Blamage tegen benjamin sport 129 Engels moet weer zelf een hotel zoeken FC Twente mist negen spelers bij seizoenstart dinsdag 19 juni 2012 Robin Haase verliest in twee sets van nummer 640 van de wereld Robin Haase delfde onverwacht het onderspit tegen de Kroaat Mate Pavic PfOgfamma Vandaan op het gras van het tennistoernooi in Rosmalen. foto Koen Suyk/ANP Sport in het kort 9 Het Internationaal Olympisch Co mité is een onderzoek gestart naar officials van nationale comités die gefraudeerd hebben met de ticket verkoop voor de Spelen. Het gaat onder meer om felbegeerde kaart jes voor de atletiekfinale 100 me ter sprint voor de mannen. De wielerploeg van Rabobank staat 30 juni met zes Nederlanders in Luik aan de start van de Ronde van Frankrijk. Robert Gesink en Bauke Mollema zijn aangewezen als kop mannen. Dat heeft de ploegleiding gisteren bekendgemaakt. Ook de butant Steven Kruijswijk (25) uit Nuenen mag een gooi doen naar een goed klassement. Laurens ten Dam, Bram Tankink en Maarten Tjallingii zullen zich vooral tot de rol van knecht moe ten beper ken. Met de Spanjaard Luis-Léon Sanchez en de Australi sche sprin ter Mark Renshaw hoopt de Ra- boploeg een ritzege te pakken. De negende man in de Tourselectie is de Belg Maarten Wynants. 9 RadioShack-Nissan Trek heeft gis teren zijn ploeg gepresenteerd voor de Ronde van Frankrijk. De ge blesseerde Andy Schleck, de Tour winnaar van 2010, ontbreekt, zijn broer Frank is wel geselecteerd. Verder zijn Fabian Cancellara, Chris Horner, Maxime Monfort, Tony Gak lopin, Andreas Klöden, Jens Voigt, Jaroslav Popovitsj en Haimar Zubel- dia in de ploeg opgenomen. door Kosse Stegman ARNHEM - Binnen een uur zaten de telefoontjes met zijn speelsters er op. Bondscoach Max Caldas van de Nederlandse hockeysters liet af gelopen vrijdag met één zin olym pische dromen uiteenspatten. „De boodschap was positief of nega tief, simpel", zei hij gisteren tij dens de persbijeenkomst op sport complex Papendal, waar hij zijn olympische selectie toelichtte. Een dag na de vrijdagse belronde kregen de speelsters de kans uitleg te vragen aan de bondscoach. „We hebben de hele dag de tijd geno men voor ze. Er werd gelachen en gehuild. Iedereen was er, ook de af vallers. Dat doen we altijd op die De weg naar een mooi resultaat in Rosmalen lag open voor Ro bin Haase. Vierde geplaatst in een vrij mager deelnemersveld en een eenvoudige loting in ron de één. Mate Pavic, de nummer 640 van de wereld, bleek echter een niet te nemen horde. door Chris van Mersbergem ROSMALEN - Robin Haase is geen Wesley Sneijder. De middenvelder van Oranje ging vorige week een tikje theatraal door het stof door zich richting het Nederlandse volk te verexcuseren voor de deceptie tegen Duitsland. Haase ging met zijn 6-4 7-6 nederlaag tegen de pas 18-jarige Kroaat Mate Pavic op de Unicef Open heel anders om. Dat terwijl het, nog veel meer dan het verlies van Oranje tegen de Duit sers, alle tekenen had van een bla mage. Alsof Nederland van, noem eens wat, Noord-Ierland verliest. Toch? Haase keek er op geheel ei gen wijze tegenaan. „Of ik me moet schamen? Waarom? Omdat hij nummer 640 van de wereld staat? Wie zoiets zegt, snapt hele maal niets van tennis." Er werd vooraf schamper gedaan over Pavic, de benjamin van het veld die in Rosmalen zijn ATP-de- buut maakte. Waarom krijgt die jongen een wildcard? Een deal met een sponsor zeker? Dat laatste was inderdaad het geval. Maar Pavic, een gebruinde links- hander uit Split, speelde vrijuit en snoerde de sceptici zo al. snel de mond. Wat had hij ook te verlie zen? „Ik voelde geen druk. Die lag bij Haase. Hij moest voor eigen pu bliek winnen." Dat publiek leek zich - in tegenstel ling tot zondag bij Kim Clij sters - niet hard in te spannen om hun fa voriet door de moeilijke partij te slepen. Haase probeerde het wel - riep 'come on!' na bijna ieder be langrijk punt dat hij won - maar kreeg het centercourt niet los. Het lijkt een beetje het lot van de in Turnhout residerende Hage naar, met de veertigste plaats op de ATP-ranking de enige Neder landse tophonderdspeler bij de mannen. Haase (25) is niet de knuffelbeer die bijvoorbeeld Rae- manier. Spelers maken zelf de keu ze om te komen of niet." Ook Floortje Engels was er. De er varen doelvrouw (30 jaar, 42 inter lands), mist voor de tweede keer de Olympische Spelen. Net als in 2008 is ze reserve. De talentvolle Joyce Sombroek (21 jaar, 25 inter lands) van Laren krijgt de voor keur boven de sluitpost van Am sterdam. Reservespeelster op de Olympische Spelen, het klinkt mooier dan het is. „Ze hoort ge woon niet bij het team", was Cal das duidelijk. „Je komt pas bij de ploeg als iemand geblesseerd raakt. En pas na de wedstrijd." Waar de zestien selectiespeelsters 'veilig' in het olympisch dorp sla pen, moet Engels een hotel zoeken mon Sluiter was. Een intelligente vent, Haase. Serieus, niet meteen een jongen van grappen, grollen of rare capriolen. Ondergewaar deerd voelt hij zich niet. „Ik krijg genoeg aandacht." Terug naaf de hoe dan ook toch smadelijke nederlaag. Mensen die vinden dat hij zich moet schamen begrijpen er dus niks van, vindt Haase. „Het is niet zo dat zo'n jon gen er niets van kan, hoor. Bij mij loopt het niet lekker, hij speelt zon der druk, serveert goed en slaat volleys die hij anders nooit slaat. Dan kan zoiets gebeuren." In de slipstream van Haase verloor in een ander deel van Londen. Sa men met verdedigster Caia van Maasakker, de andere reserve, zal ze het toernooi op gepaste afstand volgen. Ze traint mee, bekijkt de wedstrijden, maar als de lichten uitgaan, is het kil en stil. Daar heeft: Caldas bewust voor ge kozen. „De spanningsboog is an ders als je niet bij het team zit. In Peking mochten de reserves niet eens in het olympisch dorp ko men. Dat mag deze keer wel, maar wij willen dat niet. Tot de Spelen doen de reserves volledig mee met ons programma. Ook tijdens het toernooi trainen ze met de groep. Ze slapen alleen ergens anders." Voor Engels was het een bittere pil dat ze voor de tweede keer op rij de Unicef Open ook bij de vrou wen aansprekende namen. De nummer één en twee van de plaat singslijst nog wel, tot afgrijzen van toernooidirecteur Marcel Hunze. Het eerste reekshoofd, Samantha Stosur uit Australië, ging er in twee sets af tegen de Belgische Kir- sten Flipkens.- De nummer twee, de Italiaanse Roland Garros-finalis- te Sara Errani, verloor ook al. Ook de Nederlandse Kiki Bertens legde het loodje, tegen Nadia Petrova uit Rusland. Lichtpuntje: Arantxa Rus ging wel door. Het talent uit Mon ster won van de Francaise Pauline Parmentier. buiten de boot viel. Maar volgens Caldas pakte ze het slechte nieuws volwassen op. „Ze wist dat ze er mogelijk niet bij zou horen. We hebben twee superkeepsters, zo is het nu eenmaal." De regel dat Engels niet tijdens een wedstrijd mag invallen, kan nog tot kolderieke taferelen leiden. Raakt Sombroek geblesseerd, dan trekt aanvalster Marilyn Agliotti het keeperstenue aan. De bonds coach neemt die taak zeer serieus. De van oorsprong Zuid-Afrikaanse heeft tijdens trainingen al een paar keer het doel verdedigd. Blijkt vervolgens dat Sombroek geen ver volg kan geven aan het olympi sche toernooi, dan sluit Floortje Engels alsnog aan bij de groep. Centercourt: Dominika Gibulkova (Slw, 3) - Sha- har Peer (Isr). 9 David Ferrer (Spa, 1- Pierre-Ludo- vic Duclos (Can). 9 Kim Clijsters (Bel) - Kataryna Bon- darenko (Oek). 9 Xavier Malisse (Bel) - Viktor Troicki. (Ser, 2). Baan 1: Yanina Wickmayer (Bel) - Daria Ga- vrilova (Rus). 9 Jelena Jankovic (Ser, 7) - Sofia Ar- vidsson (Zwe). Haase/Nieminen (Ned/Fin) - Becker/Petzschner (Dui-Dui). ENSCHEDE - Met een uitgedunde groep is FC Twente gisteren aan de voorbereiding op het nieuwe sei zoen begonnen. De selectie van trainer Steve McClaren werkte gis teren op het trainingscentrum in Hengelo de eerste training af Ne gen spelers ontbraken nog. De EK-deelnemers Luuk de Jong, Andreas Bjelland en Emir Bajrami sluiten later aan, net als Roberto Rosales, Nacer Chadli, Leroy Fer, Douglas, Wesley Verhoek en nieuwkomer Dusan Tadic. FC Twente speelt op 5 juli al in de eerste kwalificatieronde van de Eu ropa League. De loting daarvoor is volgende week maandag. 9 Sprinters voeren de boventoon in de Nederlandse atletiekploeg voor de EK in Helsinki. Churandy Marti na en Dafne Schippers gelden als medaillekan didaten op de 200 me ter. Patrick van Luijk (100 en 200 meter), J er- rel Feller (200) enja- milë Samuel (200) komen ook individueel uit op sprintnummers. Oranje is er met drie estafetteteams bij. ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29