de ene kant en de zes wereldmachten aan de andere kant 'moeilijk te verenigen'. De EU zei dat er sprake was van een 'gespannen uitwisseling van vi sies'. De onderhandelingen gaan vandaag verder. De gesprekken begonnen gisteren hoopvol. Volgens diplomatieke bronnen zou Iran een compromis aangeboden krijgen waarbij het in staat gesteld zou worden uranium te blijven verrijken, maar minder dan het islamitische land nu doet. Iran zou ook alle verrijkingsactivi teiten in de ondergrondse faciliteit in Fordo moeten staken en die moeten sluiten. De Iraanse president Ahmadi- nejad meldde daarop op zijn web site dat Iran bereid zou zijn de ver rijking van uranium tot 20 procent te staken als Europa garandeert dat het land kernbrandstof krijgt voor zijn reactoren. Iran zegt verrijkt uranium te ge bruiken voor energieopwekking, maar het kan ook worden ge bruikt voor kernwapens. PARIJS - De Franse socialistische re gering heeft gisteren haar ontslag ingediend, zoals gebruikelijk is na parlementsverkiezingen. President Franqois Hollande heeft premier Jean-Marc Ayrault onmiddellijk weer aangesteld en hem gevraagd een nieuwe regering te vormen, die vermoedelijk bijna identiek zal zijn aan het oude kabinet. De socialisten en hun naaste bond genoten hebben 314 van de 577 ze tels in de Nationale Vergadering ge wonnen. De UMP van ex-presi- dent Nicolas Sarkozy en haar bondgenoten zakte van 304 naar 229 zetels. Hollande beschikt over een ruime meerderheid om zijn plannen door te voeren, zonder concessies te hoeven doen aan linkse radica len. Gesterkt door het krachtige binnenlandse mandaat kan hij meer verzet bieden tegen het voor al door Duitsland voorgestane strenge bezuinigingsbeleid. De nieuwe Franse regering staat voor genoeg uitdagingen. De schul den zijn enorm en het werkloos heidscijfer is onlangs gestegen tot 10 procent, het hoogste sinds der den jaar. „Het werk dat voor ons ligt, is immens. Niets zal gemakke lijk zijn", zei premier Ayrault, die de financiële staat van Frankrijk 'moeilijk' noemde. Borstimplantaten van Franse fabrikant vormen geen gevaar voor gezondheid. PIP-implantaten hebben grote re kans om te scheuren. Britse gezondheidsdienst liet 240.000 implantaten onder zoeken. LONDEN - Borstimplantaten van de Franse fabrikant Poly Implant Prothèse (PIP) zijn geen bedrei ging voor de gezondheid. Ook als de protheses scheuren, zijn er geen risico's. De siliconengel is niet giftig of kankerverwekkend, staat in een gisteren gepubliceerd rapport van de Britse nationale ge zondheidsdienst NHS. De NHS waarschuwt wel dat de PIP-implantaten twee keer zo veel kans hebben om te scheuren als borstimplantaten van andere fabri kanten. Producent PIP had om de kosten te drukken een ongeautori seerd soort siliconengel gebruikt. De gebruikte siliconen waren be doeld voor industriële doeleinden en niet voor medische. Wereldwijd hebben ongeveer 400.000 vrouwen de ondeugdelij ke implantaten van PIP gekregen. Afgelopen jaar werden de prothe ses van de markt gehaald uit vrees dat ze zouden scheuren en de sili conen in het lichaam terecht zou den komen. Veel landen hebben vrouwen aangeraden de implanta ten te laten verwijderen. De leider van het Britse onder zoeksteam, professor Bruce Keogh, sprak daarom van een 'ongeloof lijk zorgwekkende tijd voor vrou wen'. Ongeveer 47.000 Britse vrou wen hebben implantaten van PIP en de Britse regering vroeg Keogh vorig jaar december uit te zoeken wat de precieze gevaren waren. Keogh heeft 240.000 implantaten van verschillende merken onder zocht. Ook bestudeerde hij gege vens uit andere landen, waaronder Frankrijk en Australië. Uit zijn on derzoek is gebleken dat de PIP-im plantaten sneller scheuren dan die van andere merken. De implanta ten vormen op de lange termijn echter geen gezondheidsrisico en zijn niet giftig. Hoe landen omgaan met de PIP-implantaten wisselt. Frankrijk bijvoorbeeld heeft gezegd de ver wijdering van de implantaten bij 30.000 vrouwen te vergoeden. De Britse regering heeft gezegd dat alle implantaten die vergoed zijn, door de NHS kosteloos kunnen worden verwijderd. Britse vrou wen die echter zelf betaald heb ben voor hun implantaten, moe ten zich wenden tot de kliniek waar ze behandeld zijn. In Tsje chië voert de regering nog overleg met verzekeraars over de kosten voor de verwijdering van de im plantaten. De Inspectie voor de Gezondheids zorg in Nederland heeft het rap port gistermiddag ontvangen. „We gaan het zorgvuldig bestuderen en komen zo spoedig mogelijk met een reactie", liet een woordvoer der weten. Volgens de inspectie zijn er in Ne derland zeker 2.700 PIP-implanta ten verkocht. De inspectie voelde in 2008 nattigheid en overwoog om importeur Rofil aan te spre ken. „Maar gezien een aantal ande re lopende belangrijke dossiers in die periode en beperkte capaciteit, is dit destijds niet direct opge pakt", zei een woordvoerder in maart. Warm bruin Gratis brochure? 0341- 26 06 76 L www.prominent.nu Specialist in lekker zitten We hebben ergonomisch zitten en volslagen ontspannen loungen bij elkaar gebracht. Drie functies in één bank: zitten, relaxen, slapen en alles wat ertussen zit. Dankzij de hoge kwaliteit, gaat u jarenlang van uw bank genieten. Elke dag. Ontdek dus snel de nieuwe collectie relaxbanken en profiteer deze week van 500 euro retour!* Kom snel naar de showroom of bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure. MULTI FUNCTIONEEL ONTWERP .1 r— Taupe Oranje zitten Geldig bij aanschaf van een bank op maat. Niet geldig i.< slapen n. andere acties. Bezoek een winkel bij u in de buurt Klant contact center I» 34 uur per dng, 6 dagen perw Alkmaar Rijnstraatii7 Heerlen In de Hengelo CC vonrh np al-.pi.iak geopend. Almerr IO-IB2C. :n Handweg 133 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Rlngoven 16 Beneden-Leeuwen Heemstraweg 46 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Cruquius Spaarneweg 26 Capelle a/d llssel Hoofdweg 4 Ooetinchem Havenstraat 150 Den Haag Waldorpstraat 504 EmmenNijbracht47 Goes Albert Plesmanweg ie Voor iédere bezoeker %t et een leuke a isboerweg 16 noogeveen Groenewegenstraat 4 Hoogezand Hazenleger 7 Houten Duwboot 22d Katwijk Lageweg 35e Leeuwarden Willemskade 52 Naaiden Energiestraat 14a Nunspeet Laan 24 Groeneveldselaan 19 Venlo Nijmeegsewegi2 oop Afrika'- Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermonóscweg 58b ij WijchenEdisonstraat; oordenweg 6 Wolvega industrieweg 10c Zaandam Westzijde 1723 Roermond UcduLsJ 3urghcffweg n Zutphen Cerritsenweg 8 Roosendaal Oostplein 17a Zwolle Stadionplein 6 (In FC Zwolle sta :enlle Uaairi Maandag gesloten Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het past 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de grat Naam Adres j Postcode Plaats j Telefoon E-mail Zonder postzegel opstu Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uitte proberen. Zo ziet u direct of het past 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q Mevr Adres j Postcode Plaats Telefoon 1 ~j E-mail I wk25_P2_pzc Zonder postzegel opsturen naar. Prominent. Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9