Brian van Goethem wint 'echte' wedstrijd 301 sport Daniek Witlox pakt brons in toestelfinale Voorverkoop voor duel Zeeuws elftal-Lierse SK Zwemmer Scherbeijn pakt drie titels tijdens juniorenkampioenschap Drie keer goud voor X-Treme op NK in Apeldoorn Havendagen Terneuzen 1 dinsdag 19 juni 2012 door Janny Vermeule ROTTERDAM - De Zeeuwse turnaf- vaardiging heeft goede resultaten behaald tijdens de Ahoy Cup in Rotterdam. De KNGU hield naast de NK's voor alle disciplines ook de Ahoy Cup voor de turnsters die het beste hadden gepresteerd het afgelopen seizoen. Vijf turnsters van Turnschool Zee land uit Vlissingen kwamen in ac tie. Een bronzen medaille was er voor de bondskampioen Daniek Witlox bij de toestelfinale op vloer. Op sprong en balk werd ze zesde en op brug zevende. Bij de talentendivisie pupil 1 greep Min- nah Sharifi op vloer met een vier de plek net naast het eremetaal. Op sprong en balk werd zij zeven de. Kelly en Wendy Goedegebure (beiden junioren eerste divisie) en Lisa Hendrikse (senior tweede di visie) kregen te maken met een be hoorlijke tegenstand. Kelly Goede gebure turnde een sterke wed strijd en werd tiende. Ook plaatste zij zich voor twee toestelfmales. Bij deze finales behaalde ze op brug de vijfde plaats én op vloer werd ze achtste. Wendy Goedege bure moest genoegen nemen met een 24e plek. Voor Lisa Hendrikse was de deelname aan de Ahoy Cup de afsluiting na een succesvol seizoen. Na twee toestellen stond zij tiende in het klassement, maar de brug gooide roet in het eten waardoor ze zakte plek 31. Bij het springen werd Zeeland ver tegenwoordigd door de Middel burgse turnvereniging MTV, Forza Gymnastica uit Goes en Turn'87 uit Oostburg. MTV was zeer suc cesvol: Joris van Oijen pakte goud bij de categorie jeugd en Yardin den Engelsman sprong in de cate gorie heren senior A naar een uit stekende derde plaats. Joëlle Treur niet en Ashley Smith deden mee in de categorie dames B maar haal den geen ereprijzen. Voor Forza Gymnastica was het meest in het oog springend resul taat de zilveren medaille van de Ci- ara Schaafsma bij het springen op de grote trampoline. Brons was er voor Moniek van Eekelen in de ca tegorie junior/seniör gemengd E. Nard Tieleman, de springer uit Oostburg die op de trampoline uit komt voor Forza Gymnastica, werd zesde bij de D-pupillen. Op de dubbele minitramp was Guitho de Wolf uit Oostburg van Turn '87 een klasse apart. Hij werd ruimschoots eerste bij de junioren. Nard Tieleman bleek op dit onder deel de beste bij de pupillen, vlak voor Tijmen Bouter van Forza. Dagmar Jansen werd derde bij de senior dames en Arnold Metselaar behaalde zilver bij de senior heren. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Voor de wedstrijd tussen het Zeeuws elftal en Lierse SK zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar. De wedstrijd wordt woensdag 4 juli op het sportpark Schenge in Goes gespeeld en be gint om 19.00 uur. Er zijn op drie adressen in Goes toegangsbewijzen voor het oefen duel te krijgen. Het gaat om: Sportpunt Zeeland, Zwembad- weg 3, Goes. Bakkerij de Gouden Korenaar, St. Adriaanstraat 15, Goes. Krijger Tabak, Kreukelmarkt 1A, Goes Volwassenen betalen tien euro, kinderen vijf euro. De wedstrijd wordt bij SSV'65 in Goes gespeeld. Inmiddels hebben zich enkele spe lers van het Zeeuws elftal moeten afmelden voor de ontmoeting. Zo zijn Fabian Wilson (Hoek), Joan van Belzen (VC Vlissingen), Mark Schuit (Kloetinge), Sherif Tawfik (Goes) en Giovanni Siereveld (Hoek) op vakantie. Coach Jos van Belzen houdt desondanks nog 21 spelers over in zijn selectie. Het Zeeuws elftal komt in de aan loop naar de wedstrijd tegen Lier- se SK twee keer bijeen, op 28 juni en 2 juli. Er wordt getraind op het veld van SSV'65. Brian van Goethem wint de Boekweitronde van Zuiddorpe. De wielrenner uit Sluiskil komt solo over de eindstreep. Een vlijmscherpe demarrage in de slotfase zorgt ervoor dat hij niet meer is te achterhalen door zijn medevluchters. door Wim de Vos ZUIDDORPE - Twee tijdritten had Brian van Goethem dit jaar op zijn naam geschreven maar een 'echte' wedstrijd zoals hij het zelf noemde, nog niet. De Sluiskillenaar had met die ge dachte in zijn achterhoofd toege- leefd naar de Boekweitronde van Zuiddorpe. En maandagavond reed Van Goethem een vooral tac tische race die hem in de slotron- de alleen vooraan bracht en dus re sulteerde in datgene wat hij wens te, een overwinning in een echte wedstrijd. Brian van Goethem had ongetwij feld al langere tijd uitgekeken naar dat moment. Feitelijk steeds goed rijden maar het niet afkunnen ma ken. „Inderdaad, ik had twee tijdritten gewonnen. Natuurlijk zijn dat ook wedstrijden maar een zege in een wegwedstrijd had ik nog niet be haald en ik vond dat ik daar zo zachtjesaan toch aan toe was", ver telde Van Goethem gisteravond in Zuiddorpe. Belangrijk was die zege ongetwij feld voor de motivatie nu komen de zaterdag de strijd om het Neder lands kampioenschap bij de belof ten in het Limburgse Kerkrade op het programma staat. „Natuurlijk zou het mooi zijn om daar hoog te eindigen of zelfs kampioen te wor den maar daar komt ook een ploeg als Rabobank met misschien wel een man of acht aan de start. Daar kan ik in mijn eentje toch niet tegenop en bovendien is het een lastig en zwaar parkoers in Kerkrade", blikte hij alvast maar realistisch vooruit naar de komen de titelstrijd. „En na die periode zullen het voor al in Nederland de criteriums en in België de kermiskoersen wor den, omdat er dan bijna geen gro te wedstrijden meer op het pro gramma staan", aldus Van Goethem verder.. Voor de renner van De Dommelstreek was de overwinning in het Zeeuws-Vlaamse dorp dan onge twijfeld ook mooi mee genomen na zijn zege in de tijdrit eerder dit jaar in 's-Heerenhoek en het kam pioenschap tijdrijden van het dis trict Zuid-Oost. De overwinning in Zuiddorpe kwam er overigens na een vooral bijzonder snelle wedstrijd „Er wa ren momenten dat de teller ruim boven de vijftig opliep. Wat was dat bikkelen", zei Van Goethem daarover. De wedstrijd werd met name door de veertigers in het pe loton opengebroken. De veertigja rige Johnny van der Klooster en de 46-jarige Tonnie Akkermans ga ven de aanzet tot een vroege ont snapping. Zij kregen nog een paar mannen mee en in een later stadium voeg den zich nog zeven coureurs daar bij. „Ik had me voorgenomen om vooral niet mee te doen aan de pre miesprints maar punt was dat we nimmer dichterbij kwamen waar na ik ben gaan demarreren en uit eindelijk sloten nog enkelen aan. Feitelijk hébben we toen de over brugging naar de koplopers ge maakt", verklaarde Van Goethem later. Ook toen hield hij de benen stil in het gevecht om de vele premies die er te verdienen waren. Dat be taalde zich daarna dus uit in de slotkilometers van de wedstrijd. Van Goethem voelde dat hij er nog lang niet door zat en wist met een vlijmscherpe demarrage zijn opponenten achter zicht te laten om uiteindelijk met een voor sprong van twintig seconden op Johnny van der Klooster te fi nishen. Uitslag 42e Internationale Boekweitronde 1. Brian van Goethem (Sluiskil) 2. Johnny vd Klooster (Lewedorp), 3. Tonnie Akkermans (Etten-Leur), 4. Jeroen Das (B), 5. Rikke Dijkshoorn (Rijswijk), 6. Sjoerd van Ginneken (Heerle), 7. Raoul Poortvliet ('s-Heeren- hoek), 8. Koen van de Velde (B), door Lianne Meerman DRACHTEN - Björn Scherbeijn heeft tijdens de Nederlandse junioren- kampioenschappen in Drachten drie nationale titels veroverd. Op de 100 meter school, 200 meter school en 400 meter wissel was de zwemmer van De Schelde in zijn categorie de snelste. Een zilveren medaille behaalde hij op de 200 meter wissel. De 100 meter vlin der en 50 vrij besloot hij op een vierde plaats. Hij plaatste zich voor het Europees kampioenschap in Dublin. Clubgenote Manon Ae- rssens pakte goud op de 400 vrij. De 200 vrij besloot ze op een der de plaats, evenals de 100 vrij. Cas per Zwier (DZK) werd Nederlands kampioen op de 400 vrij. Een zil veren plak behaalde hij op de 200 vrij. Dit deed hij in een Zeeuws rcord -15 jaar in 2.03.28. Op de 100 vrij haalde hij een derde plek in een Zeeuws record in 55.95. Ploeggenoot Tom van Eisen snelde op de 50 vrij naar een bronzen plak. Op de 100 vrij werd hij vier de, en op de 200 vrij zevende. Jona than Davidse (DZK) startte op de 200 rug waar hij zevende werd. Op de 50 vrij eindigde hij als twaalfde, op de 200 wissel werd hij vijfde en op de 100 vrij negen de. De 400 wissel sloot hij als ne gende af en de 100 rug als tiende. Kirsten Walraven startte haar NJK met de 400 vrij en behaalde een tiende plaats. De andere Zeeuwse zwemmers slaagden er niet in om bij de eerste tien te eindigen. 9. Danny Vrolijk (Schipluiden), 10. Eric Vereecken (Hulst), 11Pieter Vette (Heinkenszand), 12. Ramon Vleugel (Kapelle) 14. Pieter Israël (Kruiningen), 16. John van de Vreede (Waarde), 1-7. Sander Vleugel (Wemeldinge), 19. Arjen Mosselman (Kruiningen), 20. Paul Hoondert (Heinkenszand). MIDDELBURG - Verschillende leden van de Zeeuwse mountainbikever eniging X-treme waren op dreef op het NK in Apeldoorn. De club ging met drie titels naar huis. Shirin van Anrooij pakte de titel bij de meisjes in categorie 2. Dies Moeleker werd bij de jongens acht ste. In categorie 3 was de titel voor Emma Verloop. Zij was opper machtig bij de meisjes. Mick van Dijke pakte de titel in 5 bij de jon gens, nadat hij in de laatste ronde van een derde stek in één keer naar de kop reed. Tim van Dijke werd vierde, Damy Vader zesde. In 1 reed Alex Piso naar de tweede plaats, Roel Verloop werd achtste. Verrassend was de tweede plaats voor Zoe Mulder in 4. Aimee Schoe moest in 6 ook dit jaar ge noegen nemen met een zilveren plak. Joppe de Vries viel net bui ten het podium. Hij werd vierde. ALLE CP'REDENS GRATIS TOEGANKELIJK havendagenterneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30