met stille trom Slavernij Zonnebootrace afgelast Gods water Orkest vertrok Bakker Peter Daane De krant 6 weken voor 18 euro! PZC dinsdag 19 juni 2012 Waarom regent het hier zoveel mam? vraagt ze, wanneer we naar school rij den. Ik moet haar het antwoord schuldig blijven. Ik mompel wat over de mogelijkheid van klimaat verandering met langere droogte periodes en hevige regenval. Tot gisteren is er in de maand juni in Zeeland alweer 100 millimeter ge vallen. Terwijl de gemiddelde hoe veelheid voor de hele maand juni rond de 70 millimeter ligt. Wat dat voor de boer betekent, weet ik niet. Maar als stadsmens kan ik me voorstellen dat het ongeveer wel een beetje genoeg is zo. In mijn tuin zijn er twee mogelijkhe den. Er zijn gewassen die dol zijn op dit soort omstandigheden, voornamelijk het gras en de on kruiden (helaas), die welig tieren en ongekende hoogten bereiken. En de andere soort die eigenlijk bij dit weer het liefste met hun worteltjes tegen het raam van de serre zouden tikken: 'Laat mij er in, Laat mij erin.' Ik moet deze ochtend mijn ogen op de polderweg houden. De weg COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee I: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 onderscheidt zich nog maar in weinig van de sloot ernaast. Met aangepaste snelheid rijden we naar school. Fietsers zien we on derweg nauwelijks. Vele ouders hebben besloten hun kind met dit hevige onweer het plezier te doen van een taxirit Het zijn ten slotte de laatste schooldagen. We naderen de school. In een gro te plas water drijft een oranje hoed, platgereden en vies. Op internet lees ik dat een Zeeuws-Vlaamse boer uit de Hedwigepolder momenteel in Rio de Janeiro is op de top van de Verenigde Naties over duurzame ontwikkeling. Een top die dreigt te mislukken. De meeste rege ringsleiders, ook de onze, zijn er niet. Druk als ze zijn met geld. Ik lees: 'De Nederlandse Staat, heeft 2,36 miljard euro opgehaald met kortlopende leningen. De rente loopt van niets naar nihil.' De Spanjaarden betalen voor hun (langlopende) leningen meer dan 7 procent. En onze leiders kiezen er voorlopig voor om Gods water over Gods akker te laten lopen. Van niets naar nihil. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30.75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van Interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl „Een Oranjemuffin gratis als troost voor de nederla gen." De veegploegen hebben de straten schoongemaakt en de Oranjevlaggen liggen al weer op zolder. Na de uit schakeling van Oranje is het weer de orde van de dag. door Matthanja Schipper en Edith Ramakers Het moet er nog allemaal af', zegt de Middelburg se Mariëtta Dekker en ze wijst naar de de slin ger vlaggetjes die enkele huizen met elkaar verbindt. Het zijn oran je en gele. Wonen hier ook Oekraï- ners? „Nee", zegt ze, „de gele vlag getjes zijn van de Marskramer en die verkleuren snel. Nog even en ze zijn wit en worden we vanzelf fan van Duitsland." Het EK zorgde voor een gemoede lijke sfeer in haar buurt. „Als ze nu net zo goed hadden gespeeld als twee jaar geleden, dan hadden we echt feest gevierd. Nu was het een beetje lachen en veel gemopper." Het is maar een spelletje, zegt Frans Meijer van café de Concur rent. „Op normale zondagavon den is er weinig te doen op het Bellamypark. Maar gisteren was er tot laat volop leven. Het orkestje van café de Dop kwam luid toete rend het Bellamypark op, maar ver trok met stille trom." „De mensen geloofden er gisteren al niet meer in", zegt Henk van Huizen, 'noodkracht' bij Café de Vriendschap in Oost-Souburg. „Er zaten zo'n dertig, veertig man bin nen tot middernacht. De sfeer was gewoon goed. Trouwens bij gewo ne zondagen sluiten we rond 7, 8 uur. Ja, de baas loopt wel geld mis." David Baden van Intratuin in Koudekerke brengt dozen met Oranjespullen naar het magazijn. „Nee, we gooien niets weg", zegt Sjacco Joziasse van Intratuin. „Die gebruiken we weer voor een ander Oranjefeest. Commercieel gezien is het voor ons geen ramp dat Oranje uit het toernooi is. Het kan zelfs goed zijn voor ons. Er werd weieens een oranje gerbera extra meegenomen, maar nu hebben de mensen meer tijd om te tuinie ren." Iedereen wil natuurlijk dat Oranje wint, maar 'ik doe het wel goed in de Intratuinpoule", zegt Baden. „Als Spanje het toernooi wint, zit ik helemaal goed." De veegploeg van Vlissingen vond allerlei spullen van oranje op straat. Weggegooid na een verloren duel. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na2B) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Dc KC gaat lorgrtJldiE om mol persoonsgegevens In hel colofon liet! u i MIDDELBURG - Zeeland herdenkt za terdag 30 juni de afschaffing van de Zeeuwse slavernij. Dat gebeurt met toespraken, een korte wande ling naar het slavernijmonument op de Balans en een kranslegging door vertegenwoordigers van de provincie Zeeland, de gemeente Middelburg en kinderen van de Al gemene Basisschool. Het officiële deel begint om 13.30 uur in het Zeeuws Museum. Om 14.45 uur begint de korte wande ling naar de Balans. MIDDELBURG - De Zeeuwse Zon nebootrace is afgelast. Dat is voor het eerst sinds het begin van de ra ce in 2005. De organisatie heeft te weinig geld. Ook het aantal aan meldingen blijft achter. Voor het eerst sinds de start kan organisator Stichting Zeeuwse Zonneboot Race niet rekenen op een subsidie van de provincie. Daarmee is een belangrijke spon sor verdwenen. Ook de steun van uit het Zeeuwse beroepsonderwijs - de Hoge School Zeeland en de ROC's - is goeddeels weggevallen. Het bestuur van de zonnebootrace vond het onverantwoord om de ra ce met te weinig geld te laten door gaan. Het aantal deelnemers bleef dit jaar sterk achter. Het onderwijs zag geen kans nieuwe teams sa men te stellen. Hierdoor is het deelnemersveld te sterk uitgedund om nog een aantrekkelijke wed strijd te kunnen organiseren. De race was in 2005 de eerste wed strijd voor boten met zonnepane len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2