Tijdelijke natuur op bedrijventerrein SCHOUWEN-DUIVELAND Varkensruggen leggen Beschonken Kapellenaar (45) veroorzaakt frontale botsing almanak Galgenhumor DINSDAG 19 juni 2012 17 Spinnen voor zeehondjes 18 en 19 Gebiedjes mogen geen belemmering vormen voor vestiging van nieuwe bedrijven door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Zierikzee is volgend jaar wellicht twee natuurgebiedjes rijker. De gemeente Schou- wen-Duiveland onderzoekt of het mogelijk is om grote stukken braakliggend bedrijventerrein om te vormen tot tijdelijke natuur. Het gaat om bedrijventerrein Straalweg II en het Business Park. Het laatste terrein wordt momen teel bouwrijp gemaakt; Straalweg II is al eind 2010 gereed gemaakt voor bouwing. „Sinds die tijd is er niets verkocht", zegt Peter van San té van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Met het aanleggen van tijdelijke natuur slaat de gemeente twee vlie gen in één klap. „Beide terreinen liggen langs uitvalswegen. Met mooie natuur geef je een visite kaartje af." Bovendien past het in het gemeentelijke streven om het vergroten van de biodiversiteit op het eiland te stimuleren. Het aanleggen van tijdelijke na tuurgebieden is recent makkelijker gemaakt door de overheid. Voor betreffende gebieden kan een uit zondering worden gemaakt op de flora- en faunawet, zodat geen re kening hoeft te worden gehouden met zeldzame dieren- of planten soorten. Een hobbel die nog wel moet worden genomen is de Na tuurbeschermingswet. Volgens Van Santé kan dit mogelijk voor problemen zorgen omdat de be treffende gebieden dicht bij de Oosterschelde liggen, een Natu- ra2000-gebied. Samen met Stich ting Landschapsbeheer Zeeland, de Zeeuwse Milieufederatie, de provincie en het waterschap onder zoekt de gemeente of er een garan tie kan worden afgegeven dat de natuurgebieden geen beperkingen voor bestaande en nieuwe bedrij vigheid gaan opleveren. Mocht dit lukken, dan kijkt de gemeente wel ke soort natuur aangelegd zou kun nen worden. Tot slot moeten de kosten in kaart worden gebracht. Van Santé: „Waarschijnlijk kan de natuur met gesloten portemonnee worden aangelegd, omdat er bespaard kan worden op maaikosten op de braakliggende grond." De gemeente verwacht dat het on derzoek komend najaar wordt afge rond. ZIERIKZEE - Een stratenmaker legt zogenaam- ingericht als tijdelijke parkeerplaats. Die moet selboomgaard betaald parkeren ingevoerd. De kei afkeurde. Een varkensrug is een betonnen de 'varkensruggen' op een terrein aan de Ba- meehelpen de parkeerdruk in het centrum op extra parkeeerruimte aan de Baden Powell- hindernis voor auto's, die de parkeerruimte den Powellweg in Zierikzee. Deze lap grond, te vangen als het Havenplein dit najaar auto- weg ontstond toen het gemeentebestuur de begrenst. Eind van de maand gaat de tijdelijke achter het voormalige Huis van Nassau, wordt vrij wordt gemaakt. Daarna wordt op de Mos- plannen voor de vestiging van een Actionwin- parkeerplaats open. foto Dirk-Jan Gjeltema YERSEKE - Op de Postweg bij Yerse- ke zijn maandagochtend twee per sonenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Een 45-jarige automobilist uit de gemeente Kapelle reed, samen met zijn passagier, richting Yerse- ke. In een bocht net buiten de be bouwde kom reed hij rechtdoor. Daardoor botste hij frontaal op een tegemoetkomende auto, die werd bestuurd door een 51-jarige man uit Yerseke. De 45-jarige Kapellenaar bleek te hebben gedronken. Hij is ter plaat se aangehouden. Hij kreeg boven dien een rijverbod en een proces verbaal. Zij bijrijder en de 51-jarige Yerseke- naar hadden nekklachten. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht voor onderzoek. KOEWACHT Schaap Jut in paniek na plotse dood Jul Het schaap Jul van Danny van Oost uit Koewacht is maandagochtend geëlektrocuteerd door de bliksem. Het dier, dat in een schuur aan de Klapstraat stond, is grotendeels ver brand. Van Oosts andere schaap Jut raakte door de klap van de inslag in paniek. Van Oost hield de 5,5 jaar oude Jut en Jul uit hobby: „Su- perlieve dieren. Ze hielden het gras kort", aldus Van Oost. Voetbal maakt een hoop los in de so ciale media. Moet Bert van Marwijk weg, wat is er toch gebeurd in 'de Groep' en voor wie moeten we nu jui chen? Wie zijn oranjekater wil ver drinken in leedvemiaak kan terecht bij het witte, tweetende vogeltje: Zo zou Van der Wiel Ronaldo niet kun nen volgen. Behalve op Twitter. Er gaan geruchten over een rondvaart Tip? redactie@pzc.nl door de grachten in een...duikboot. Sneijder wil de naar de pers lekkende oranjemol aanpakken. Zou het gaan om Van Bommol. Het zou in geheel stijl zijn als Joan Franka - wie was dat ook al weer? - onze jongens toe zingt bij thuiskomst. Een twitteraar zag toch nog iets positiefs: Neder land was de meest constante ploeg van het EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37