Boosheid om maatregelen tegen clubs Hennep op zolder van brandpand Belgische belangstelling voor skihal ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 19 juni 2012 17 r'ZC Plamuur op doek, dat zie je niet vaak 18 en 19 Deel van Hulster raad vindt 'straf voor Kloortje en SAR buiten alle proporties door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De aantijgingen tegen showband Kloortje en tafel tennisclub SAR dat ze hun clubge bouw verhuren voor andere activi teiten, zijn volledig uit de lucht ge grepen. Het besluit van B en W dat de verenigingen een subsidie van 25.000 euro moeten terugbetalen is dan ook onterecht. Dat is de over tuiging van raadslid Stan de Bakker (Algemeen Belang Groot Hulst). Hij trekt die conclusie na een ge sprek met de betrokkenen. De Bak ker heeft de verenigingen inmid dels aangeraden een aanklacht we gens smaad in te dienen tegen dege nen die de beschuldigingen de we reld in hebben geholpen. En zou er wel iets van waar zijn, dan nog is de opgelegde sanctie buiten alle proporties, vindt De Bakker. Nadat het clubgebouw afbrandde, gaf de gemeente Hulst Kloortje en SAR 25.000 euro voor een nieuw clubgebouw. Bovendien staat de ge meente garant voor een lening van 60.000 euro. Ook die garantstelling willen B en W nu intrekken. Con tractueel is vastgelegd dat de clubs hun gebouw niet mogen verhuren voor andere activiteiten. Dit om de uitbaters van de nabijgelegen Hon- tenissehal niet het brood uit de mond te stoten. „Gaf de gemeente vorig jaar niet zelf het slechte voorbeeld", betoogt De Bakker, „door de huldiging van sportlieden niet in Den Dullaert te houden, maar in het Reynaertcolle- Onafhankelijk raadslid Jos van Eek heeft er ook moeite mee dat de ver enigingen een week voordat ze offi cieel op de hoogte werden gebracht al op de gemeentelijke website kon den lezen wat hun boven het hoofd hing. René van Domburg (Progressief Hulst) vindt dat B en W beter eerst met de betrokkenen hadden kunnen praten, alvorens ac tie te ondernemen. Jo van Remortele (Groot Hontenis- se) geeft het college echter gelijk. „Ze hebben zich gewoon niet aan de afspraken gehouden. Wethou der Frank van Driessche noemt de kwestie 'een vervelende zaak'. Hij wijst erop dat er in november al een gesprek is geweest naar aanlei ding van berichten over verboden activiteiten in het clubgebouw. De clubs zouden in een officieel ver zoek om toestemming vragen, maar dat is volgens de wethouder niet gebeurd. Van Driessche: „Van daar ons besluit. Inmiddels heb ik hen nog eens uitgenodigd voor een gesprek. We wachten even af" TERNEUZEN - De brand in de voor malige seksshop 69 aan de West- kolkstraat is waarschijnlijk ont staan in een hennepkwekerij op zolder. In de nacht van zondag op maan dag woedde daar een felle brand, die het pand grotendeels verwoest te. De politie doet verder geen me dedelingen over de toedracht, maar bevestigt wel dat er een hen nepkwekerij in het pand is aange troffen. Buren hoorden rond 23.45 uur een harde knal, vermoedelijk als ge volg van een explosie. De vlam men sloegen kort daarop uit het dak. De brandweer rukte uit met drie bluswagens en een hoogwer ker. Door de naastgelegen panden nat te houden, wist de politie te voorkomen dat die ook in de hens vlogen. De huurpanden liepen wel waterschade op. Een uur na aankomst aan de West- kolkstraat kon de brandweer het sein 'brand meester' geven. Wel moest nog enige uren worden na geblust. In de vroege ochtend laai de het vuur zelfs nog even op. Niemand raakte bij de brand ge wond. De begane grond en twee etages brandden geheel uit. De oor zaak van de brand wordt nader on derzocht. In het pand, dat op de hoek van de Westkolkstraat en de Korte Dijkstraat staat, zat tot het najaar 2006 seksshop 69. De brandweer bestrijdt het vuur dat uit het dak van de voormalige seksshop 69 op de hoek van de Westkolkstraat en de Korte Dijkstraat in Terneuzen taat. foto Chris Platteeuw OOSTBURG 'Nieuwe supermarkt én uitbreiding AH kan' Het Sluise college ziet mogelijkhe den voor zowel een uitbreiding van Albert Heijn in Oostburg als de vestiging van een nieuwe super markt in het centrum van de Een- hoomstad. B en W antwoorden dit op een vraag van raadslid Francois Babijn (Lijst Babijn). Beide ontwikkelin gen moeten wel op elkaar worden afgestemd, oordeelt het college. CADZAND-DORP Dorp heeft eigen hartdefibrillator Cadzand-Dorp heeft sinds kort de beschikking over een AED, een hartdefibrillator. Die hangt in de hal van café-restaurant De Hemel se Vrede aan de Mariastraat. De lo kale dorpsraad en EHBO houden daarom gratis cursussen voor het leren bedienen van het apparaat en het geven van hartmassage. Die zijn op 12 en 13 september. Opge ven via info@dorpsraadcadzand.nl. door Wout Bareman TERNEUZEN - Na eigenaar Nicky Broos van Skidöme in Rucphen heeft ook de Belgische vastgoedon dernemer Tom Leyers uit Antwer pen zich gemeld voor de overna me van de exploitatie van skicen trum Snowbase in Terneuzen. Hij heeft zich bij de Vlaamse eige naar Olivier Beherman gemeld. Leyers wil in Terneuzen samen werken met skileraar Robert Blachaer, die eerder een eigen pis te had in Gent. De twee weten zich gesteund door de Vlaamse sportfederatie Bloso. Ze kennen Snowbase goed. Blanchaer gaf er skiles, onder anderen aan de kinde ren van Leyers. De twee willen, net als Broos van Skidöme trou wens, zo snel mogelijk aan de slag in Snowbase. Leyers: „We hopen op korte termijn overeenstem ming te bereiken over overname van de exploitatie. Alles moet vóór het begin van het nieuwe seizoen - in september - geregeld zijn." Hij wil (een deel van) het perso neel direct weer in dienst nemen. Dat is ook Broos van plan. Enkele medewerkers van Snowbase wer ken nu al in Rucphen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49