100 ha Rondleidingen Fort Rammekens van start Koffie Kinderpaleis Recht en film TIP dinsdag 19 juni 2012 zeelanc 21 ^v.v.-.v.v.^%vv.v.^<^vXv^^.«<ïv.-5.v.-.^:-Ar»;v>:vx->^w»>:^z«vxi«M»sai!ass»sas55sss!S^flwsS5S:-s'^ssKS'S>K w^mwOTaiiM^B^fc^wi^a^y^asiiiaKftjiWL^ WATOBSssagHawaa&iiivasgir-ggsxg'tTOwyiTOtei Behalve koeienstallen en honderd hectare gras- en akkerland omvat de zorgboerderij onder meer een minicamping, een kaasmakerij, een zorgkantine, een moestuin en een winkel. RITTHEM - Vandaag beginnen de rondleidingen in en rond Fort Rammekens bij Ritthem. Een na- tuurgids van het IVN vertelt tij dens de wandeling over het fort en zijn omgeving. Tot en met 28 augustus zijn er rondleidingen op dinsdagavond om 19.30 uur en, tot en met 30 september, op zondag middag om 14.00 uur, met uitzon dering van zondag 9 september. Kaartjes zijn op de dag zelf te koop bij het fort. Staatsbosbeheer organiseert excur sies over de restauratie van het fort op 20 september en 18 okto ber. Aanmeldingen bij k.leeftink@staatsbosbeheer.nl VLISSINGEN VLISSINGEN Lezing over Rolstoelboulevardloop huidkanker vanaf Ter Reede Op dinsdag 19 juni vindt een lezing over huidkanker plaats in het Vlis- singse ziekenhuis aan de Koude- kerkseweg. Er zijn verschillende deskundigen aanwezig die tips en informatie geven. Dermatoloog dr. Annemie Galimont en huidthera peut Annemarie Zuiderent vertel len over verschillende oorzaken van huidkanker en instanties waar voor zij werkzaam zijn. De lezing duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De Stichting Dag van de Ouderen en de Stichting Werkt voor Oude ren houden woensdag voor de der tiende keer de traditionele rolstoel boulevardloop in Vlissingen. Ook scootmobielers zijn welkom. Verza melen om 18.30 uur bij Ter Reede aan de Vredehoflaan. De optocht wordt muzikaal begeleid. De orga nisatie zoekt nog vrijwilligers om rolstoelen te duwen; aanmelden bij J. Berrevoets tel. 0118-448452. WEMELDINGE MIDDELBURG Meevaren met Open dag Nieuw zeilschip de avontuur Leven Gemeente Geïnteresseerden kunnen meeva ren met de enige overgebleven ori ginele Zeeuwse tweemast zeilklip- per uit een vorige generatie. Het zeilschip (38 meter lang, met loun ge) behoort tot het Zeeuws Erf goed. De Avontuur vertrekt donder dag om 18.30 uur vanaf de Oostelij ke Kanaalweg in Wemeldinge. Kaarten (20 euro) zijn verkrijgbaar bij VW in Goes en Wemeldinge. De Nieuw Leven Gemeente houdt zaterdag van 10 tot 16 uur open dag in haar ruimtes die de gemeente heeft ingericht in het voormalige ROC-gebouw aan de Ravensteijn- weg 1 in Middelburg. Tijdens de Open Dag zijn er diverse leuke acti viteiten zoals een rommelmarkt en activiteiten voor de kinderen. De Open Dag valt samen met de ope ning van de Kledingbank Zeeland. Geholpen door activiteitenbegeleidster Suzanne Bostelaar steken hulpboeren een handje toe. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Kookhoek Schelf- horst verkoopt sinds kort naast de reguliere producten ook koffie en aanverwante accessoires. De pro ducten zijn bedoeld voor echte kof- fieliefhebbers. De eigenaren van de winkel, jan en Charlotte Schelf horst, hebben een samenwerking met The Coffee Factory. Zij kun nen advies geven over de diverse koffieapparatuur. Bij de winkel in de Lange Delft kunnen ook koffie apparaten voor reparatie worden aangeboden en verschillende soor ten verse koffie worden besteld. MIDDELBURG - Het Kinderpaleis aan de Lange Delft in Middelburg bestaat tien jaar. Dat wordt tot en met 25 juni gevierd met een trakta tie voor alle kinderen. Bovendien heeft Kinderpaleis een paar din gen vernieuwd. Zo is de afdeling tweedehands kinderkleding en speelgoed uitgebreid omdat er zo veel vraag naar is en is een hal in gericht met meubeltjes en accessoi res. Nieuw is ook de webshop op www.hetkinderpaleis.com. Info: 0118-638351 of info@hetkinderpaleis.com VLISSINGEN - Filmfestival Film by the Sea brengt een canon van 25 films over recht en rechtspraak. Deze is samengesteld door voor aanstaande juristen en filmken ners onder wie oud minister Win nie Sorgdrager, René Appel en Pie- ter Ippel. De films die worden uit gezonden worden ingeleid door filmmakers, schrijvers en juristen. Daarnaast is er een educatief pro gramma met de naam Recht voor zijn raap en een programma waar in films over mensenrechten cen traal staan. SEROOSKERKE Wandeling in park Welgelegen Het IVN houdt op 20 en 27 juni een wandeling door het Park Welgele gen, in combinatie met een omme tje door Serooskerke. De excursies worden begeleid door IVN-natuur- gidsen die de mensen zullen wij zen op een stukje historie. Aanmel ding vooraf is niet nodig. Start 19.00 uur bij de parkingang met de pilaren aan de Oostkapelseweg. VLISSINGEN Frans Bos eerste 5 km hardlopen Tijdens het Nederlands kampioen schap baanwedstrijden voor milita- ren en politie in Uden is de 64-jari- ge Frans Bos uit Vlissingen eerste geworden op het onderdeel 5000 meter in de categorie 60- tot 65-jari- gen. De Vlissingse atleet voltooide de af stand in een tijd van 19 minuten en 27,65 seconden. 't Verschil zul je wel merke, op een fiets uit Aagtekerke! Grind en split 3 Verkrijgbaar per 20, 500 en 1500 kg. fïtJfl Roostergoot a De beste manier voor het afvoeren van regen Acties zijn alleen geldig op voorradige producten van 18 t/m 30 juni. Veerseweg 124a Middelburg T 0118 - 612 380 Openingstijden: ma-vr van 8 00 tot 18.00 uur, do tot 21.00 uur, za van 8.00 tot 1700 uur. Heeft u ook last van onkruid tussen uw tegels? Voorkom onkruid door uw bestrating te voegen met voegmortel easy. Ook voor uw tuinontwerp. -aanleg en-onderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21