Tuincentrum wil uitbreiden 5gisEa 181 zeeland In de Spar komt Rilland elkaar tegen Symposium over jeugd en toekomst N-Beveland „0»^ Piet Vogelaar als je Piet%i NETIETSMM* Restaurant De Eetkamer www.eetkamermiddelburg.nl GroenRijk in 's-Heer Hendrikskinderen door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tuin centrum GroenRijk in 's-Heer Hendrikskinderen wil dit en vol gend jaar gefaseerd uitbreiden. Zo krijgt de entree een facelift, wordt er een nieuw magazijn gebouwd en komt er een groot gedeelte ver koopruimte bij. „We zijn al een heel eind met de gemeente", zegt mede-eigenaar John Zwartepoorte, tevens direc teur van de gelijknamige BMW-dealer. Hij is nu ongeveer een jaar bij de bedrijfsvoering van GroenRijk betrokken en ziet er een uitdaging in om het tuincen trum weer in de kijker te spelen. Het was tijd dat er weer eens wat gebeurde, zegt hij. „We willen er meer een jaarcentrum van maken, waar mensen in elk seizoen te recht kunnen. We hebben nu bij voorbeeld jacuzzi's en badjassen in het assortiment, maar in decem ber ook vuurwerk. Dat vindt ook de gemeente prettig, omdat het dan uit het stadscentrum weg is." Afgelopen voorjaar is er ook vijf honderd vierkante meter aan bui- tenplanten bijgekomen en door die uitbreiding van het assorti ment in combinatie met enkele aanpassingen is het bezoekers aantal al aanzienlijk toegenomen, weet Zwartepoorte. „We zitten nu rond de 85.000 a 90.000 bezoekers per jaar. Uit een postcode-onder zoek is ook gebleken dat meer mensen van Walcheren (de Groen- Rijk-vestiging daar is recent door brand getroffen, red.) en uit de om geving Rilland ons weten te vin den. Dat heeft te maken met mond-tot-mondreclame." Het gaat dus goed met het tuincen trum, dat overigens al veel langer wilde uitbreiden. Er was ooit spra ke van dat zou worden uitgeweken naar een andere locatie, maar dat bleek qua ontsluiting toch lastig. Ook is de huidige locatie niet mak kelijk te herontwikkelen vanwege de geluidscontour van de Nieuwe Rijksweg die langs het bedrijf loopt Woningbouw is daardoor al uitgesloten. „Maar we zitten nu ook helemaal niet verkeerd, zeker niet nu we kunnen uitbreiden", zegt Zwartepoorte. Ondanks de economische crisis heeft GroenRijk geen klagen. Je ziet dat mensen toch aan de gang gaan met hun tuin." De uitbreiding staat voor dit en volgend jaar gepland. Eerst is dë entree aan de beurt, daarna het nieuwe magazijn ('een goed maga zijn is onontbeerlijk') en in de tweede helft van volgend jaar de verkoopruimte, feitelijk een grote kas. „Vooral daarmee gaan we zorg vuldig om, want we willen niet dat omwonenden er last van heb ben", zegt Zwartepoorte. dinsdag 19 juni 2012 Gert Rap en Vivian Dagevos op het decor van de tentoonstelling in het Historisch Museum de Bevelanden. Naast hen staan een oude ringbas, een trommel en het vaandel van de muziekvereniging Euphonia. foto Willem Mieras Repetitie van Euphonia in 1985. 'm nodig hebt! 1 door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Heeft de jeugd de toekomst nog? Die variant op het geijkte gezegde lanceert professor dr. Bas Levering als titel voor zijn bijdrage aan het Noord-Beve- landsymposium, het jaarlijkse con gres van de gemeente. Het symposium is vrijdag 7 sep tember in dorpshuis De Pomp- weie in Kortgene. Bas Levering is lector algemene pedagogiek bij Fontys Hogescholen in Tilburg. Hij was ook drie jaar gastprofessor aan de Universiteit van Gent en doceerde aan universiteiten over de hele wereld. Levering promo veerde in 1988 op 'Waarden in op voeding en opvoedingsweten schap. Pleidooi voor een uitdagen de pedagogiek'. Hij heeft een lange lijst boeken op zijn naam staan. De gemeente heeft Levering ge vraagd over jeugd en toekomst te spreken gezien het toekomstper spectief van Noord-Beveland en overig Zeeland: in een klimaat van ontgroeing, vergrijzing en steeds kleinere huishoudens, waar liggen dan de mogelijkheden van Zeeuw se jongeren? De lezing zal elementen bevatten als normen en waarden, gemeen schapszin, gebiedsgebondenheid en ontwikkelingskansen. Het is de plek waar heel Rilland komt: de Spar supermarkt van ondernemer Car lo de Neve. En dan heb je het over een gemeleerd ge zelschap mensen. „Brabanders, im port, streng gelovigen, arbeidsmi granten, ze komen hier allemaal", zegt De Neve, terwijl hij even stopt met de laad- en losactivitei- ten. Het assortiment producten is aangepast op de vraag van die bon te verzameling. Het Poolse bier Tyskie en de Poolse worstjes zijn tijdelijk uit de schappen maar ko men terug. „De vorige leverancier kreeg last van de crisis. We zijn in onderhandeling met een andere", DE KRANT IN RILLAND vertelt hij. Vier jaar geleden nam Vlissinger De Neve de zaak aan de Hoofdweg over. „Het kwam op mijn pad, ze vroegen me." De Ne ve en zijn Yvonne werden in het begin nog met argusogen bekeken, want de Rillanders hadden de er varing dat die ondernemers 'van buiten' maar kort blijven. Die tijd hebben ze achter de rug. „We ble ven. En we zijn meer dan alleen een supermarkt, we doen ook veel in het dorp. We zijn betrokken bij het schooltuintjesproject. Met Sin terklaas hebben we elk jaar weer een andere actie, zoals het decore ren van speculaaspoppen." De Spar zit overigens al jaren in Rilland. Ko de Goffau ('Ko van de Spar') heeft al onder meerdere Spar-bazen gewerkt. Al medio ja ren zestig was er een supermarkt op het dorp. Rilland liep heel even voor op de rest van Nederland. „Die is toen grondig verbouwd en was zeer modern voor die tijd", weet De Goffau nog. Verslaggeefster Lilian Dominicus houdt gedurende de maand juni kantoor in Rilland-Bath. Doel is om een evenwich tig beeld te krijgen van het dorp, waar de afgelopen jaren veel is gebeurd. Tips? Bel 0650668394 of mail l.dominicus@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44