>rt 131 Mandy Kasse wordt achtervolgd door pech Bral sterk in open water zwemmen swb dinsdag 19 juni 2012 3 'Er waren momenten dat de teller ruim boven de vijftig opliep. Wat Brian van Goethem boekte zijn der- m$ faf- bikkelen' de zege van het seizoen, maar pas zijn eerste in een wegwedstrijd. Brian van Goethem foto Mark Neelemans Brian van Goethem komt alleen over de finish in de straten van Zuiddorpe. door Henk de Winter MIDDELBURG - Mandy Kasse klokte twee keer de snelste tijd in dè heats met haar Ford Fiesta tijdens de derde race voor het Nederlands rallycross kampioenschap. Die prestatie was goed voor de beste startpositie (pole position) in de fi nalerace van haar klasse, de Tou ringcars. De Veerse verscheen daar na echter niet meer aan de start. Problemen met de oliedruk en temperatuur van de motor, hield haar raceauto in het rennerskwar tier. In de Supenöoo klasse trok ken Marcel Snoeyers uit Tholen en Peter van de Wege uit Zuiddorpe er samen op uit. Snoeyers had in zijn Renault Clio de leiding van start tot finish. Van de Wege (Toyota Yaris) reed lange tijd op de tweede plek, tot aan het moment dat de versnellingsbak twee tot drie keer in zijn vrij sprong. „Dat kostte me meters en de tweede plek. Daar baal ik be hoorlijk van." De Belg Davy van den Branden, rij dend op de derde plaats, zag de Ya ris iets vertragen. „Ik dacht: Peter heeft problemen en dit is mijn kans." Van den Branden dook met een in het gaatje naar plaats twee. Hij gaf daarbij Van de Wege nog een behoorlijke tik mee op het mo ment dat hij zijn Citroën C2 naast de Yaris van Van de Wege drukte. De Yaris zocht nog even de zand bak op. Marcel Snoeyers gaat aan de lei ding in het NK Rallycross op de voet gevolgd door Van den Bran den en Van de Wege. In de Formu la rallyracing Sprint klasse is Sjak- ko de Visser uit Sluiskil op een achtste plaats geëindigd en Jeroen Ferket op een zevende plek. UITSLAGEN DUIVENSPORT Vroegste meldingen Chateaudun met 6127 oude duiven: 1,2. J. Daane (West Souburg), 3. J. van Goethem (Clinge), 4. Gebr. Scheele (Ter- neuzen), 5. Comb. Antheunisse (Vlissingen), 7. M. Clement (Kamperland), 8. K. Kwekkeboom (Nieuw&St.Joosland), 9,11. W. Blom (Noord- gouwe), 10. W. de Witte (Goes), 12. M. de Poorter (Sluis), 13. E. van Acker&Zn (St.Jan- steen), 14. Comb. A&H. Neve (Biervliet), 15. H. Koks (Goes). JUDO Beverwijk. Toradoshitoernooi. Twaalf jaar, tweede plaatsen voor Josca de Boer (-42 kilo) en Delano Mol (-38 kilo). Tien jaar. Vierde plaats voor Thymen Waterman (-27 kilo). SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1.1e hoofdvogel en 2e zijvo gel: P. Overbeeke (Ellewoutsdijk), 2e hoofdvo gel en 4e kal, J. Kopmels ('s-Gravenpolder), 1e zijvogel en 2e kal, W. de Puyt (Ovezande) 1e kal, H. Jansens (Oudelande), 3e kal, C. Boon man ('s-Heerenhoek). Wip 2. 1e zijvogel, W. de Puyt (Ovezande), 2e zijvogel, J. Raas (Kwa- dendamme) to- TENNIS Serooskerke. Praktijk Swaagerdubbeltoer- nooi 35+. Finales. Mannendubbelspel. MD5: G. Jansen/S. Slager-A. Lourens/P. Schipper 6-7 6-4 10-3. MD6: M. de Klerk/R. van Ruiten-F. Snijdërs/T. Snijders 6-2 6-3. Vrouwendubbel spel. VD6: R. Fredriks/B. van Gameren-M. Martens/M. van Prooijen 6-3 6-2. Gemengd- dubbelspel. GD6: P. de Waard/T. Snijders-B, van Gameren/P.P. van Gameren 6-4 4-6 10-6. MIDDELBURG - Charlotte Bral heeft zaterdag in Vriezenveen sterk ge presteerd tijdens de eerste wed strijd zwemmen in open water. De zwemster van ZC Koewacht be haalde op de twee kilometer schoolslag een tweede plaats. Ze werd wel eerste bij de jeugdzwem- mers. Bral werd tweede op de 500 meter schoolslag. Thijmen van de Beek zwom op de 1 km schoolslag bij de junioren 1 t/m 4 naar een eerste plaats. Simone de Rijcke beleefde haar open-water-debuut en deed dat met een zesde plaats. Een dag later kwamen de Zeeuw en in actie in Spaarnwoude. Thijmen van de Beek werd eerste op de 500 meter schoolslag. Op de 1 kilometer schoolslag was Thijmen van de Beek goed voor een vijfde plaats. Ook Eline Nijs- kens kwam op verschillende on derdelen in actie, maar zwom niet in de prijzen. MIDDELBURG RIA W ontvangt AA Gent en CSKA Het veld van voetbalclub RIA W uit Westdorpe is zondag 8 juli het toneel van een heuse topontmoe ting. Aan de Kapittelstraat treden om 16.00 uur de Belgische eerste klasser AA Gent en het Bulgaarse CSKA Sofia tegen elkaar in het strijdperk voor een vriendschappe lijk duel. CSKA is eenendertigvou- dig kampioen van Bulgarije en won de beker elf keer. Terneuzenaar Tom Boere maakt sinds dit jaar deel uit van de selec tie van AA Gent De spits speelde eerder bij Ajax. KRABBENDIJKE Skeelerwedstrijd om Krabbendijke Trofee In de straten van Krabbendijke strijden de skeeleraars woensdaga vond om de Krabbendijke Trofee 2012. Deze wedstrijd is voor C-rij- ders, veteranen en vrouwen en de start is om 20.30 uur in de Dorps straat De race gaat over 30 minu ten en drie rondes. Voorafgaand aan deze wedstrijd is er ook nog startgelegenheid voor pupillen en kadetten/junioren. Hun wedstrijd begint om 20.00 uur. SEROOSKERKE Jansen en Slager winnen tennistoernooi Bij het Praktijk Swaagerdubbeltoer- nooi hebben tennissers Gert Jan sen en Steef Slager het dubbelspel in de 5-categorie gewonnen. Het als eerste geplaatste koppel won in de finale met 6-7 6-4 en 10-3 van Alex Lourens en Paul Schipper. Het toernooi van tennisvereniging Zer Oirts in Serooskerke werd spe ciaal voor 35+'ers georganiseerd. Het mannendubbelspel 6 was voor Martin de Klerk en Richard van Ruiten. Het vrouwendubbelspel 6 was een prooi voor Ria Fredriks en Bernadette van Gameren. MIDDELBURG Nutswerk-rensters op podium Zoeterwoude Na afloop van de wielerronde van Zoeterwoude stonden twee ren- sters van het Zeeuwse Team Nuts- werk op het podium. De sprint voor de eerste plaats werd gewon nen door Suzanne de Goede van Skil/Argos, net voor Joukje Braam en Melanie Woering van Nuts- werk. De- Nutswerk-rensters wil den als eersten de laatste bocht door, maar daar stak de Goede een stokje voor. De winnares eindigde zaterdag als 78e in het klassement van de Ster Zeeuwsche Eilanden. ROOSENDAAL Kartteam IKM wint BitemediaCup Kartteam IKM uit Middelburg is zondag kampioen geworden in de BitemediaCup in Roosendaal. Tij dens de kwalificatieronde zette Ru ben Boutens de snelste tijd neer en mocht zo vanaf polepositie starten. Ieder half uur werd er gewisseld van rijder en kart Het team had na de eerste stint een voorsprong van zo'n vijftien seconden opgebouwd. Die werd niet meer weggegeven door Cuma Kastaci, Ivo van Eg- mond en Dave Adriaanse, waar door het Zeeuwse team het kam pioenschap binnenhaalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31