4 Besluiteloos De leerling Prandelli verslaat 261 sport dinsdag 19 juni 2012 Spanje is al 17 interlands op rij ongeslagen. De laatste nederlaag was in 2010 tegen Zwitserland. OVERZICHT VRIJDAG 8 JUNI Polen-Griekenland QQ Warschau Rusland-Tsjechië 0-Q Wroclaw DINSDAG 12 JUNI Griekenland-Tsjechië Q-0 Wroclaw Polen-Rusland 0"0 Warschau ZATERDAG 16 JUNI Tsjechië-Polen fl-0 Wroclaw Griekenland-Rusland fl-0 Warschau 1. Tsjechië 3 2 0 1 6 (4-5) 2. Griekenl. 3 1114 (3-3) 3. Rusland 3 1114(5-3) 4. Polen 3 0 2 1 2 (2-3) uitslagen ZATERDAG 9 JUNI Nederland-Denemarken Charkov Duitsland-Portugal Lviv ZONDAG 10 JUNI Spanje-ltalië Q~Q HE Gdansk lerland-Kroatië Poznan 0 0 WOENSDAG 13 JUNI Denemarken-Portugal 0-0 Lviv Nederland-Duitsland DB Charkov ZONDAG 17 JUNI Portugal-Nederland 0-Q Charkov Denemarken-Duitsland O"0 Lviv DONDERDAG 14 JUNI Italië-Kroatië Q-D Spanje-ierland Gdansk 0 MAANDAG 18 JUNI Kroatië-Spanje 0-Q Italië-lerland Poznan stand 1. Duitsland 3 3 0 0 9(5-2) 1. Spanje 2. Portugal 3 2 0 1 6 (5-4) 2. Italië 3. D'marken 3 1 0 2 3 (4-5) 3. Kroatië 4. Nederland 3 0 0 3 0 (2-5) 4. Ierland 0 0 3 2 1 0 7(6-1) 3 1 2 0 5 (4-2) 3 1114 (4-3) 3 0 0 3 0(1-9) MAANDAG 11 JUNI Frankrijk-Engeland Q-0 Donetsk Oekraïne-Zweden 0-Q Kiev VRIJDAG 15 JUNI Oekraïne-Frankrijk 0-0 Donetsk Zweden-Engeland 0-0 Kiev DINSDAG 19 JUNI Engeland-Oekraïne H~B Donetsk 20:45 Zweden-Frankrijk Kiev 20:45 1. Frankrijk 2 110 4 (3-1) 2. Engeland 2 110 4 (4-3) 3. Oekraïne 2 10 13 (2-3) 4. Zweden 2 0 0 2 0 (3-5) kwartfinales donderdag 21 juni Tsjechië Warschau Portugal zaterdag 23 juni Spanje Donetsk 2e groep D halve finale I woensdag 27 juni FINALE zondag 1 juli Kiev 20:45 EK IN CIJFERS halve finale kwartfinales Duitsland - Gdansk donderdag 28 juni Griekenland 1 e groep D - Kiev Italië GROEP C Italië - Ierland 2-0 (1-0). 35. Cassano 1-0, 90. Balotelli 2-0. Scheidsrechter: £akir (Tur). Toe schouwers: 38.269, Rode kaart: 89. Keith Andrews (Ierland/ 2x geel). Gele kaart: Balza- rettï, De Rossi, Buffon (Italië), O'Shea, St. Led ger (Ierland). Italië: Buffon; Abate, Barzagli, Chiellini (57. Bo- nucci) en Balzaretti; Marchisio, Pirlo, Motta en De Rossi; Di Natale (75. Balotelli) en Cassano (63. Diamanti). Ierland: Given; O'Shea, Dunne, St. Ledger en Ward; McGeady (65. Long), Whelan, Keith Andrews en Duff; Keane (86. Cox) en K. Doyle (76. Walters). Kroatië - Spanje 0-1 (0-0). 88. Navas 0-1. Scheidsrechter: Stark (Dui). Toeschouwers: 38.000. Gele kaart: Corluka, Sma, Strinic (Kroa tië). Kroatië: Pletikosa, Vida (66. Jelavic), Schilden- feld, Strinic, Corluka, Pranjic (66. Perisic), Srna, Rakitic, Modric, Vukojevic (81. Eduardo) en Mandzukic; Spanje: Casillas, Piqué, Ramos, Arbeloa, Inie- sta, Silva (73. Fabregas), Alba, Busquets, Alon- so, Xavi (89. Negredo) en F. Torres (61. Naas); Topscorers: 1. Dzagojev (Rus), Gomez (Dui), Mandzukic (Kro) 3; 4. Sjevtsjenko (Oek), Pilar (Tsj), Bendtner (Den), Torres, Fabregas (Spa), Jiracek (Tsj), Kro- hn-Dehli (Den), Ronaldo (Por) 2; 12. Van Persie, Van der Vaart (Ned), Lewan- dowski, Béaszczykowski (Pol), Gekas, Salpingi- dis, Karagounis (Gri), Pavlioetsjenko, Sjirokov (Rus), Di Natale, Pirlo (Ita), Silva (Spa), St Led ger (Ier), Jelavic (Kro), Nasri, Ménez, Cabaye (Fra), Lescott, Carroll, Walcott, Welbeck (Eng), Ibrahimovic, Mellberg (Zwe), Pepe, Helder Pos- tiga, Varela (Por), Bender, Podolski (Dui), Cassa no (Ita), Balotelli (Ita), Navas (Spa) 1. Eigen goal: Johnson (Eng). Titelverdediger en wereldkam pioen Spanje met de moeite bij de laatste acht. Invaller Navas zorgt in slotfase voor bevrijdende treffer in laat ste groepsduel: 1 -0. Kroatië eindigt door neder laag als derde in de groep en is uitgeschakeld. door Geert Langendorff GDANSK - Zo fris en energiek als de Spanje eerder in het toernooi speelde, zo moeizaam kwam de cruciale zege van de titelverdediger en wereldkampioen gisteravond te gen Kroatië (1-0) tot stand. Spanje beefde en ging bijna op de knieën voor de Kroaten. De vrees voor herenakkoord bleek ongegrond. Italiaanse media meen den in aanloop naar de laatste groepsduels in poule C een com plot te ontwaren. Bij een 2-2 gelijk spel tussen Kroatië en Spanje zou den de 'Azzurri' naar huis moeten. De macht van de boze tongen kreeg zelfs effect op enkele wed kantoren, die bij het invullen van de gewraakte uitslag nauwelijks iets zouden uitkeren. Door de stemmingmakerij kwam het duel onder een vergrootglas te liggen. Maar Spanje toonde vanaf de aftrap aan dat de eer van het land niet te koop is. In hoog tem po ging de bal van voet tot voet op de helft van de tegenstander vol gens het beproefde concept van Barcelona. Het 'tiki taka', met Andres Iniesta als verdeelstation, drukte Kroatië terug tot het eigen strafschopgebied. Alleen kwam het overwicht niet tot uiting in doelpunten. Fernando Torres deed zijn best in de spits, maar miste vaak het juis te contact met Iniesta. Daarbij lie ten de Kroaten zich niet gewillig tot speelbal transformeren. Het elf tal verdedigde scherp en schroom Kroatië 0 Spanje 1 de niet een tik uit te delen om het ritme van Spanje te doorbreken. Deze strategie bracht hen dicht bij een enorme stunt. In Poznan zorgde een doelpunt van Antonio Cassano voor een angstaanjagende tussenstand. Ita lië leidde met 1-0 tegen Ierland, waardoor Kroatië slechts één keer succesvol hoefde te counteren om Spanje uit het toernooi te knikke ren. Het doemscenario, zoals voor af breed uitgedragen, kreeg daar mee een totaal andere invulling. Niet de verongelijkte Italianen, maar juist Spanje, favoriet bij de bookmakers, stond opeens op de rand van uitschakeling. De spanning sloeg over op de be nen van de regerend kampioen. De bewierookte combinaties wer den schaarser. De paniek kreeg zelfs vat op Iniesta, wiens traptech- niek en overzicht niet langer syn chroon liepen. Kroatië merkte dit en loerde op een tegenaanval. Een reflex van de Spaanse doelman Iker Casillas voorkwam ternauwer nood dat een kopbal van Ivan Ra kitic in het doel belandde. Spanje bleef besluiteloos. Toen Tor res, de enige afmaker in de ploeg, plaatsmaakte voor Cesc Fabregas kreeg deze weeffout in de verder uitgebalanceerde selectie nog meer gestalte. Kroatië drukte brutaal, in de jacht op de sensatie, vond tel kens de Spaanse doelman Casillas op zijn pad. Juist toen Spanje leek te bezwijken onder de spanning, scoorde inval ler Jesus Navas min of meer uit het niets. Een wonderpass van Fa bregas belandde voor de voeten van Iniesta die de bal direct opzij legde: 1-0. Kroatië sneuvelde, favo riet Spanje plaatste zich 'gewoon' voor de kwartfinales. Zij het nipt. door Hans Leber Cesare Prandelli, bondscoach van Italië, gebaart tijdens het duel met Ier land. foto Adam Ciereszko/EPA POZNAN - Het was de meester te gen de leerling, Giovanni Trapatto- ni met Ierland tegen Cesare Pran delli met Italië. De één was al uit geschakeld, kon alleen de eer nog redden, de ander moest met zijn Italiaanse elftal de kwalificatie vei lig stellen. Met de 2-0-winst voor Italië slaag den beiden in hun missie. Voor de Ieren was er voorafin een groep met Spanje, Kroatië en Italië nu eenmaal weinig te halen. En Italië? Dat had weliswaar goede wedstrijden gespeeld tegen de Spanjaarden (1-1) en de Kroaten (1-1) maar zat met twee punten in een afhankelijke positie. Bij Span- Italië Ierland 2 0 je-Kroatië mocht het geen gelijk spel van 2-2 of hoger worden. In dat geval zou Italië's eventuele winst in Poznan er helemaal niet meer toe doen. Maar ondanks dat, en zónder Ma rio Balotelli die pas in de tweede helft op mocht draven omdat hij op het tweede plan is geraakt na al lerlei fratsen, trad de leerling Pran delli (54) met zelfvertrouwen zijn meester Trapattoni (73), die nog zijn coach was bij luventus, tege moet. Begrijpelijk. De Ieren heb ben spelers die op zijn hoogst in de lagere regionen van de Premier League spelen, maar meestal nog lager. En dus is het niet gek dat de Ieren niet en de Italianen wel door zijn. Het kon voor de nestor onder de EK-trainers, Trapattoni, wel eens zijn laatste grote toernooi zijn ge weest. Eerder leidde hij Italië op het WK in 2002 en het EK in 2004. Weliswaar heeft Trapattoni nog een contract in Ierland tot en met het WK in Brazilië (2014), de kans dat de Ieren daar terechtko men is niet zo groot in een kwalifi- catiegroep met Duitsland, Zweden en Oostenrijk. Maar voor sentiment hadden Pran delli en Trapattoni gisteren geen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26