Spinnen voor de zeehondjes P i n j© 11 g Zeehondjes SummerSale* betaalbare brilmode berco 19 tilroeoptiek aantrekkelijk shoppen i4 dinsdag 19 juni 2012 Met enige regelmaat spoelen er op het strand in Renesse kleine zeehondjes, zogeheten huilers, aan. Voor 500 euro kan zo'n dier geadopteerd worden en kan dan aansterken in de Zeehondencrèche. -Sc i.-- Beachcycling Renesse beleeft za terdag 23 juni zijn tweede edi tie. Het evenement houdt in: 4 uur spinnen op het terras van strandpaviljoen Zuid Zuid West in Renesse. De opbrengst komt ten goede aan de Zeehonden crèche in Pieterburen. door Ali Pankow Sunny, Ralfj Ellen en Claire waggelden eerst nog wat aarzelend over het strand nadat de deurtjes van hun kisten waren opengezet, maar wel dra snoven ze de zilte lucht van de zee op en versnelden ze gretig hun tempo. Het was een vertederend tafereeltje vorig jaar begin november op het strand van Renesse. Vier zeehond jes kregen hun vrijheid terug nadat zij enkele maanden in de Zeehon- déncrèche in Pieterburen waren aangesterkt. „Daar doen we het voor en natuur lijk ook omdat het een geweldig leuk sportief evenement is: voor de deelnemers zelf, maar ook voor de bezoekers die alle fietsers komen aanmoedigen", zegt Claire van der Reijnst. Zij is - samen met haar zus Chantal van Gils met wie zij Vakan tiepark Schouwen runt - een van de initiatiefnemers van de Beachcy- ding Renesse. De dames weten zich bij de organi satie verder gesteund door Panda van der Horst van Beachweb Sports in Renesse, de vrijwilligers Remco den Ouden, Peter-Jan Het weer werkte niet echt mee vo rig jaar bij de eerste Beachcycling Renesse. Het kon de pret niet druk ken. Het evenement leverde toch 3.500 euro op voor het goede doel. fotomontage Rolant Quist topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar Schouten en het echtpaar Rolf en Ellen Spinneken, twee Duitse gas ten op Vakantiepark Schouwen. Met een zekere regelmaat spoelen op het strand bij Renesse kleine zeehondjes, zogeheten 'huilers', aan die het spoor bijster zijn gewor den. Vaak zijn ze behoorlijk ver zwakt. Het adopteren van een zee hondje kost circa 500 euro. Daar voor krijgt het dier goede zorg in de Zeehondencrèche om na enkele maanden met een hernieuwde le venskans weer de zee in te duiken. De eerste Beachcycling Renesse vo rig jaar bracht 3500 euro op voor dit goede doel. „Dat bedrag willen we minstens weer bijeen krijgen", laat Van der Reijnst weten. De in schrijving voor de veertig fietsen op het terras van Zuid Zuid West is vrijwel vol, maar met een beetje op schuiven, kunnen er altijd nog wel enkele deelnemers bij. De spinning- marathon begint om 10.00 uur. Voorafgaand houdt voorzitter Frans Prins van de dorpsraad Ren esse een toespraak. Daarna wordt van de deelnemers verwacht dat zij zich vier lang in het zweet trappen. „Tenminste, iedereen mag in zijn ei gen tempo fietsen hoor. Het hoeft geen slijtageslag te worden." Van der Reijnst voegt er aan toe dat de verzorging uitstekend zal zijn: vol doende water, fruit, energierepen en natuurlijk passende muziek om de motivatie erin te houden. Deel name houdt in: een minimale bij drage per fiets van 79 euro voor twee personen. Dat is inclusief de verzorging tijdens de marathon en deelname voor twee personen aan het pastabuffet dat aan het einde van de middag wordt geserveerd. Personen die niet willen fietsen, maar wel met het buffet mee wil len eten, betalen 7,50 euro per per soon. Verder kan iedereen voor 2,50 euro meedoen met de verlo ting van een naam voor een zee hondje. Trekking om 14.30 uur. 'i' Wij zijn uw begemming Vernieuwde menukaart Tapasgerechten Mosselen brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR Boulevard Bankert 132 - Vlissingen 0118 412500 - info@hoteldeleugenaar.nl www.hoteldeleugenaar.nl anders eten BIERVLIET Man uit Middelhamis gewond bij ongeval BIERVLIET - Een 41-jarige man uit de gemeente Middelharnis heeft flinke rugpijn overgehouden aan een aanrijding met een 32-jarige Pool op de N61 bij Biervliet. De 41-jarige kon maandagochtend rond 7.00 uur op de kruising met de afslag Biervliet en Hoofdplaat een aanrijding met een busje met Poolse inzittenden niet meer voor komen. De bestuurder van dit busje, de 32-jarige Pool, bleek onder invloed van alcohol. Hij kreeg een rijver bod van één uur. EMMADORP Tocht door Land van Saeftinghe Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt woensdagochtend een excur sie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Om 9.30 uur start de tocht onder leiding van een gids bij het Bezoe kerscentrum Saeftinghe aan de Em- maweg 4 in Nieuw-Namen. Deelname aan de tocht door dit schorren- en slikkengebied kost zes euro. De excursie duurt drie uur en is niet geschikt voor kinderen onder de tien jaar, zwangeren en mensen die slecht ter been zijn. RITTHEM Rondleidingen door Fort Rammekens Vandaag beginnen rondleidingen in en rond Fort Rammekens bij Rit- them. Een natuurgids van het IVN vertelt over het fort en de omge ving. Tot en met 28 aug. zijn er rondleidingen op dinsdagavond om 19.30 uur en, t/m 30 sept., op zondag om 14.00 uur, met uitzon dering van zondag 9 september. Kaartjes zijn op de dag zelf te koop bij het fort. Staatsbosbeheer organi seert excursies over de restauratie van het fort op 20 september en 18 oktober. Aanmeldingen bij k.leeftink@staatsbosbeheer.nl. WOLPHAARTSDIJK Kampioenschap jonge politiehonden De Koninklijke Nederlandse Poli tiehond Vereniging (KNPV) Zee land organiseert zaterdag het Zeeuws kampioenschap voor jon ge honden. Het programma bestaat uit: opzoeken van personen en voorwerpen opzoeken in het bos, springoefeningen, het weigeren van voedsel en stil zijn. De honden zijn in opleiding en hebben nog geen certificaat. Het kampioen schap is vanaf 9.00 uur gratis te be zoeken. Het wordt gehouden aan de Pietweg 6 tussen Wolphaarts- dijk en Arnemuiden. SCHARENDIJKE Kunst, koffie en muziek in de kerk De Zeeuwse Staties, geschilderd door Jeltje Hoogenkamp en het werk van Jopie Minnaard zijn nog t/m zaterdag 23 juni te bezichtigen in de Bethlehemkerk in Scharendij- ke. De kerk is open op di., do., vrij. en zat. van 11.00 tot 15.00 uur. Er zijn gastvrouwen- en heren aanwe zig en de koffie staat altijd klaar. Zaterdag treedt om 14.30 uur het Schouws Koperensemble op onde- re leiding van Henk Blom. WEMELDINGE Meevaren met zeilschip De Avontuur Geïnteresseerden kunnen meeva ren met de originele Zeeuwse tweemast zeilklipper. Het is een stabiel zeilschip van 38 meter lang en beschikt over een lounge met bar. De Avontuur vertrekt donder dag om 18.30 uur vanaf de Oostelij ke Kanaalweg in Wemeldinge. Toe gangskaarten zijn bij het VW-kan- toor in Goes en Wemeldinge te koop voor 20 euro. VLISSINGEN Lezing over huidkanker In het Vlissingse ziekenhuis wordt vanavond een lezing gegeven over huidkanker. Er zijn diverse deskun digen aanwezig die tips en informa tie geven. Dermatoloog dr. Anne- mie Galimont en huidtherapeut Annemarie Zuiderent vertellen over verschillende oorzaken van huidkanker en instanties waarvoor zij werkzaam zijn. De lezing duurt van 19.30 tot 21.30 uur. VLISSINGEN Rolstoelboulevardloop vanaf Ter Reede De Stichting Dag van de Ouderen en de Stichting Werkt voor Oude ren houden woensdag de traditio nele rolstoelboulevardloop in Vlis singen. Ook scootmobielers zijn welkom. Verzamelen om 18.30 uur bij Ter Reede aan Vredehoflaan. De organisatie zoekt nog vrijwilligers om rolstoelen te duwen; aanmel den bij J. Berrevoets tel. 0118-448452. lange vorststraat - goes E u Bikkembergs Love Moschino 1 0 u 5 MODA UOMO D1 Z*1 Z'"N frankie Morello Jacob Cohén Blauer Q. Q Aeronautics Milita 1 Empono Armani Aimani Jeans 1 Rock Revival "e JE tf) -Q Ganzepooitsirast 4461JX' Goa, T0113 21 9: 1 7 Tor All Mankind 1 Hydrogen 01 s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39