20! zeeland AVV Beheer halveert huur winkels Vlissingen Trossen los Verkeer anders naar centrum van Vlissingen dinsdag 19 juni 2012 De BRU 17 dankt zijn naam aan het mosselschip van broers Leen en Willem van den Berge. De we duwes van de gebroeders verrichten morgen de of ficiële opening door symbolisch de trossen los te gooien. VLISSINGEN - Het centrum van Vlis singen wordt verkeerstechnisch an ders ingedeeld. De gemeente neemt maatregelen om verkeers stromen richting de binnenstad te bevorderen. Veel heeft te maken met de komst van de Zee Allee, de weg die bezoekers aan Vlissingen via het water naar de binnenstad leidt. Vanaf 2014, als de weg wordt aangelegd, worden bezoekers niet meer door de Paul Krugerstraat ge stuurd, maar slaan zij na de Keer sluisbrug linksaf en dan over het Scheldeterrein richting de Aagje Dekenstraat. Die straat wordt van wege de verkeersveiligheid aange merkt als eenrichtingsweg. Aan sluitend op de Aagje Dekenstraat krijgt de Coosje Buskenstraat juist verkeer vanuit beide richtingen. Met deze maatregel wil de gemeen te meer automobilisten naar par keergarage De Fonteyne krijgen. CMPgM—1 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - AW Beheer in Vlis singen bestrijdt leegstand van win kels door ze voor de halve prijs te verhuren. Hoeveel panden de vastgoedbe heerder bezit in de Vlissingse bin nenstad, weet Jorgen Geurts van AW Beheer niet precies. Maar het zijn er heel wat. Zeker op A-loca- ties, zoals tussen de Lange Zelke en de Kleine Markt. En juist daar ontstond de laatste maanden zo veel leegstand. „Dat is niet alleen erg voor de winkelier, maar ook voor de eigenaar. ]e bent een dief van je eigen portemonnee. En dan heb ik het nog niet eens over van dalisme. Zodra een winkel leeg staat, wordt alles gesloopt." Daarom probeert Geurts een ande re tactiek: hij benadert onderne mers, met name in Middelburg, en biedt ze een winkelpand in Vlis singen aan voor de helft: van de prijs. „Dan kunnen ze het een tijd je aanzien, in het zomerseizoen. Misschien verdienen ze wel zo goed dat ze blijven. Dan kunnen ze altijd nog de volle huur gaan be talen. Die is in Vlissingen sowieso al lager dan in Middelburg." Eén ondernemer heeft al een win kelpand in de Walstraat betrok ken, de Eetwinkel van 't Hof Wel gelegen. Drie kledingzaken volgen nog. Geurts: „En als iemand een hartstikke mooi concept heeft, met écht toegevoegde waarde, maar nog geen geld om huur te be talen, dan wil ik zelfs daar over na denken." Geurts herleidt zijn tactiek naar het kip-en-het-eiverhaal. „Als er veel winkels gevuld zijn, dan komt er meer publiek en dat trekt weer nieuwe ondernemers aan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40