'Leerlingen in regio houden' 181 zeeland Rugpijn na aanrijding Piet Vogelaar als je Tocht door Land van Saeftinghe 'm nodig hebt! 1 few. almanak Galgenhumor Jubileumstichting praat verder over activiteiten 2014 De Verrekijker krijgt nieuwe asfaltlaag Eric Vaarzon Morel door Martijn de Koning OOSTBURG - De West-Zeeuws- Vlaamse basisschoolbesturen Sco- ba en Escalda pleiten voor een campagne om te voorkomen dat ouders van kinderen kiezen voor een Belgische school. Het Sluise B en W ziet daar het nut wel van in en heeft het opzetten van zo'n campagne opgenomen in de on langs opgestelde onderwijsvisie. Tegelijkertijd beseffen alle betrok kenen dat het lastig is de concur rentiestrijd aan te gaan. De enkele tientallen West-Zeeuws-Vlaamse kinderen die in België naar school gaan, doen dat om uiteenlopende redenen: hun ouders gingen daar ook naar school of werken daar, ze vinden het onderwijs er beter of ze profiteren van de mogelijkhe den om hun kinderen voor weinig geld een hele dag te laten opvan gen. Vooral tegen dat laatste is moeilijk te concurreren, weet Scoba-direc- teur Henk Verweg. „Wij zouden van onze scholen ook graag een soort kindercentra maken, waar leerlingen de hele dag kunnen ver blijven. Maar buitenschoolse op vang wordt momenteel alleen maar duurder en het gat met Bel gië dus groter." De gemeente Sluis is toch bereid om mee te kijken hoe eventueel 'dagarrangementen' (opvang van '7 tot 7') kunnen wor den opgezet. De ouders die wegens 'een bepaal de beeldvorming' voor België kie zen, zijn misschien nog wel over te halen, hoopt Verweg. „We mer ken dat die soms beelden in hun hoofd hebben over Nederlands en Belgisch onderwijs die echt niet kloppen." Een campagne onder met name ouders van peuters moet duidelijk maken dat ook de West-Zeeuws-Vlaamse basisscho len heel wat te bieden hebben. Hoe de campagne er precies uit komt te zien, is binnenkort onder werp van gesprek tussen Escalda, Scoba en de gemeente. Overigens lopen op scholen in Nieuw-Namen en Koewacht al ex perimenten waarmee de gang naar Belgische scholen gestopt moet worden. Kinderen van 2,5 tot 4 jaar krijgen daar gratis op vang en onderwijs. Doel is dat ouders daarna bijna automatisch voor die school kiezen en zelfs dat Belgische ouders, wegens de 'loss ere' benadering van. de kinderen, voor Nederlands onderwijs kie zen. Onderwijs in Sluis pleit voor campagne dinsdag 19 juni 2012 emmadorp - Stichting Het Zeeuw se Landschap houdt woensdagoch tend een excursie door het Ver dronken Land van Saeftinghe. Om 9.30 uur start de tocht onder lei ding van een gids bij het Bezoe kerscentrum Saeftinghe aan de Emmaweg 4 in Nieuw-Namen. Deelname aan de tocht door dit schorren- en slikkengebied kost zes euro. De excursie duurt drie uur en is niet geschikt voor kinde ren onder de tien jaar, zwangeren en mensen die slecht ter been zijn. IïuaïS Restauratie-assistente Suzanne Durenkamp (voorgrond) met haar tante en leermeester (op de steiger) aan het werk in het Oosterscheldemuseum van Yerseke. foto Eddy Westveer biervliet - Een 41-jarige man uit de gemeente Middelharnis heeft flinke rugpijn overgehouden aan een aanrijding met een 32-jarige Pool op de N61 bij Biervliet. De 41-jarige kon maandagochtend rond 7.00 uur op de kruising met de afslag Biervliet/Hoofdplaat een aanrijding met een busje met Pool se inzittenden niet meer voorko men. De bestuurder van dit busje, de 32-jarige Pool, bleek onder in vloed van alcohol. Hij kreeg een rij verbod van één uur. Tip? redactie@pzc.nl Voetbal maakt een hoop los in de so ciale media. Moet Bert van Marwijk weg, wat is er toch gebeurd in 'de Groep' en voor wie moeten we nu jui chen? Wie zijn oranjekater wil ver drinken in leedvermaak kan terecht bij het witte, tweetende vogeltje: Zo zou Van der Wiel Ronaldo niet kun nen volgen. Behalve op Twitter. Er gaan geruchten over een rondvaart door de grachten in een...duikboot. Sneijder wil de naar de pers lekkende oranjemol aanpakken. Zou het gaan om Van Bommol. Het zou geheel in stijl zijn als Joan Franka - wie was dat ook al weer? - onze jongens toe zingt bij thuiskomst. Een twitteraar zag toch nog iets positiefs: Neder land was de meest constante ploeg van het EK. ijzendijke - De Stichting Zeeuws-Vlaanderen, die de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen in 2014 voorbereidt, zet een volgen de stap richting het organiseren van activiteiten in dat jubileum jaar. Na drie bijeenkomsten waar bij iedereen ideeën kon opperen, wordt op maandag 25 juni in het Mauritshof in IJzendijke dieper in gegaan op een aantal initiatieven. Dat moet uiteindelijk leiden tot de oprichting van werkgroepen. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Met name de indieners van ideeën wordt gevraagd te komen en zich aan te melden via de site www.zeeuws-vlaanderen2014.nl. WS,EVt Vlietstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614082 - Bij ziekenhuis "De Honte" sint-jansteen - De Verrekijker in Sint-Jansteen is woensdag afgeslo ten voor alle verkeer. Ook vandaag is er al verkeershin- der. Op beide dagen worden er as- falteringswerken uitgevoerd aan het gedeelte van De Verrekijker tussen de verkeerslichten aan de N290 en de voetgangersoversteek plaats nabij Neckermann. Eerst wordt het fietspad voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Fietsers worden omgeleid. Het overige ver keer kan nog wel passeren. Woens dag is dat niet meer zo, want dan wordt het wegdek voorzien van een nieuwe asfaltlaag. De afslui- z ting is van 6.00 tot 17.00 uur. Flamenco-gitarist Eric Vaarzon Morel, achterkleinzoon van de schilder, zal volgende week vrijdag bij de presentatie van het gerestaureerde werk Gezicht op de Haven van Yerseke aanwezig zijn. Zijn vader en kunstschilder Wim Vaarzon Morel is er ook en zal iets vertellen over zijn grootvader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50