Beeld rijpt op basis gedicht f Lezing over toekomst van Noord-Beveland 181 if®1 Piet Vogelaar V als je IV, Rabelink 'slaat' eerste paal Maarstraat Beachcycling Renesse SCHOUW Buurtdiensten start met zes medewerkers dinsdag 19 juni 2012 InetibtsmeeR Restaurant De Eetkamer www.eetkamermiddelburg.nl TT 'm nodig hebt! t ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink 'slaat' woensdag om kwart over 11 's ochtends de eerste paal voor het project Maarstraat in Zierikzee. Daarmee geeft hij de aftrap voor de bouw van een kleinschalig nieuwbouwproject bestaande uit winkelruimtes en appartementen op wat lange tijd als 'gat van Zierik zee' te boek stond. Alles wordt in oude stijl opgetrokken. Ook het pleintje wordt opgeknapt. Peter Kodde van Delta Makelaardij ver wacht dat mei volgend jaar de bouw klaar is. Er zijn op dit mo ment nog twee appartementen te koop. Voor de bedrijfsruimten zijn al huurders gevonden, maar wor den nog wel investeerders gezocht. Zie ook: www.deltamakelaardij.nl. Wilma van der Lee toont etsen zonder zuren De Kunstschouw is te veel omvat tend voor volledigheid, maar prik kelt wel om deze week naar eigen voorkeur diverse facetten te belich ten. Vandaag: klein grafiek. door Ali Pankow Het eerste dat opvalt bij het binnenkomen in het koetshuis van Hofstede Mon Plaisir in Burghsluis is een ge dicht. Wilma van der Lee schreef het toen ze 65 jaar werd in februa ri dit jaar: In '47 geboren Veel gedaan en veel verloren Bedenk ik Bedenk ik dat- Bedenk ik dat wat Bedenk ik dat wat mij rest mij zeer dierbaar is Zij maakte er het schilderij Thuis bij: een vrij abstracte verbeelding van wat een robuuste boom met vertakkingen zou kunnen zijn. „Zo gaat het vaak. Meestal is er eerst het gedicht en maak ik er la ter een schilderij of ets bij. Dat moet even rijpen. Soms verwerk ik de tekst in de afbeelding. Paul van Ostaijen is daarin een lichtend voorbeeld voor mij", vertelt de beeldend kuntenares uit Groede. Met 4 uur spinnen zaterdag 23 juni op het terras van strandpaviljoen Zuid Zuid West hopen de initiatiefnemers weer minstens 3500 euro bijeen te laten trappen voor de Zeehondencrèche in Pieterburen. Het is nog niet bekend of boegbeeld Lenie 't Hart erbij zal zijn. Zij exposeert op deze locatie niet alleen haar grafiek van klein for maat, maar maakt de bezoekers ook graag deelgenoot van het maakproces. „Als ik hier nou toch de hele week ben, kan ik de uren ook nuttig gebruiken. Laat ik de monstraties en workshops geven", stelde Van der Lee voor. De organi satie reageerde enthousiast. Zo laat zij elke ochtend zien hoe haar mi lieuvriendelijke techniek van etsen zonder zuren werkt, 's Middags tu- sen 13.30 en 16.30 uur brengt zij tij- WESTERSCHOUWEN dens een workshop de deelnemers iets bij over composeren, graveren en drukken. „In Nederland is de marge ruimer, maar in België heeft een ets maximaal 49 afdruk ken, anders wordt het een poster", leert Van der Lee.Bij Mon Plaisir zijn onder meer ook de natuur-zij- den objecten - Vuurvogels - van Mariolène Fikkers-Van Rijckevor- sel te zien, felgekleurde Lepelaars van Brenda Smeele en de confron terende wereld van Christiaan Drost verbeeld als paradijs dat ver wordt tot een hels paradijs. Wilma van der Lee demonstreert het afdrukken. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive- land is gisteren Buurtdiensten van start gegaan. Het gaat om een zus je van Buurtzorg, dat inmiddels een paar jaar actiefis in deze regio. Richt Buurtzorg zich vooral op ver pleging en verzorging in de wijk, de nieuwe organisatie levert aller lei hulp in en om huis: van huis houdelijk werk tot boodschappen en administratie. Vooralsnog wordt met zes mensen gestart en wordt gewerkt vanuit de locaties die Buurtzorg heeft in Zierikzee en Renesse. Volgens Linda Struijk van Buurtdiensten staan mensen bij de nieuwe organisatie centraal. Info: www.buurtdiensten.nl. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Heeft de jeugd de toekomst nog? Die variant op het geijkte gezegde lanceert professor dr. Bas Levering als titel voor zijn bijdrage aan het Noord-Beve- landsymposium, het jaarlijkse con gres van de gemeente. Het symposium is vrijdag 7 sep tember in dorpshuis De Pomp- weie in Kortgene. Bas Levering is lector algemene pedagogiek bij Fontys Hogescholen in Tilburg. Hij was ook drie jaar gastprofessor aan de Universiteit van Gent en doceerde aan universiteiten over de hele wereld. Levering promo veerde in 1988 op 'Waarden in op voeding en opvoedingsweten schap. Pleidooi voor een uitdagen de pedagogiek'. Hij heeft een lange lijst boeken op zijn naam staan. De gemeente heeft Levering ge vraagd over jeugd en toekomst te spreken gezien het toekomstper spectief van Noord-Beveland en overig Zeeland: in een klimaat van ontgroening, vergrijzing en steeds kleinere huishoudens, waar liggen dan de mogelijkheden voor Zeeuwse jongeren? De lezing zal elementen bevatten als normen en waarden, gemeen schapszin, gebiedsgebondenheid en ontwikkelingskansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38