Auto's weren uit centrum Yerseke' BEVELANDEN/THOLEN Kerk in de steigers Beschonken man uit Kapelle veroorzaakt frontale botsing Bliksem slaat in almanak Galgenhumor DINSDAG 19 juni 2012 17 PZC Al 25 jaar liefde voor de muziek 18 en 19 Herinrichting kruising moet automobilist 'dwingen' om doorgaande route te kiezen door Rob Paardekam yerseke - In een poging zoveel mo gelijk doorgaand verkeer weg te houden uit het centrum van Yerse ke, wil de gemeente de kruising van de Vierstraat, Molendijk en Havendijk aanpakken. Op dit moment kunnen automobi listen die Yerseke via de Molendijk binnenkomen ongehinderd door rijden om vervolgens via het ge noemde, onoverzichtelijke, kruis punt in het centrum te belanden. De gemeente vindt dat ongewenst vanwege de smalle straatjes in de dorpskern. B en W streven ernaar het centrum zoveel mogelijk auto- luw te houden. Volgens het college zijn er twee ge schikte routes die het doorgaande verkeer zou kunnen nemen. Ener zijds is dat de route langs de Welle- weg, Langeville, Marijkelaan en Molenlaan. Een alternatief is de route over de Havendijk. De herinrichting van de kruising moet ervoor zorgen dat mensen die bij de Welleweg rechtdoor rij den, en nu dus vaak in het cen trum terecht komen, automatisch die laatste route nemen. Om dit voor elkaar te krijgen, wordt de be staande afrit naar de Havendijk verbreed en komt er een doorgaan de lijn van de Molendijk op de Ha vendijk. De Vierstraat komt haaks op deze doorgaande route te staan. De Langeville en de Koningin Julia- nastraat krijgen aparte aansluitin gen op de Vierstraat. Op die ma nier wordt de huidige vijfsprong als het ware omgevormd tot twee aparte kruisingen. Volgens de ge meente zal de situatie daarmee een stuk overzichtelijker worden. Gelijktijdig met de herinrichting van de kruising, krijgt de Molen dijk rode fietssuggestiestroken aan beide zijden van de weg. De ge meente wil daarmee een uniform beeld creëren, want de andere doorgaande route (Marijkelaan) is ook al zodanig ingericht. De gemeente wil de herinrichting van de kruising voor het eind van het jaar hebben afgerond, omdat anders de subsidie van de provin cie vervalt. poortvliet - In Poortvliet wordt hard ge werkt om de toren van de kerk van de Her steld Hervormde Gemeente weer in opperbes te staat te brengen (foto). Dat gebeurt op kos ten van de gemeente, want die heeft de to rens van de verschillende kerken in haar be zit. VVD-raadslid Jack Werkman deed vorige week het voorstel om deze torens over te dra gen aan de diverse kerkgenootschappen, zo dat zij de complete gebouwen in hun bezit hebben. „De torens vormen op dit moment een grote kostenpost voor de gemeente", stel de hij. „Dat past niet in het financieel duurza me beleid dat wij willen voeren." Werkman kreeg weinig bijval. „Dit is wel een heel gemakkelijk doelwit om op te besparen", zei Jaap Hage (CU). Volgens CDA'er Gert-Jan Boudeling zitten de kerkgemeenten er niet op te wachten dat zij de torens in hun bezit krij gen. foto Ronald den Dekker yerseke - Op de Postweg bij Yerse ke zijn maandagochtend twee per sonenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Een 45-jarige automobilist uit de gemeente Kapelle reed, samen met zijn passagier, richting Yerse ke. In een bocht net buiten de be bouwde kom verzuimde hij de bocht te volgen en reed rechtdoor. Daardoor botste hij frontaal op een tegemoetkomende auto, die werd bestuurd door een 51-jarige man uit Yerseke. De 45-jarige Kapellenaar bleek te hebben gedronken. Hij is ter plaat se aangehouden. Hij kreeg boven dien een rijverbod en een proces verbaal. Zijn bijrijder en de 51-jari- ge Yersekenaar hadden nekklach- ten. Ze zijn naar het ziekenhuis ge bracht voor onderzoek. koewacht - Het schaap Jul van Danny van Oost uit Koewacht is maandagochtend geëlektrocuteerd door de bliksem. Het dier, dat in een schuur aan de Klapstraat stond, is grotendeels verbrand. Van Oosts andere schaap Jut raak te door de klap van de inslag in pa niek. Van Oost hield de 5,5 jaar oude Jut en Jul uit hobby: „Super- lieve dieren. Ze hielden het gras kort," aldus Van Oost. Voetbal maakt een hoop los in de so ciale media. Moet Bert van Marwijk weg, wat is er toch gebeurd in 'de Groep' en voor wie moeten we nu jui chen? Wie zijn oranjekater wil ver drinken in leedvermaak kan terecht bij het witte, tweetende vogeltje: Zo zou Van der Wiel Ronaldo niet kun nen volgen. Behalve op Twitter. Er gaan geruchten over een rondvaart Tip? redactie@pzc.nl door de grachten in een...duikboot. Sneijder wil de naar de pers lekkende oranjemol aanpakken. Zou het gaan om Van Bommol. Het zou in geheel stijl zijn als Joan Franka - wie was dat ook al weer? - onze jongens toe zingt bij thuiskomst. Een twitteraar zag toch nog iets positiefs: Neder land was de meest constante ploeg van het EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43