Boerderij Pitteperk maakt nieuwe start 201 zeeland Dubbel Iêm KORTING OP DE GEHELE COLLECTIE! Symposium over jeugd Hennepkwekerij en toekomst N-Beveland varfféile brand*1* Ondernemerspiein De Laat concentreert camper- en caravanhandel in Middelburg dinsdag 19 juni 2012 [GEEN KORTING OP BESTELLINGEN] Pitteperk verdubbelt de veestapel de komende jaren tot zevenhonderd stuks. Boer Peter Dreessen wil daar extra menskracht voor inhuren, zodat hij zelf meer tijd heeft voor de begeleiding van zijn hulpboeren met een beperking. Op Pitteperk wordt niet alleen intensief geboerd. Er is ook een camping en een winkel. Daar naast vinden 26 mensen met een verstandelijke beperking er een zinvolle dagbesteding. Dat alles sinds kort in eigen beheer. Zaterdag is de officiële opening. door Henk Postma KOUDEKERKE - Samen bouwden ze hun boerderij uit tot één van Wal- cherens grootste agrarische bedrij ven. „Maar wat heb je aan al die rijkdom, als je die niet met ande ren kan delen", leerden Peter en Marjan Dreessen ooit, toen hun (schoon)vader plotseling met boe ren moest stoppen vanwege een ernstig gezondheidsprobleem. Dus ruimden ze op hun boerderij Pitteperk langs de Breeweg tussen Middelburg en Koudekerke plek in voor mensen met een verstandelij ke beperking. Tien jaar terug kwam de eerste voor een dagje per week als hulpboer het erf op. In middels vinden 26 mensen er 'een beschermde omgeving waarin die zich met zinvolle activiteiten ver der kunnen ontwikkelen'. Vrijwel iedere werkdag zijn ze er in de weer, is het niet om te helpen bij het repareren van de tractor, of te wieden in de moestuin, dan wel om eitjes te rapen bij de kippen. Tot voor kort werkte Pitteperk sa men met zorgstichting Philadel phia. Maar sinds die eind vorig jaar problemen veroorzaakte, run nen Peter en Marjan Dreesse, en hun twee kinderen, het hele be drijf volledig zelf Voor de zorgaf- deling namen ze drie part-time ac tiviteitenbegeleidsters in dienst. Komende zaterdag wordt die 'nieu we start' gevierd met een open dag. Er zijn dan ringrijders, rond leidingen, ambachtelijke bierbrou wers, workshops sieraden maken, kramen met streekproducten en er kan worden gegeten en gedron ken. Belangrijk ook is de komst van de wethouders van sociale za- 'Maar wat heb je aan al die rijkdom wanneer je die niet met anderen kan delen' ken uit Vlissingen, Middelburg en Veere. Die verrichten samen de of ficiële (her)opening. Er is Peter Dreessen veel aan gelegen de wet houders te laten zien dat de zorgaf- deling van zijn boerderij een be langrijke functie vervult. Want het zijn vooral de gemeenten die straks beslissen over de budgetten waarmee dat soort voorzieningen in stand kunnen blijven. Ondertussen wordt alweer ge bouwd aan een nieuwe stal, want de Dreessens willen hun melkvee stapel binnen enkele jaren verdub belen tot meer dan zevenhonderd koeien en jongvee. Daar huren ze dan extra menskracht voor in, zo dat Peter zich nog intensiever kan inzetten voor de begeleiding van zijn 'hulpboeren'. Boerderij Pitteperk omvat hon derd hectare gras- en akkerland voor de voedselvoorziening van de koeien. Er is een minicamping, een kaas- en karnemelkmakerij, een moestuin en een winkel waar in eigen producten en streekpro ducten worden verkocht. De open dag aanstaande zaterdag 23 juni duurt van 9.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Auto De Laat heeft de handel in campers en caravans geconcentreerd in de vestiging aan de Mortiereboulevard in Middel burg. De personenauto's, die tot voor kort ook in de showroom in Middelburg stonden, worden in het garagebedrijf van De Laat in 's-Heer Arendskerke verkocht. Campers en caravans maakten al onderdeel uit van het pakket van De Laat, maar waren verspreid over de twee vestigingen. Door concentratie in Middelburg wil De Laat zich nadrukkelijker op deze markt richten. Er blijft veel vraag naar, aldus Edwin de Laat. De showroom in Middelburg staat pal aan de invalsroute van de stad, praktisch naast de grote rotonde die toegang geeft tot Zep, het be drijventerrein en de meubelboul- vard. Volgens De Laat een perfecte plaats om het aanbod aan campers en caravans onder de aandacht te brengen. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Heeft de jeugd de toekomst nog? Die variant op het geijkte gezegde lanceert professor dr. Bas Levering als titel voor zijn bijdrage aan het Noord-Beve- landsymposium, het jaarlijkse con gres van de gemeente. Het sympo sium is vrijdag 7 september in dorpshuis De Pompweie in Kortge- ne. Bas Levering is lector algemene pedagogiek bij Fontys Hogescho len in Tilburg. Hij was ook drie jaar gastprofessor aan de Universi teit van Gent en doceerde aan uni versiteiten over de hele wereld. Le vering promoveerde in 1988 op 'Waarden in opvoeding en opvoe dingswetenschap. Pleidooi voor een uitdagende pedagogiek'. Hij heeft een lange lijst boeken op zijn naam staan. De gemeente heeft Levering ge vraagd over jeugd en toekomst te spreken gezien het toekomstper spectief van Noord-Beveland en overig Zeeland: in een klimaat van ontgroeing, vergrijzing en steeds kleinere huishoudens, waar liggen dan de mogelijkheden van Zeeuw se jongeren? De lezing zal elemen ten bevatten als normen en waar den, gemeenschapszin, gebiedsge bondenheid en ontwikkelingskan- TERNEUZEN - De brand in de voor malige seksshop 69 aan de West- kolkstraat is waarschijnlijk ont staan in een hennepkwekerij op zolder. In de nacht van zondag op maan dag woedde daar een felle brand, die het pand grotendeels verwoest te. De politie doet verder geen me dedelingen over de toedracht, maar bevestigt wel dat er een hen nepkwekerij in het pand is aange troffen. Niemand raakte bij de brand ge wond. De begane grond en twee etages brandden geheel uit De oor zaak van de brand wordt nader on derzocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20