'Flitsontslag' levert miljarden op binnenland 17 ACP stemt in met politie-cao Isoleercel te vaak gebruikt KRAS.NL: dé MADEIRA-specialist Willem-Alexander bezoekt Expo KRAS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 I5cPm dinsdag 19 juni 2012 RIJSWIJK - Leden van politievak- bond ACP hebben gistermiddag in gestemd met het akkoord dat poli tiebonden eerder sloten met minis ter Ivo Opstelten over de poli tie-cao. Uiteindelijk stemden 110 van de 140 afgevaardigde stemge rechtigden voor het akkoord, zo maakte voorzitter Gerrit van de Kamp bekend. Dat deden de leden wel met pijn in het hart, zei hij. „Gevoelsmatig was een grote meer derheid tegen het akkoord, omdat er onrust is over hoe dingen nu in de organisatie gaan", zei hij. „Als leden uitsluitend hun gevoel zou den volgen, zou het een 'nee' zijn geworden." Er zou binnen de poli tie weinig vertrouwen zijn dat de leiding de gemaakte afspraken na komt. Ook is het de leden een doorn in het oog dat er in de cao voor gemeente- en provincieperso- neel is afgeweken van de door de overheid vastgestelde nullijn voor ambtenaren. De ACP is een van de vier politie bonden die over het akkoord moesten stemmen. De VMHP en de ANPV hebben al ingestemd. De NPB stemt vandaag. In het ak koord staat dat zwaar en specialis tisch werk extra wordt beloond, maar in ondersteunende afdelin gen komt er de komende jaren geen geld bij. door Judith Jansen ROTTERDAM - Psychiatrische patiën ten worden te vaak en te lang op gesloten in isoleercellen. Het komt zelfs voor dat ze worden opgeslo ten omdat ze weigeren mee te wer ken aan behandeling of omdat ze de regels niet opvolgen, terwijl dat officieel geen reden mag zijn voor isolatie. Dat ontdekte klinisch psy chologe Irina Georgieva van het Erasmus MC tijdens haar promo tieonderzoek. Psychiatrische patiënten mogen wettelijk gezien alleen worden op gesloten als ze een gevaar vormen voor zichzelf of voor een ander. „Maar in de instelling waar ik on derzoek deed, zag ik dat het bij voorbeeld al gebeurde als een pa tiënt weigerde een ander shirt aan te trekken als dat vies was", aldus Georgieva. Zij vindt dat patiënten bij opname zelf moeten aangeven hoe ze behandeld willen worden op het moment dat ze een gevaar vormen voor zichzelf of anderen: door noodmedicatie (platspuiten in de volksmond) -of door opslui ting. Volgens Georgieva geven de meeste patiënten de voorkeur aan noodmedicatie terwijl de meeste behandelaars juist denken dat dat ingrijpender is voor patiënten. In 2010 duurde een verblijf in een separeercel in Nederland gemid deld 63 uur, iets minder dan drie dagen. Ter vergelijking: in Duits land ligt dat gemiddelde op 6,6 uur en in Noorwegen op 3 uur. Werkgevers kunnen makkelijker en goedkoper van vaste werknemers af door Hans Certsen DEN HAAC - Minister Henk Kamp van Sociale Zaken heeft zijn plan nen gepresenteerd voor het 'flits- ontslag', zoals het gisteren meteen door de FNV werd betiteld. Werk gevers kunnen makkelijker en goedkoper van vaste werknemers af, en de nu nog gangbare ontslag vergoedingen maken plaats voor een veel lager 'transitiebudget', dat bedoeld is voor om- en bijscholing en voor begeleiding naar ander werk. De vakbeweging sabelde Kamps voorstellen gisteren onmiddellijk neer. Volgens de MHP en het CNV lossen ze geen problemen op de ar beidsmarkt op, maar wordt de werknemer vogelvrij verklaard als werkgevers voortaan mensen kun nen ontslaan zonder voorafgaande toestemming van het UWV of de kantonrechter, zoals Kamp wil. Het is aan werknemers om naar de rechter te stappen als ze het on eens zijn met aangezegd ontslag. Een groep arbeidsrechtdeskundi gen kraakte de plannen vorige week al af omdat ze gebaseerd zou den zijn op 'borrelpraat' over een te starre arbeidsmarkt. Maar volgens de demissionaire mi nister van Sociale Zaken is er wel degelijk een groot probleem in Ne derland. Oudere werknemers ver anderen niet meer van baan om dat ze anders hun recht op royale ontslagvergoedingen verliezen. Te gelijkertijd komen jongere werkne mers en flexwerkers moeilijk aan een vast contract, omdat de werk gever bang is voor hoge kosten bij ontslag. Kamp denkt dat probleem op te lossen door de ontslagbe scherming voor ouderen te ver minderen. Flexwerkers en mensen zonder vast contract krijgen juist meer bescherming, omdat ook zij recht krijgen op een vergoeding als de werkgever van hen af wil. Het gaat om een kwart maandsala ris per gewerkt jaar, te besteden aan scholing. De plannen van Kamp zijn een uit werking van afspraken uit het Len teakkoord tussen de regeringspar tijen CDA en WD en de opposi tiepartijen Christenunie, D66 en Groenlinks. De maximale duur van de ww-uitkering blijft 38 maanden, maar daarvan komen de eerste zes maanden straks voor rekening van de werkgever. Daar door is de Staat de lachende derde. Die is, als de plannen doorgaan, vanaf 2014 jaarlijks een miljard eu ro minder aan ww-uitkeringen kwijt. De versoepeling van het ont slagrecht zorgt voor een stijging van de arbeidsproductiviteit met 0,4 procent, ofwel 2,5 miljard euro meer welvaart per jaar, zo rekende Kamp gisteren voor. Kamp is niet bang dat werkgevers de versoepeling van het ontslag recht massaal gaan gebruiken om dure oudere werknemers te lozen. Ze zijn in de toekomst weliswaar minder kwijt aan ontslagvergoe dingen, maar daar staat de ver plichting om de eerste zes maan den van de ww-uitkering te beta len tegenover. Volgens Kamp zijn werkgevers daardoor per saldo niet goedkoper uit. Kamp wil de plannen nog voor de zomer in de Tweede Kamer bespre ken, zodat hij eind dit jaar met ver der uitgewerkte wetsvoorstellen kan komen. YEOSU - De Nederlandse vlag wappert als het volkslied wordt gespeeld op de Yeosu Expo in Zuid-Korea. Expo 2012 staat in het teken van 'de levende oceaan en de kust'. En dat is een thema naar mijn hart, zei de aanwezige prins Wil lem-Alexander gisteren. Tussen de grote wereld- expo's in Sjanghai (2010) en Milaan (2015) mag Zuid-Korea op de meer bescheiden Expo 2012 in Yeosu laten zien waar zij goed in is. Gedragen door 's lands elektronicagiganten en scheepsbou wers en groene innovatiedrang is er een futuris tisch expopark gebouwd. foto EPA wsgteseasssmmmesmsBSBmssefflmsmmmmmsmffiitmsassgssssBm Fly-drivé Madeira - Paul do Mar 8 t/m 15 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 1 juli t/m 29 oktober 4-sterren hotel direct aan zee en op ca. 400 m van het centrum! tips: Santana, Porto da Cruz, Funchal, Camara de Lobos en Ribeira Brava inclusief vlucht, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/38127 Fly-drive Madeira - Quinta Jardim Serra 8 t/m 15 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 1 juli t/m 22 oktober verblijf in een 5-sterren hotel ge vestigd in een schitterend landhuis! tips: Funchal, natuurreservaat Ribeiro Frio, Camara de Lobos en Calheta incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38108 Excursiereis Verrassend Madeira 8 t/m 15 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 2 juli t/m 29 oktober keuze uit een 3- of 5-sterren hotel! met o.a. excursies naar Eira de Serrado, Monte, Porto Momz en Santana inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en excursies o.l.v. een deskundige gids Zie www.kras.nl/verrassendmadeira Fly-drive Kleurrijk Madeira 8 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 5 juli 1/m 29 oktober verblijf in 3- en 4-sterren hotels! tips: Santana met de typsiche 'Madeira- huisjes', de hoogvlakte van Paul da Serra, Monte en de levendige hoofdstad Funchal incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto w.kras.nl/74719 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon ienzii anders vermeld- Prijzen zijn exclusieI reserveringskosten en Calamiteiienfonds. ss-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7